Burza nad Morzem Śródziemnym. Tom 3. Do ostatniej kropli paliwa

Cykl: Burza nad Morzem Śródziemnym (tom 3)
Wydawnictwo: Napoleon V
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Jacog

źródło okładki: www.napoleonv.pl

Marcin Kowalczyk | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

"Do ostatniej kropli paliwa"
Piękny podtytuł książki i równie dobrze wykonana okładka przykuwa wzrok. Kolejna część zmagań na Morzu Śródziemnym za mną.
Jest podobna bardzo do drugiej części. Niestety nie czyta się tak porywająco jak słynne dzieło Flisowskiego. Autor często wraca do jakiegoś wcześniejszego wydarzenia, opisy bitew są strasznie suche i bez emocji. Zbyt skomplikowana budowa zdań sprawia, że często musiałem się mocno skupić na tym "co autor miał na myśli".
Zdjęcia wewnątrz książki to często współczesne fotografie widoków z wakacji. Owszem są związane tematycznie, tylko epoka nie ta.
Zbyt mało wspomnień światków, co w Burzy nad Pacyfikiem było naprawdę mocną stroną.
W zamian mamy dość szczegółowy opis bitew konwojowych do 1943 roku, operacji specjalnych i działań floty podwodnej. Niektóre przedstawione wydarzenia poddane szczegółowej analizie. Autor potrafi zgrabnie podsumować rezultaty działań i przedstawić je w całkiem nowym świetle.
Jest to książka trudna, ale...

Jacog | 2018-04-17