Mistrzowskie rozmowy. Biało-czerwoni mundialiści

Wydawnictwo: Magnus
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sport
0tommy

Szesnaście rozmów z uczestnikami i obserwatorami wszystkich mundiali, na których grali biało-czerwoni. To zarówno odtworzenie ich ówczesnych gorących emocji, jak i chłodne oceny po czasie. To przywołanie wydarzeń, które dla kibiców były niedostępne, a dla sprawozdawców pozostały niezauważone. To słodkie opisy sukcesów i gorzkie bilanse niepowodzeń. Mistrzowskie rozmowy zabierają czytelnika...

Mistrzowskie rozmowy zabierają czytelnika na spacer po mundialowych boiskach, szatniach i hotelach, w których przebywały reprezentacje Polski z roczników 1938, 1974, 1978, 1982, 1986, 2002 oraz 2006. W rolę przewodników tych spacerów wcielają się uczestnicy tamtych turniejów – zarówno postacie pierwszoplanowe, jak i bohaterowie z dalszego planu. Prowadzący rozmowy i autor książki, Nikodem Chinowski, porusza sprawy przyjemne i trudne, pyta o wydarzenia publicznie znane, jak i o te do tej pory pozostające w zamkniętej szufladzie.

Znakomite grafiki, które tworzą całościowy obraz polskich mundiali z lat 1938-2006.

źródło opisu: http://www.wydawnictwomagnus.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwomagnus.pl/

Barty82 | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Znakomita pozycja na temat historii polskiej piłki. To zbiór rozmów z uczestnikami mundiali - trenerami i zawodnikami. Część z bohaterów jest szeroko znana, inni natomiast z biegiem lat przeszli do drugiego szeregu powszechnej świadomości.

To co wyróżnia tę książkę to wysoka jakość. Pytania jak i odpowiedzi są rzeczowe i wymagają od czytelnika pewnego poziomu przygotowania i wiedzy na temat omawianych wydarzeń. W zamian otrzymujemy opinie, historie i spostrzeżenia z pierwszej ręki - od osób, które bezpośrednio uczestniczyły w ważnych dla naszej piłki wydarzeniach.

Polecam - na pewno jest to książka, którą można przeczytać dzisiaj - czyli w 2018 roku, ale nie straci swojej aktualności i za dziesięć lat. Warto ją mieć na półce. Przypuszczam, że warto kupić, póki jest dostępna, bo prawdopodobnie "za chwilę" dołączy do listy białych kruków, za które trzeba zapłacić wysoką cenę.

Kheldar | 2018-09-15
Przeczytana: 14 września 2018