Niebezpieczne związki

Tłumaczenie: Tadeusz Boy-Żeleński
Wydawnictwo: Bellona
klasyka
Karolina

Wiek XVIII to we Francji czas oświecenia, zwycięstwa rozumu nad przesądami, a zarazem czas zabawy, rozrywek i rozluźnienia norm obyczajowych. W tej epoce Laclos napisał swą powieść- od początku towarzyszyła jej aura skandalu obyczajowego i opinia książki niemoralnej. Intryga pięknej urażonej markizy i jej wyrafinowanego dawnego kochanka od pokoleń zdobywa miliony czytelników, powieść była też przenoszoa na ekrany.

źródło opisu: książka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!