Allegro - kampania wrzesień (25 najpopularniejszych)

Oczami Mężczyzny

Wydawnictwo: Oczami Mężczyzny
lukasz119

Książka „OCZAMI MĘŻCZYZNY” to zbiór 50 lekcji, które pomogą Ci przetrwać i nie pogubić się w szarej codzienności dnia. Książka opowiada o życiu każdego z nas. O miłości lub jej braku. O wielkich uczuciach i jeszcze większych zawodach. O pasji i marzeniach. O problemach i kłopotach, z którymi musimy radzić sobie każdego dnia. Pomoże Ci przetrwać słabsze momenty oraz podpowie jak nie pogubić...

Pomoże Ci przetrwać słabsze momenty oraz podpowie jak nie pogubić się w szarej codzienności dnia. Czasem doda otuchy, a innym razem sprzeda solidnego kopa. Nie omija trudnych tematów mówiąc o tym co przykre, z czym sobie często niestety sami nie potrafimy poradzić oraz co nas zwyczajnie w świecie wkurwia.

Lekcje w niej zawarte są drogowskazem, który pomoże Ci uwierzyć i pokochać siebie. Dzięki nim lepiej zrozumiesz co w życiu jest naprawdę ważne, jakimi wartościami powinniśmy się kierować oraz na co powinniśmy uważać, by nie spieprzyć sobie życia. Obok tej książki nie da się przejść obojętnie. Albo ją pokochasz, albo znienawidzisz.

źródło opisu: http://www.zamowksiazke.pl/produkt/ksiazka/

źródło okładki: http://www.zamowksiazke.pl/wp-content/uploads/2018...»

Paweł Miśkiewicz | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

„ Pamiętaj księżniczko, że łobuz kocha najbardziej… a później cierp, wyj i rycz, bo zamiast faceta z mózgiem wybrałaś zwykłego kurwa debila.”
To nie jest książka miła, łatwa i przyjemna. I jeśli ma działać, trzeba ją dozować małymi łyżeczkami, rozdział dziennie, przemyśleć, zaakceptować i zmieniać nawyki. To opowieść o życiu większości nas, o uczuciach i problemach z nich wynikających, często schowanych gdzieś w jestestwie, pod wachlarzem masek na każdy dzień tygodnia.
Wicijowski napisał poradnik oczywistości, który opowiada o życiu, pasjach i problemach makdonalizacji związków. „Popieprzone czasy, w których poziom szczęścia mierzy się ilością lajków na portalach społecznościowych ”
Jednakże autor dolał do niego szamba i próbował je filtrować pokazując co zwykle zostaje na sitku. Polecam każdej niezadowolonej ze swojego życia osobistego osobie - takiej, której życie dało/daje kopa bo ma przy sobie nieodpowiedniego partnera/której życie przecieka przez palce z pozoru błahego...

lullaby96 | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Autor porusza aktualne problemy spotykane w związkach. Robi to w bardzo bezpośredni sposób, co może niektórych odrzucić. Do mnie akurat to przemówiło. Zdecydowanie na plus jest to, że nie tylko panów stawia pod lupą, ale również panie. Uwydatnia powszechne wady i stereotypowe zachowania, które nazywa po imieniu. Był jeden rozdział, z którym bym się nie zgodziła. Były takie, które popieram w 100%, ale i takie które dały do myślenia. Sądzę, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.
Jedynie co mnie dezorientowało to dosłownie przekopiowane fragmenty w kilku rozdziałach. Było to dosyć mylące choć rozumiem, że autor chciał pokazać w ten sposób, że wszystko niezmiennie sprowadza się do jednego i tego samego.

Marta | 2018-07-10
Przeczytana: czerwiec 2018

Zbyt dużo tekstów pochodzących z popularnych stron typu Demotywatory itp. Przez to moja opinia jest na "przeciętną". Dodatkowo sporo tekstów powtarza się w całości kilkakrotnie. Ogrom wulgaryzmów, aż kipi od ostrych określeń, często niepotrzebnie.

