Hasenjagd

Cykl: Joona Linna (tom 6)
Wydawnictwo: Bastei Lübbe
Kaninjägaren
niemiecki
Marta

Joona Linna ermittelt in seinem 6. Fall Stockholm. In einem wohlhabenden Viertel geschieht ein bestialischer Mord. Die Polizei ist gleich vor Ort, hält den Fall jedoch geheim. Sie kontaktiert Joona Linna, der momentan seine Gefängnisstrafe absitzt. Bei einem geheimen Treffen bittet man ihn, die Mörderjagd aus dem Gefängnis heraus zu leiten. Als er merkt, dass man ihm Fakten vorenthält, ist es...

Joona Linna ermittelt in seinem 6. Fall
Stockholm. In einem wohlhabenden Viertel geschieht ein bestialischer Mord. Die Polizei ist gleich vor Ort, hält den Fall jedoch geheim. Sie kontaktiert Joona Linna, der momentan seine Gefängnisstrafe absitzt. Bei einem geheimen Treffen bittet man ihn, die Mörderjagd aus dem Gefängnis heraus zu leiten. Als er merkt, dass man ihm Fakten vorenthält, ist es bereits zu spät. Er ist schon zu sehr in den Fall verwickelt, um auszusteigen. Von nun an ist er auf sich gestellt – und eine für ihn lebensgefährliche Jagd beginnt.
Ein weiterer spannender Schweden-Krimi aus der Bestseller-Reihe von Lars Kepler

źródło opisu: https://www.luebbe.de/

źródło okładki: https://www.luebbe.de/

Wolę kryminały w starym stylu, w których morderca jest demaskowany dopiero w ostatnich rozdziałach, a najlepiej w ostatnim zdaniu ;)
W "Łowcy" duet autorów ujawnia jego tożsamość sto(!)stron przed końcem opowieści i całość bardzo na tym traci, bo znacząco spada napięcie.
"Łowca" jest mniej chaotyczny od poprzednich książek z serii o Joonie, więc łatwiej się we wszystkim połapać. Jeżeli ktoś lubi typowe opowieści o zemście po latach, to będzie zadowolony. Wątek "romansu zza krat" zupełnie niepotrzebny. Przecież każdy głupi wie, że Joonie przeznaczona jest (moja ulubienica i mistrzyni nachalnego flirtu!) Anja...

McRap1972 | 2018-04-27
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Zmęczyłem. To najsłabsza część cyklu. Nie wiem skąd tyle zachwytów bo książka jest co najwyżej przeciętna. Bardzo czekałem na powrót Joony Linny i niestety bardzo się rozczarowałem. Nie polecam.

Joanna | 2018-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Kolejne spotkanie z Jooną - i kolejna dawka niesamowitej akcji. Trzeba przyznać, że pobyt w więzieniu wyjątkowo służy naszemu bohaterowi - odzyskał formę, regularnie ćwiczy, jest w świetnej kondycji. No i wszystkie te atuty będzie miał okazję wykorzystać, bo jego umiejętności okazują się niezbędne, aby schwytać okrutnego mordercę - Łowcę Królików.
Treści zdradzać nie będę - bo nie chcę nikomu psuć lektury. Powiem tylko, że znalazłam tutaj wszystko, za co cenię tę serię: szybką akcję, napięcie, sceny walk, strzelaniny i niebanalną zagadkę, do której klucz tkwi w przeszłości ofiar. No i oczywiście - nie bez znaczenia jest postać Joony, który jak zwykle jest bardzo pewny siebie i nieomylny, jak zwykle jest mądrzejszy i bardziej przenikliwy niż cała szwedzka policja - i za to go lubię, choć zazwyczaj takie "mądrale" strasznie mnie drażnią.
Tożsamość mordercy dość łatwo zgadnąć, ale nie zmniejsza to napięcia i ciekawości czytelnika. A zakończenie sprawia, że nie mogę się już odczekać...

