Wyzwanie czytelnicze LC
Fenrir

Kalejdoskop światów Fantazmaty. Tom II to zbiór dwudziestu opowiadań napisanych przez różnorodne grono autorów, zarówno tych debiutujących, jak i doświadczonych w literackich bojach. To entuzjaści science fiction, fantasy, postapokaliptycznych scenariuszy i horrorów. Poprowadzą Was przez gorące piaski pustyń, wypełnione wiatrem ruiny i lodowate przestrzenie kosmosu. Pozwolą, z grzbietów...

Kalejdoskop światów

Fantazmaty. Tom II to zbiór dwudziestu opowiadań napisanych przez różnorodne grono autorów, zarówno tych debiutujących, jak i doświadczonych w literackich bojach. To entuzjaści science fiction, fantasy, postapokaliptycznych scenariuszy i horrorów. Poprowadzą Was przez gorące piaski pustyń, wypełnione wiatrem ruiny i lodowate przestrzenie kosmosu. Pozwolą, z grzbietów niezwykłych wierzchowców i wnętrz lśniących statków kosmicznych, oglądać pełne magii, technologii i paranormalnych wydarzeń światy. Pozwolą Wam wejść w skórę zwykłych ludzi, jak i spojrzeć oczami maszyn.
To kolorowy, pełen wyrazistych pomysłów i oślepiający oryginalnymi kreacjami kalejdoskop. To wir porywający czytelnika w kolejne, coraz bardziej przesuwające granice wyobraźni, światy. Możecie być pewni jednego – każdy z elementów tego fantastycznego tygla jest perfekcyjnym, starannie dopracowanym i wartym poznania fantazmatem.

źródło opisu: http://fantazmaty.pl

źródło okładki: http://fantazmaty.pl

Wojciech Gołębiewski | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

Dostępne na:
Z notki Wydawnictwa:
„…Fantazmaty. Tom II to zbiór dwudziestu opowiadań napisanych przez różnorodne grono autorów, zarówno tych debiutujących, jak i doświadczonych w literackich bojach. To entuzjaści science fiction, fantasy, postapokaliptycznych scenariuszy i horrorów….”
Nie jestem entuzjastą takiej literatury (poza nielicznymi wyjątkami dla np. Philipa K. Dicka), mimo to przeczytałem te utwory na ogół mało znanych autorów, by odkryć ewentualne talenty.
No to jedziemy:
Marcin Moń „Baśń o Łowcy”. W notce redakcyjnej czytam: „Z wykształcenia lingwista, z zawodu tłumacz, od kilku lat zajmujący się głównie przekładem literatury fantastycznej…” To widać, to słychać, to czuć tzn. „dobry” język polski. Pomysł ciekawy, realizacja bardzo sprawna, więc gratulacje i 7/10
Tymczasem znalazłem na: ...

Kuba | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018
Mecha_Kulturacja | 2018-11-18

Drugi tom Fantazmatów to pozycja dla wszystkich miłośników szeroko pojętej fantastyki. Podobnie jak w pierwszej odsłonie nie ma tu ani przewodniego tematu, ani gatunku, więc jest to zbieranina tekstów mniej i bardziej doświadczonych twórców, co wyraźnie się czuje. Całość trzyma jednak naprawdę przyzwoity poziom, a opowiadania można sobie dawkować – jest w czym przebierać. Na pewno znajdziecie swoje perełki – ja szczególnie polecam opowiadania Anny Hrycyszyn, Filipa Laskowskiego i Macieja Oleszka. Zapamiętajcie też nazwisko Natalii Wójcik.

Omówienie tekstów: http://kulturacja.pl/2018/11/fantazmaty-recenzja-drugi-tom/

Fraa Farara | 2018-12-28