Małe Licho i tajemnica Niebożątka

Wydawnictwo: Wilga
Licho, książka, dzieci
Agu

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża… a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie. Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój...

Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia — świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy? I czy sam świat również jest gotowy na Bożka oraz wielką tajemnicę, jaką skrywa chłopiec?

źródło opisu: https://www.facebook.com/apsikialleluja/ (oficjaln...(?)

źródło okładki: https://www.facebook.com/WydawnictwoWilga/

Nina | 2018-09-18
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 17 września 2018

Jest, nareszcie jest! Długo moja kochana AŁTORKA kazała mi czekać na kolejną część. A ja tęskniłam za tym czarodziejskim światem, za tym moim Liszkiem kochanym w puchowych bamboszkach, nawet za Tsadkielem, nawet za tymi mackowatymi potworkami, cała tą zwariowaną czarodziejską ferajną. Dorwałam się i przeczytałam, za szybko się skończyło, za mało mi było. Ałtorka zdecydowanie jest sadystką :)
A co nas czeka w tej części? Otóż Niebożątko idzie do szkoły. Jak on sobie biedny poradzi w prawdziwym świecie, bez swoich aniołków, potworków, duszków i innych dziwolągów? Cóż, jak się pewnie domyślacie, łatwo nie będzie ale od czego ma się rodzinę?
"No bo… bo… bo dzieci ze szkoły uważają, że jestem dziwny!
– Bo jesteś.
– Wcale że nie!!!
– Jesteś Bożku, jesteś – odparł wujek Konrad ze stoickim spokojem, odchylając głowę, żeby spojrzeć w chabrowe oczy chłopca.
– No i co się tak złościsz? Przecież w tym nie ma nic złego. Ani nic dobrego. Po prostu tak jest. I już. Świat byłby niepełny, gdyby...

Bursikowa | 2018-09-06
Przeczytana: 05 września 2018

Jaka to była piękna historia. Wypełniona po same brzegi magią. Kipi w niej miłością, przyjaźnią i dobrem. Polecam każdej Mamie, Tacie, Wujkowi... - bo ta cudowna historia w której przeplata się także idea samoakceptacji będzie niezapomnianą lekcją dla Was i dla Waszych pociech. Już dawno nie czytałam tak pięknej i ciepłej historii. Książeczka ma ponad 200 str a wystarczyły nam tylko trzy wieczorne usypiania, żeby się z nią uporać. Czyta się wspaniale... Polecam

_kingu_reads | 2018-09-11
Przeczytana: 11 września 2018

‘’Małe Licho i tajemnica Niebożątka’’ to magiczna opowieść o trudach dorastania oraz zaklimatyzowania się w nowym miejscu.
Bożek jest dziesięcioletnim chłopcem mieszkającym w domu pełnym niezwykłych lokatorów, gdyż poza nim , jego mamą oraz wujkami roi się tu od nadzwyczajnych stworzeń. Jednym z mieszkańców jest anioł stróż chłopca – Licho ,mały i uroczy aniołek o pyzatej buzi i tęczowych oczach. Pewnego dnia w życiu małego chłopca nastaje przełom – Bożek pierwszy raz wybierze się do szkoły wraz z innymi dziećmi. Lecz czy Bożek tak naprawdę chce porzucić swoje dotychczas beztroskie życie na rzecz szkoły ? Strach przed tym co nieznane i obce tylko potęgują tę niechęć.
Uważam, że książka dedykowana jest zarówno dla tych małych oraz dużych czytelników. Wypełniona magią oraz czarami, a jednocześnie ucząca wielu ważnych w życiu wartości, takich jak przyjaźń czy tolerancja. Dodatkowo książka jest pełna humoru i zabawnych sytuacji. Bezbłędnie są tu opisane wszystkie trudy dorastania...