Lidl87 | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Kolejna z serii książek o Jonnie znowu mnie nie zawiodła. Doskonała kombinacja tajemnicy i próby złapania szalonego mordercy. Jonna wreszcie wraca do formy i możemy podziwiać jego bystry umysł w akcji. Co szwedzka policja zrobiłaby bez takiego umysłu ? Na pewno nie udałoby im się złapać mordercy królików. Jonna niczym prawdziwy profiler potrafił wczuć się w szalonego morderce i odgadnąć jego myśli. Zakończenie pełne akcji i decydujący finał, który na pewno usatysfakcjonuję czytelnika.
Jonna odsiaduję swój wyrok w więzieniu jednak w mieście pojawia się morderca z którym Sapo nie potrafi sobie poradzić. Giną niewinni ludzie, a policja nie wie dlaczego. Tajemnica jest bardzie złożona. I Saga wie, że zagadkę jest w stanie rozwiązać tylko były komisarz.
" Łowcę " czyta się z zapartym tchem. Czekam na kolejną książkę !

grzanka77 | 2018-05-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2018

Poezja prozy. Mogłabym takie kryminały czytać bez końca. Wyraziści bohaterowie. Wartka akcja bez odrobiny nudy. Wszystko jak namalowane. Gdyby tylko tak szybko się nie kończyła ;)

ksiazkimalgoski | 2018-04-12

Każdy mol książkowy ma listę ulubionych pisarzy, taki swoisty top. U mnie Lars Kepler znajduje się na samym szczycie tej listy i na każdą jego książkę zawsze czekam z olbrzymią niecierpliwością. Nie inaczej było i w przypadku Łowcy, gdy tyko zobaczyłam ten tytuł w zapowiedziach wydawniczych wiedziałam, że to moje, swoiste "must have". W końcu to Lars Kepler - jego poprzednie książki z serii z Joonem Linna - dosłownie połknęłam. Czy i tak było w przypadku Łowcy? Zaraz Wam Moi Drodzy zdradzę.

Tak jak wspomniałam Łowca to szósta odsłona serii z Joonem Linna. Niewtajemniczonych odsyłam do wcześniejszych tytułów, poczynając od pierwszej części - Hipnotyzer, kończąc na poprzedzającym Łowcę - Stalkerze. Joone Linna to człowiek z zasadami, niezłomny, waleczny, można powiedzieć - przyzwoity człowiek, typ jakich coraz mniej w dzisiejszych czasach. Nie będę Wam streszczać poprzednich części, tak aby nie odbierać przyjemności lektury, zachęcam sięgnijcie do nich - a na pewno nie...

drink | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Trzeba przyznać, że książka nie zachwyciła mnie od samego początku. Trochę zbyt szczegółowe opisy. Opisywanie ruchów bohaterów w precyzyjnych szczegółach. Chwilami miałam wrażenie, że ktoś opisuje film niemal klatka po klatce. Do tego akcja nieudolnych szwedzkich antyterrorystów, którzy przypominali raczej przerażonych nastolatków, niż profesjonalne służby.

Niemniej jednak rozwiązanie całej zagadki, historii która popchnęła mordercę do działania i wskazanie jego samego, zaskoczyło mnie. Końcówkę książki przeczytałam jednym tchem nie mogąc doczekać się finału.

Michał | 2018-05-18
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 maja 2018
ja__go__da | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018
Jagoda Czaplińska | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018
W duecie raźniej – wygraj pakiet książek Larsa Keplera!

Pod pseudonimem Lars Kepler kryje się małżeństwo szwedzkich pisarzy: Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril. Ich najnowsza powieść – „Łowca” – właśnie trafiła do księgarń. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs, w którym wygrać możecie pakiet książek: „Hipnotyzer”, „Kontrakt Paganiniego” i wspomniany „Łowca”.

Patronaty tygodnia

Święta, święta... i po świętach. Na pocieszenie prezentujemy listę książek pod naszym patronatem, które trafią w tym tygodniu na księgarskie półki. Wśród nich znajdziecie m.in. „Cień rycerza” Sebastiena de Castell, czyli fantastykę spod znaku płaszcza i szpady, i „Monachium” – thriller szpiegowski Roberta Harrisa. A to nie wszystko. Sprawdźcie, jakie jeszcze nowości szykują dla Was wydawcy.