Giant Days #3: Bycie miłą nic nie kosztuje

Wydawnictwo: Non Stop Comics
Giant Days Volume 3
komiksy
Gwyn

Najlepsze przyjaciółki: Susan, Esther i Daisy kończą na studiach pierwszy semestr. Dziewczyny, razem z kolegami Edem i McGrawem, odkrywają, że koledż to coś więcej niż studiowanie i jedzenie z mikrofali. To także imprezy, randki, rozstania i skandal polityczny. Wszystko to sprawia, że ten semestr okazuje się najbardziej rozrywkowym w historii. Trzeci tom "Giant Days" zawiera zeszyty 9-12...

Trzeci tom "Giant Days" zawiera zeszyty 9-12 wypełnione po brzegi życiowymi sytuacjami i dowcipem. Całość napisana przez uznanego scenarzystę Johna Allisona i narysowana przez fantastycznego rysownika Maxa Sarina.

źródło opisu: Non Stop Comics

źródło okładki: Non Stop Comics

Emes | 2019-03-04

Scenariusz lepszy niż w poprzednim tomie. Zmiana rysownika boli jednak jeszcze bardziej, bo to pierwszy trade w całości bez Treiman

domii123 | 2019-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Przykro mi to mówić, ale to moim zdaniem najsłabszy tom. Nadal jest fajnie, ale mimo wszystko nie trafił do mnie w takim stopniu jak poprzednie części :(

Patsy | 2018-09-02
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Opinia ta dotyczy tomów od 1 do 3

Z tą serią również zapoznała mnie moja biblioteka. Pierwszy tom zainteresował mnie na tyle, że postanowiłam sama poszukiwać tomów kolejnych. Giant Days to powieści graficzne ukazujące dość ubarwione życie brytyjskich studentów. Tak jak fabuła okazała się całkiem ciekawa, tak tym, co najbardziej przykuło moją uwagę to świetna kreska - Lissa Treiman tworzy również dla Disney'a, co wyjaśnia moje zachwyty. W każdym razie polecam sięgnąć po te pozycje tym, którzy szukają czegoś lekkiego, zabawnego i relaksującego, a w dodatku lubią animacje Disney'a! Ja z pewnością będę kontynuowała tę serię.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Zaciesz | 2018-05-26

„Giant Days” to jeden z tych komiksów, który świetnie sprawdziłby się jako serial obyczajowy. Dziewczyny są barwne, chłopcy uczuciowi, a problemy, z którymi muszą się codziennie zmierzyć realne i dające trafne wnioski. Z tą serią miałam już okazję spędzić kilka chwil. Teraz nadszedł czas na tom trzeci, w którym pojawia się problem współżycia seksualnego, przesadne imprezowanie, pochłaniająca kampania wyborcza czy wczesne macierzyństwo. I nie ma tu infantylności czy moralizatorstwa, przez co ta seria zdobywa tak wiele nie tylko dziewczęcych serc.

Przypominam, że komiks opowiada o życiu trzech przyjaciółek z akademika Esther, Susan i Daisy oraz ich kolegów Eda i McGrawa. Pierwsze strony opowiadają właśnie o Edzie, który przeżywa rozterki miłosne ze starszą koleżanką. Współżycie seksualne okazuje się trudniejszą techniką, niż mu się wydawało. Do tego nie sądził, że może to w tak dużym stopniu zranić jego uczucia. Szczególnie gdy zamiast rozkosznego seksu wychodzi kilkuminutowy...

Wkp | 2018-04-24
Przeczytana: 05 maja 2018

Z WŁADZĄ NIE WYGRASZ

Może i czytam dużo komiksów superhero, jednak zdecydowanie do moich ulubieńców należą opowieści obyczajowe. Robione na poważnie, czy nie - to akurat nie ma większego znaczenia. Liczy się, żeby całość była przekonująca i przyziemna, bohaterowie tacy, z jakimi można się łatwo identyfikować a wydarzenia interesujące. To wszystko, podlane solidną dawką humoru, oferuje właśnie "Giant Days", seria niemalże idealna do zekranizowania w formie serialu, która bawi, wzrusza i dostarcza konkretnej rozrywki na naprawdę znakomitym poziomie.

Studia to nie jest bajka, studia to jest walka – jak pewnie powiedziałby zapewne Ferdynand Kiepski. I o tym najdotkliwiej przekonuje się Ed, który zaczął pisać do studenckiej gazetki, kiedy redakcja wpada na trop afery związanej z Rodzicem – przewodniczącym związku studenckiego. Walka na tym polu sprawia, że pismo zostaje pozbawione wszelkich funduszy, a konflikt zaognia się coraz bardziej. Czy z władzą da się wygrać? Jednocześnie Ed...