Pancerna Potęga PRL

Seria: Wozy Bojowe Świata
Wydawnictwo: Libri Militari
historia
Krzysiek

Numer pisma „Wozy Bojowe Świata” poświęcony polskiej broni pancernej z lat 1945-1990, to jest z czasów, gdy nasz kraj znajdował się w orbicie wpływów ZSRR, od 1952 roku nosząc nazwę Polska Rzeczpospolita Ludowa i od 1955 roku będąc członkiem Układu Warszawskiego. Rządzący wówczas Polską komuniści przywiązywali dużą wagę do rozwoju sił zbrojnych, w tym broni pancernej. O ile w 1945 roku polska armia miała niespełna 500 czołgów i dział pancernych, to w latach 1975-1985 liczba samych tylko czołgów będących na uzbrojeniu Wojska Polskiego sięgała 3500 sztuk. Sprzęt pancerny w dużej mierze produkowany był w kraju, choć były to głównie licencje wozów z ZSRR, i to nie najnowszej generacji. Właśnie w okresie PRL polskie wojska pancerne osiągnęły swą największą liczebność. Historię ich rozwoju prezentuje poniższy tomik.

źródło opisu: http://sklep.wozybojowe.pl/

źródło okładki: http://sklep.wozybojowe.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!