Spowiedź Ewy Braun. W cieniu Hitlera

Wydawnictwo: Bellona
Pawel Kurach

Kochałam Cię, gdy wszyscy już odeszli… Ewa Braun, a właściwie Ewa Hitler, żona największego zbrodniarza w dziejach świata. Jak wielką miłością można kochać mordercę milionów ludzi? Ile radości dał jej ślub kilka godzin przed śmiercią? Jak spędzali czas z Adolfem, gdy byli tylko we dwoje i jak wspomina ich życie seksualne? Jakie słabości dyktatora poznała tylko ona i o czym mówił tylko jej?...

Kochałam Cię, gdy wszyscy już odeszli…
Ewa Braun, a właściwie Ewa Hitler, żona największego zbrodniarza w dziejach świata. Jak wielką miłością można kochać mordercę milionów ludzi? Ile radości dał jej ślub kilka godzin przed śmiercią? Jak spędzali czas z Adolfem, gdy byli tylko we dwoje i jak wspomina ich życie seksualne? Jakie słabości dyktatora poznała tylko ona i o czym mówił tylko jej? Sensacyjne odpowiedzi na dziesiątki takich pytań – tylko w tej książce!

Po wielu latach po raz pierwszy będziemy mogli dowiedzieć się tego od kobiety, która była jej powiernicą. Anna Lerke, bo o niej mowa, wreszcie przerwała milczenie i postanowiła opisać swoje wspomnienia z czasów, gdy żyła u boku Ewy Braun.

Szczera i bolesna opowieść o kobiecie, która całe swoje dorosłe życie spędziła w cieniu potwora.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9371

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1914798-spowiedz-ewy-braun

tajemniczeksiazki | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Czy istnieje choć jedna osoba, która nie usłyszałaby chociaż raz o Ewie Braun? Myślę, że nie. Ewa Braun, kochanka, a pod koniec swojego życia także i żona Hitlera jest jedną z tych postaci, o których zawsze będzie się mówić. Jak dotąd wydano już wiele pozycji na jej temat, więc czym zatem najnowsza pozycja od Wydawnictwa Bellona różni się od pozostałych? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym poście.

Ewa Braun, a raczej Eva Anna Paula Braun, a od 29 kwietnia 1945 roku Eva Hitler urodziła się 6 lutego w 1912 roku, w Monachium. Wywodziła się typowej jak na tamte czasy katolickiej rodziny. Jej ojciec był nauczycielem, a matka zajmowała się domem. Miała dwie siostry, Ilsę oraz Margaret. Już jako nastolatka zaczęła pracować jako fotograf w studiu Heinricha Hoffmanna. Gdy miała 17 lat poznała tam Adolfa Hitlera, z którym po niedługim czasie zaczęła romansować. Jeden z największych zbrodniarzy w historii naszego świata z marszu skradł jej serce i stał się najważniejszą osobą w...

angeli_and_books | 2018-06-10

Mam totalnego bzika na tego typu tematyce, dlatego za książkę zabrałam się z bardzo dużymi oczekiwaniami. I czy się zawiodłam? Absolutnie nie!
Wiedza jest na wagę złota. Powiedzcie, nie ciekawi was jaki był Hitler, kiedy nikt nie patrzył? Jak spędzał czas? Co robił? A właściwie - co robili. On i Ewa Braun. Jego wielka miłość.
Historia opowiedziana oczami powiernicy Ewy - Anny Lerke. Przerwała milczenie, aby opisać swoje wspomnienia z czasów, gdy żyła u boku tej kontrowersyjnej pary.

Mimo, że historia skupia się tutaj na kobiecie i jej uczuciach wobec jednego z największych tyranów na świecie, to również i o nim samym dowiadujemy się sporo.
Jak można kochać mordercę? To chyba kluczowe pytanie. Na nie i dziesiątki innych odpowie właśnie ta cudowna książka.

