Mauthausen/Gusen. Samoobrona i konspiracja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
83-11-06497-0
literatura faktu
davinczi

Książka opisująca działalność dwóch z kilku największych hitlerowskich obozów koncentracyjnych mieszczących się w Austrii. Były one miejscem zagłady Polaków i innych Narodów Świata. Autor przedstawia ludobójcze warunki egzystencji więźniów skazujące ich na nieuchronną śmierć. Książka ta jest relacją o walce więźniów w obronie życia i ludzkiej godności, a także o bohaterstwie ludzi, którzy w obliczu śmierci nieśli pomoc innym.

portos | 2016-09-27
kejpaks | 2014-01-16