KonstancjaGrzes | 2018-08-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka, która pomogła podjąć mi trudne i niezwykle ważne decyzje w życiu. Dała mi kopa i pomogła uwierzyć w siebie oraz to, że jeszcze może być pięknie. Nie wiem czy bez niej bym sobie poradziła

Sylwia Binkowicz | 2018-09-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Ta książka nie jest ani dobra ani zła. Ze względu jednak na to, że nie klasyfikuje się do kategorii "Po co powstałaś, zarazo" bardziej skłaniam się ku dobrej. Niby na przeczytanie jej nie potrzebujemy zbyt wiele czasu - wystarczy jeden, nawet krótki wieczór. Niby nie musimy mocno zgłębiać "co autor mógł mieć na myśli", jednak... patrzymy na naszą drugą połowę i w duszy chcemy mu polecić - ej, stary, weź to powinieneś przeczytać.
Bo napisana jest ładnie, rzeczowo, prosto. Z drugiej jednak strony nie potrafię zrozumieć co skłoniło Rafała Wicijowskiego (kto to w ogóle jest? jakiś bloger?) do nadawania tych głupich stron tytułowych każdemu rozdziałowi, pod którym kopiuje fragmenty swoich lekcji. Pod koniec czytelnika to nuży i drażni.
A tak na serio - serio nie wiem kim jest Autor, ale moje pytanie czy jest blogerem jest spowodowane tylko jednym... większość z frazesów i cennych porad zrodziło się właśnie tu - w Internecie. Ja je już widziałam. Dlatego książka mnie nie zaskoczyła i...

TheSzopen L | 2018-05-30
Przeczytana: 30 maja 2018

Klasyczne przemyślenia człowieka, który w życiu trochę doświadczył. Dużo o miłości, dużo o życiu, dużo o decyzjach, ostro bo ostro, ale jakże celnie. Książka jest tak prosta jak życie. Tak oczywista, ale tak prawdziwa. Na plus.

Charlie1608 | 2018-09-24
Przeczytana: 23 września 2018

Książka należąca do rodzaju tych, gdzie łopatologicznie, kilkanaście razy z rzędu słyszy się to samo.
I owszem - autor miał pomysł, miał też dość fajnych redaktorów, którzy pozwolili mu kląć w co drugim rozdziale. Nie zmienia to jednak faktu, że sama książka ma nam przekazać kilka zawrotnych informacji.
Najciekawszym jest jednak to, że nie jest to żadna odkrywcza książka. Wcale nie! Lepiej, ja sądzę, że większość z nas dokładnie takie same przemyślenia ma nawet kilkanaście razy dziennie. Ale pan Wicijowski, wstał, usiadł przed komputerem i je spisał.
Całość całkiem okej, aczkolwiek cytowanie siebie na początku rozdziału mocno denerwuje. Płacąc tyle kasy oczekuje się czegoś... bo ja wiem... trochę bardziej niespodziewanego? Innego?
Książkę oceniam 5/10. Ma potencjał, ma motyw przewodni. Z realizacją gorzej. Zabrakło mi tutaj kropki nad i. Niemniej polecam, do przeczytania chociaż raz.

terenaa | 2018-08-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Książka "Oczami mężczyzny" to obraz głęboko skrywanych kompleksów autora. Zawiera ona banalne teksty pisane metodą kopiuj-wklej-wklej-wklej. Czytanie 3 (słownie: trzy) razy tego samego akapitu w różnych rozdziałach jest na porządku dziennym. Całość mądrości dałoby się zmieścić na 1/3 zmarnowanego tutaj papieru - wystarczy zmienić wielkość tekstu na "standardowy" oraz usunąć wiele niepotrzebnych odstępów. Porażka.

Monika | 2018-08-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Książkę szybko się czyta, jest w niej dużo prawdy, a nawet mogę powiedzieć ze sama prawda... W większości tak funkcjonujemy, ale boimy się nazwać rzeczy po imieniu.
Jednak spodziewałam się trochę więcej.. Bardzo dużo niepotrzebnych wulgaryzmów i wątków, ktore się powtarzają w wielu rozdziałach

alimE | 2018-09-07
Przeczytana: wrzesień 2018

Książka może byłaby i fajna, gdyby skrócić ją do 50 stron... bo tyle by wystarczyło, żeby pomieścić to, co autor ma na myśli.
Bywa zabawnie, niektóre spostrzeżenia są trafione w punkt, inne wyolbrzymione, ale z dobrym smakiem. Ogólnie ok. Efekt psuje fakt, że te same sentencje są wielokrotnie powtarzane. Kolejne rozdziały nie przynoszą nic nowego.
Myślę, że warto zajrzeć, ale szkoda czasu brnąć do końca, bo tam nic nowego nie ma.