Burza nad Morzem Śródziemnym. Tom 4. Aliancka ofensywa

Okładka książki Burza nad Morzem Śródziemnym. Tom 4. Aliancka ofensywa Maciej Franz
Okładka książki Burza nad Morzem Śródziemnym. Tom 4. Aliancka ofensywa
Maciej Franz Wydawnictwo: Napoleon V Cykl: Burza nad Morzem Śródziemnym (tom 4) historia
historia
Burza nad Morzem Śródziemnym (tom 4)
Napoleon V
2017-11-27
2017-11-27
II wojna światowa na morzu

Okładka książki Pandemie, epidemie, choroby w życiu ludzi strefy Morza Bałtyckiego Maciej Franz, Zbigniew Pilarczyk
Pandemie, epid... Maciej Franz, Zbign...
Okładka książki O polskim hetmanie XVII wieku Mikołaju Potockim Maciej Franz, Franciszek Owadiuk
O polskim hetm... Maciej Franz, Franc...
Okładka książki Bałtyk w dziejach ludów Morza Bałtyckiego Maciej Franz, Zbigniew Pilarczyk
Bałtyk w dziej... Maciej Franz, Zbign...
Okładka książki Bunt Krzysztofa Kosińskiego 1591–1593 Maciej Franz, Teodor Zagalak
Bunt Krzysztof... Maciej Franz, Teodo...

Czwarty tom trzyma poziom poprzednich. Szczególnie ciekawa jest praca Autora nad przybliżeniem działań na Adriatyku w latach `43-`44 oraz kampanii na Dodekanezie w `43. Tematy niesamowicie ciekawe, ale dość chyba zaniedbane w historiografii. Warto było przeczytać :).

Czwarty tom świetnej serii książek o wojnie na Morzu Śródziemnym

Czwarty tom świetnej serii książek o wojnie na Morzu Śródziemnym

"Kolejny tom podobny do poprzednich"
Kolejny tom "Burzy nad Morzem Śródziemnym za mną. Tom ten ze swoimi wadami i zaletami jest bardzo podobny do poprzedników.
Mam wrażenie tylko, że korekta i dobór zdjęć były dokładniejsze.
Książki nie czyta się najlepiej. Autor ma dość specyficzny, niełatwy w odbiorze styl pisania. Często pewne wydarzenia nie są poukładane chronologicznie, przez co mamy wrażenie błądzenia.
Czasami pewne rzeczy są skrótowo podane w tabeli, przez co tekst traci na wartości.
Piękna okładka książki, przykuwa wzrok. Wydanie jest na wysokim poziomie.
Pozostał mi jeszcze jeden tom...
Ale muszę odpocząć. Gdy czytałem "Burzę nad Pacyfikiem" nawet mi to nie przeszło przez myśl.

"Kolejny tom podobny do poprzednich"
Mam wrażenie tylko, że korekta i dobór zdjęć były dokładniejsze.

• II wojna światowa
  • Marynarka wojenna