Artus | 2018-10-06
Przeczytana: październik 2018

Kawał ciężkiej historii, widzianej oczami kobiet, Ewy Braun, jak również jej powiernicy Anny Lerke. Przyjaźń od obozu, to dobre określenie. Ciekawość o tym jak żyli ludzie w tamtych wojennych czasach da czytelnikowi choć część odpowiedzi. Sporo jest też przesady w pewnych kwestiach, zwłaszcza kiedy Ewa wypowiada się o swoim kochanku. Książka również, albo przede wszystkim o miłości.
Miłości kobiety do mężczyzny, prawdziwej wydawać by się mogło choć jednostronnie, jednak dla obojga aż do śmierci, choć Ewa mogła by przecież żyć.
Książka klimatyczna pokazuje skrawek obrazu tamtych wojennych czasów.

Litera-Tour | 2018-07-18

Wspomnienia Anny Lerke - Polki, która z winy polityki Hitlera znalazła się wraz z rodziną w obozie pracy (i patrzyła, jak jej bliscy umierają), a za sprawą Ewy Braun (jego życiowej partnerki, a tuż przed śmiercią również żony) stała się jej osobistą służącą i powiernicą. Towarzyszyła jej aż do śmierci, lecz dopiero pod koniec własnego, długiego życia odważyła się komukolwiek o tym opowiedzieć.

Interesująca książka. Osobista, pisana prostym językiem, pozwalająca spojrzeć na życie Ewy Braun (i Adolfa Hitlera) z niecodziennej perspektywy.

julka0200 | 2018-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Jestem postacią Ewy Braun , bardzo zainteresowana i ciekawa. Zawsze czytam dużo na jej temat i gdy zobaczyłam tę książkę, musiałam ją mieć!
Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca.Skończyłam ją w ten sam wieczór w który zaczęłam. Dodatkowo zdjęcia które się tam znajdują nie są popularne lecz prosto z obiektywu panny Braun. Idealna pozycja.Świetnie napisana o jej młodzieńczych latach ,czasach w Berghofie i ostatnich chwilach z Hitlerem.Naprawdę godna polecenia dla osób lubiących tematy historyczne. Jednym zdaniem MUST HAVE!

Krzysztof_Pyzia | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Podchodziłem do tej książki z dużym dystansem. Okazało się, że niepotrzebnie. Pozycja rewelacja. Kupiłem w dniu premiery. Przeczytałem w jeden dzień. To zdecydowanie dobrze podjęta decyzja. Emocje są oddane perfekcyjnie.
Minus jest jeden - kończy się za szybko...:)

książek: 2043
Zenitea | 2018-11-27
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 listopada 2018

Niesamowita książka o wspaniałym życiu pani Ewy Braun z perspektywy jej pokojówki i najlepszej przyjaciółki, Anny Lerke. Wciągająca lekturka, dzięki której nauczysz się znacznie więcej niż na lekcjach historii.
Bardzo chętnie do niej wrócę w najbliższym czasie kiedy zatęsknię za tą piękną, energiczną i owianą tajemnicami blondyneczkę. Teraz pozostaje mi chwycić inne książki serii ''Spowiedzi..''.
GORĄCO POLECAM NIE TYLKO ZAPALONYM HISTORYKOM.

Fuzja | 2018-10-09

Słaba książka. Czyta się ją tak, jakby cała była wymysłem, a nie pisaną na podstawie faktów i wspomnień publikacją. Do tego ciągłe "wybielanie" się "autorki" tychże wspominek zaczyna męczyć już gdzieś w połowie lektury. Problemem jest też wiele błędów logicznych pojawiających się w książce. Wielokrotnie miałam wrażenie, że kolejne zdania zaprzeczają sobie. Szkoda czasu.

hrabinaH | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Chciałam zauważyć,że na początku książki jest zaznaczone:
"Niniejsza publikacja mimo nadanego jej paradokumentalnego charakteru jest fikcją literacką."
Tak w ogóle słaba książka. Słaby styl pisarki i w trakcie wklejone fragmenty tekstów z innych publikacji (kopiuj-wklej).

aldona | 2018-10-26

Irytujaca książka. Fikcja,która udaje dokument. Prawdziwy autor nawet nie zadał sobie trudu sięgnięcia po mapę aby sprawdzić,że tereny na których przebywała rzekoma autorka nie były podbite przez Niemców. Dialogi fatalne, język sztuczny. Naprawdę dawno nie czytałam czegoś tak złego. A w sumie pomysł świetny: opisać Braun oczami służby. Szkoda tematu.