Pawel Kurach

Kochałam Cię, gdy wszyscy już odeszli… Ewa Braun, a właściwie Ewa Hitler, żona największego zbrodniarza w dziejach świata. Jak wielką miłością można kochać mordercę milionów ludzi? Ile radości dał jej ślub kilka godzin przed śmiercią? Jak spędzali czas z Adolfem, gdy byli tylko we dwoje i jak wspomina ich życie seksualne? Jakie słabości dyktatora poznała tylko ona i o czym mówił tylko jej?...

Kochałam Cię, gdy wszyscy już odeszli…
Ewa Braun, a właściwie Ewa Hitler, żona największego zbrodniarza w dziejach świata. Jak wielką miłością można kochać mordercę milionów ludzi? Ile radości dał jej ślub kilka godzin przed śmiercią? Jak spędzali czas z Adolfem, gdy byli tylko we dwoje i jak wspomina ich życie seksualne? Jakie słabości dyktatora poznała tylko ona i o czym mówił tylko jej? Sensacyjne odpowiedzi na dziesiątki takich pytań – tylko w tej książce!

Po wielu latach po raz pierwszy będziemy mogli dowiedzieć się tego od kobiety, która była jej powiernicą. Anna Lerke, bo o niej mowa, wreszcie przerwała milczenie i postanowiła opisać swoje wspomnienia z czasów, gdy żyła u boku Ewy Braun.

Szczera i bolesna opowieść o kobiecie, która całe swoje dorosłe życie spędziła w cieniu potwora.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9371

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1914798-spowiedz-ewy-braun

tajemniczeksiazki | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Czy istnieje choć jedna osoba, która nie usłyszałaby chociaż raz o Ewie Braun? Myślę, że nie. Ewa Braun, kochanka, a pod koniec swojego życia także i żona Hitlera jest jedną z tych postaci, o których zawsze będzie się mówić. Jak dotąd wydano już wiele pozycji na jej temat, więc czym zatem najnowsza pozycja od Wydawnictwa Bellona różni się od pozostałych? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym poście.

Ewa Braun, a raczej Eva Anna Paula Braun, a od 29 kwietnia 1945 roku Eva Hitler urodziła się 6 lutego w 1912 roku, w Monachium. Wywodziła się typowej jak na tamte czasy katolickiej rodziny. Jej ojciec był nauczycielem, a matka zajmowała się domem. Miała dwie siostry, Ilsę oraz Margaret. Już jako nastolatka zaczęła pracować jako fotograf w studiu Heinricha Hoffmanna. Gdy miała 17 lat poznała tam Adolfa Hitlera, z którym po niedługim czasie zaczęła romansować. Jeden z największych zbrodniarzy w historii naszego świata z marszu skradł jej serce i stał się najważniejszą osobą w...

angeli_and_books | 2018-06-10

Mam totalnego bzika na tego typu tematyce, dlatego za książkę zabrałam się z bardzo dużymi oczekiwaniami. I czy się zawiodłam? Absolutnie nie!
Wiedza jest na wagę złota. Powiedzcie, nie ciekawi was jaki był Hitler, kiedy nikt nie patrzył? Jak spędzał czas? Co robił? A właściwie - co robili. On i Ewa Braun. Jego wielka miłość.
Historia opowiedziana oczami powiernicy Ewy - Anny Lerke. Przerwała milczenie, aby opisać swoje wspomnienia z czasów, gdy żyła u boku tej kontrowersyjnej pary.

Mimo, że historia skupia się tutaj na kobiecie i jej uczuciach wobec jednego z największych tyranów na świecie, to również i o nim samym dowiadujemy się sporo.
Jak można kochać mordercę? To chyba kluczowe pytanie. Na nie i dziesiątki innych odpowie właśnie ta cudowna książka.

Krzysztof_Pyzia | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Podchodziłem do tej książki z dużym dystansem. Okazało się, że niepotrzebnie. Pozycja rewelacja. Kupiłem w dniu premiery. Przeczytałem w jeden dzień. To zdecydowanie dobrze podjęta decyzja. Emocje są oddane perfekcyjnie.
Minus jest jeden - kończy się za szybko...:)

Litera-Tour | 2018-07-18

Wspomnienia Anny Lerke - Polki, która z winy polityki Hitlera znalazła się wraz z rodziną w obozie pracy (i patrzyła, jak jej bliscy umierają), a za sprawą Ewy Braun (jego życiowej partnerki, a tuż przed śmiercią również żony) stała się jej osobistą służącą i powiernicą. Towarzyszyła jej aż do śmierci, lecz dopiero pod koniec własnego, długiego życia odważyła się komukolwiek o tym opowiedzieć.

Interesująca książka. Osobista, pisana prostym językiem, pozwalająca spojrzeć na życie Ewy Braun (i Adolfa Hitlera) z niecodziennej perspektywy.

julka0200 | 2018-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Jestem postacią Ewy Braun , bardzo zainteresowana i ciekawa. Zawsze czytam dużo na jej temat i gdy zobaczyłam tę książkę, musiałam ją mieć!
Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca.Skończyłam ją w ten sam wieczór w który zaczęłam. Dodatkowo zdjęcia które się tam znajdują nie są popularne lecz prosto z obiektywu panny Braun. Idealna pozycja.Świetnie napisana o jej młodzieńczych latach ,czasach w Berghofie i ostatnich chwilach z Hitlerem.Naprawdę godna polecenia dla osób lubiących tematy historyczne. Jednym zdaniem MUST HAVE!

Grażyna | 2018-06-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Książka bardzo ciekawie napisana. Czyta się ją bardzo szybko. Wiele ciekawych faktów z życia Ewy Braun.

paolyn | 2018-07-19

Płakałam w trakcie czytania... Warto.

Elwilka888 | 2018-08-02

Nieodkładalna ...