magia_stron | 2018-09-09

To absolutnie nie jest...
powieść tylko dla najmłodszych! Ha! Rozłoży na łopatki nawet starszego, największego przeciwnika magii i rodzinno - glutowo - anielskich przygód. [ love, love, love ❤ ]
Do młodych już dawno nie należę ( no co zrobić, że czuję się jednak młoda duchem, kto też ręka do góry 😍 ) i powiem Wam, że książka ujęła mnie swoim urokiem. Czytałam z ogromną radością, a przesłanie jakie z niej płynie pozostanie w Waszych serduchach na długo. Ten humor, magia, ta lekkość pióra! W dodatku w środku znajdują się przecudne, klimatyczne ilustracje. Także, młodzi, duzi, mali, średni, wysocy, niscy, starsi itd. - czytajcie a będzie przeczytane i uradowane .❤
MartaKisiel niezawodna! mam zamiar przeczytać wszystkie jej książki , Toń przeczytana - super! kolejna NomenOmen już czeka na półce, a następnie zapoluję na Dożywocie 👌😀
Jesteście ciekawi magicznych przygód Niebożątka i Małego Licha?
Polecam bardzo! Lekturka na jeden miły wieczór ❤
_____
" Świat byłby niepełny,...

Sylwka | 2018-09-17
Przeczytana: 07 września 2018

Małe Licho i tajemnica Niebożątka Marty Kisiel to według wszystkich znaków na niebie i ziemi książka dla dzieci. Ja jednak jak tylko ją zobaczyłam, to od razu pomyślała, że ktoś tam te znaki musiał źle poustawiać, dlatego postanowiłam zbadać tę sprawę osobiście. I wiecie co? Ten, kto ustawia te wszystkie znaki, powinien przejść jakieś specjalne szkolenie, bo przecież ja wcale nie mam słabości do powieści dla najmłodszych. ;)

Niebożątko idzie do szkoły.
Bożek, zwany też pieszczotliwie Niebożątkiem mieszka na uboczu w starym domu. Domu niezwykłym, w którym poza mamą Bożka, wujkami Konradem i Turu mieszkają również nietypowe postaci. Od aniołka w bamboszkach zaczynając razem ze stadem różowych króliczków przebiegając, na mackowatym potworze spod łóżka kończąc.

Wszystkie te cudaczki i inne potworki żyją ze sobą w pełnej harmonii do momentu, w którym jak grom z jasnego nieba spada na Bożka informacja, że ten musi iść do szkoły.

Dla dziewięciolatka zapowiadania zmiana jest ogromnym...

Matylda Saresta | 2018-09-14

Noż qurczę... Nie jestem zachwycona i zachłyśnięta tą częścią, tak jak to było w przypadku trzech poprzednich części...

Historia o bachorku. Tak to można nazwać. Duuużo dłużyzn narracyjnych, błyskotliwych, jak to ałtorka ma w zwyczaju, ale jednak dłużyzn, które bardziej rozpraszały, niż przykuwały uwagę mą.
To w zasadzie historyjka raczej, ze śladowymi ilościami obecności i dialogów /JAKA SZKODA!/ moich ukochanych żyjątek serii Dożywocia.

Napisałabym nawet, że to opowieść dla dzieciaków, ale one chyba nie za bardzo połapałyby się w zawiłościach językowych i czytaniu między wierszami:)

Czekam na kolejną soczystą część, bo jak na razie, to Szaławiła i Licho rozsmakowały mnie tylko, bardziej jako podrozdziały czegoś monumentalnego i genialnego, jak to Pani Kisiel ma w zwyczaju zazwyczaj :)

PRZEPIĘKNE rysunki! Cudowna okładka!

