Adhortacja Apostolska Gaudete et exsultate. O powołaniu do świętości w świecie współczesnym

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
religia
Ursa

Papieski dokument jest rozważaniem o aktualności Bożego wezwania na tle realiów współczesnego świata, z uwzględnieniem dzisiejszych zagrożeń, wyzwań i możliwości.

Bóg pragnie, abyśmy byli świętymi i oczekuje, że nie zadowolimy się życiem przeciętnym, byle jakim, rozwodnionym, pustym, ale zaryzykujemy wędrówkę Jego ścieżkami, podążając mimo przeszkód za Słowem Bożym.

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

elendil | 2018-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook, 2018
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Adhortacja, która streszcza sens Soboru Watykańskiego II. Papież piszę o powołaniu każdego z nas do świętości. Nie chodzi o nienaganne cukierkowate życie, ale o piękną historię naszej codzienności przeżywanej z Panem Bogiem. Pośród wielu fascynujących chwil, ale także porażek. Następca Piotra wskazuje na codziennej refleksji nad Słowem Bożym, udziale w Eucharystii, korzystaniem z Sakramentu Pokuty i Pojednania, robieniem uczynków miłosierdzia, życie we wspólnocie i zaangażowanie misyjne (głoszenia o swojej przyjaźni z Chrystusem). "Cieszcie się i radujcie" jest opartą na Ewangelii refleksją nad tym jak powinno wyglądać nasze życie jako uczniów Chrystusa.

Brodzio | 2018-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Fenomenalna! Świetna! Wybitna!
Wprost porywająca pozycja. Czytałem już kilka dokumentów papieskich, ale wszystkie były przydługie, nudnawe, trąciły laniem wody i zbędnym filozofowaniem. Tutaj jest inaczej, ale po kolei.
Gaudete et Exultate - Cieszcie się i radujcie! Słowa z ewangelii św. Mateusza stanowią tytuł publikacji, ale moim zdaniem i całego pontyfikatu Franciszka, który próbuje rozbudzić radość w katolikach, bo radość to domena świętości i o tej świętości traktuje książka. Obejmuje wyjaśnienie czym jest świętość oraz jak ją osiągnąć, to jakie są efekty świętości w życiu człowieka i że bycie świętym/ą serio jest dla każdego. Omawiane są również kluczowe herezje z pierwszych wieków, które są stale obecne w Kościele i o tym jak je rozpoznać w swoim życiu i postępowaniu, o zepsuciu duchowym i jak je rozpoznać.

Słowem pozycja obowiązkowa dla każdego katolika, więcej! Chrześcijanina. Gorąco polecam.