zaczytanasowka | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Tak urocza książka, już dawno nie wpadła mi w ręce.
Stary dom pełen stworów i potworów, ale Kochani przyjaznych.
Nasz mały bohater może bawić się ze swoim aniołem stróżem, dwoma duchami na strychu czy kąpać z małym Krakenem.
Cały ten piękny dom otacza ogród gdzie znajdziemy driadę i utopca.
Bożęty otoczony jest miłością, opieką i ciepłem rodzinnym.
Pewnego dnia mama naszego bohatera, postanawia wysłać go do szkoły.
Starcie z rzeczywistością jest straszne.
Dzieci nie piją w domu kakao z mamą, a grają w FIFIE.
Świat zewnętrzny skupiony jest na tym aby mieć, a nie być.
Cała ta adaptacja wychodzi Bożkowi w miarę dobrze, chodź przytulny stary dom postawiony jest na nogi. Wszystko zmienia się w Halloween, gdy nasz bohater dostaje się do innego świata.
Czy sobie poradzi ???
Zobacz sam :)
Przepiękna historia o miłości.
Oby więcej takich perełek na naszym rynku wydawniczym.
Zapraszam do zajrzenia na www.zaczytanasowka.pl sklep dla mola książkowego.

Aina15 | 2018-09-12

W starym, dziwnym, ale przytulnym i ciepłym domu mieszkają bardzo nietypowe postaci. Mamy więc Bożka, jego mamę, wujka Konrada i wujka Turu, dwa anioły – Licho i Tsadkiela, potwory i jeszcze inne istoty z tamtego świata. Żyją sobie w harmonii, chociaż w pewnym momencie coś w tym instrumencie zaczyna nie grać. Do tej pory uporządkowane życie Bożka się zmienia – musi iść do szkoły. Dla dziewięciolatka, który do tej pory znał swoje otoczenie, ludzi wkoło siebie (no może nie tylko ludzi) jest to wielki szok. Boi się nieznanego, boi się tego, że będzie odrzucony. No bo kto inny ma swojego anioła stróża, z którym może się bawić, komu pradawny potwór robi kakao i smaży racuchy? Nadchodzi Wielki Dzień i Bożek idzie do szkoły. Niestety jest tak jak się spodziewał. Jest traktowany jak odmieniec, jak dziwadło, bo się wyróżnia. Wszystko to prowadzi do Wielkiej Katastrofy. Pewnego dnia Bożek znika.
W domu wybucha panika, dlatego, że wszyscy doskonale wiedzą gdzie Bożek jest, a muszą zdążyć i...

emczytelnik | 2018-09-20
Przeczytana: 16 września 2018

Mam dla Was dzisiaj recenzję dość krótkiej książki. Marte Kisiel pewnie nie jeden książkoholik zna, teraz wydaje kolejną książkę tym razem z ilustracjami Pauliny Wyrt ❤️ Byłam bardzo ciekawa tej Autorki oraz samej książki "Małe Licho i tajemnica Niebożątka". oryginalny tytuł jak i opis a do tego okładka w bardzo ciekawym, troszke niepokojącym stylu. No po prostu musiałam.
Książkę czyta się ekspresowo, jest opisana w bardzo nietypowym i niecodziennym stylu przez co zyskuje tylko na oryginalności. W trakcie czytania za to umilają nam czas grafiki rodem z filmów Tima Burtona, którego wprost uwielbiam. Styl Autorki, sama historia plus do tego te ilustracje dają taki niesamowity tajemniczy klimat, który wciąga od samegopoczątku.
Sama historia jest niebanalna, urzekająca i z mega fajnym przesłaniem. Jak Wam już mówiłam - uwielbiam takie książki, a tutaj ten motyw przyjaźni, tolerancji oraz samej miłości byl ciekawie wkomponowany w tą całość i współgrał ze wszystkimi tymi małymi...

Do tej pory znana nam była tylko dorosła wersja twórczości Marty Kisiel, ale Małe Licho i tajemnica Niebożątka pokazało, że autorka bez problemu potrafi też stworzyć coś dla dzieci, tych małych i dużych (zwanymi czasem dorosłymi). Jak jej to wyszło?