Pamiętnik Zuzy-Łobuzy. Impreza na zamku

8 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Mein Lotta Leben. Der Schuh des Kanguru
Bajki
Bursikowa

Juhuhubileusz! Babcia z dziadkiem obchodzą złote gody w starym zamku!!! Zjeżdża się cała rodzina, a tata już wszystko zorganizował. Podchody, wycieczki i występy Zuzy. O rany! Zuza najchętniej zostałaby w domu. Wszystko jednak się dobrze kończy, głównie dzięki nowym kuzynom z Australii. Rodzina Piotrowskich przeżywa kolejną wielką przygodę!

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/pamietnik-zuzy-lobuzy-tom-10/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/pamietnik-zuzy-lobuzy-tom-10/

Bursikowa | 2018-04-02
Przeczytana: 30 marca 2018

Zuza Łobuza królowała w naszym domu tylko kilka dni, ale to tylko dlatego, że tak świetnie się ją czyta. Zamówiliśmy wcześniejszy tom, bo to nasze pierwsze spotkanie a przygody Zuzy spodobały się całej rodzince. Super książeczka, świetne, pełne humoru nie tylko teksty ale i rysunki. Do tego jeśli uczy - w tym tomie można się sporo dowiedzieć o Australii - to jest dla nas 😊 Książeczka dla dzieci każdej płci - my zaśmiewaliśmy się z preypetii Łobuzy całą rodzinką. Z czystym sumieniem polecamy. Nie zawiedziecie się. My żałujemy tylko tego, że tak późno odkryliśmy tę serię.

AnnaSikorska | 2018-04-17

Myślicie, że rodzinne uroczystości to dla dzieci coś ciekawego? Zuza przekona Was, że nie. Takie spotkania to czas rozdrapywania starych ran, wspominania złośliwości. I tego właśnie oczekuje bohaterka pamiętnika w czasie świętowania jubileuszu. Złote gody dziadków to wydarzenie, które trzeba uczcić w wyjątkowy sposób. Tata Zuzy organizują uroczystość na zamku w Zajączkowie nad Wieprzem. Rodzeństwo nie tryska radością na myśl o tym wyjeździe. Dodatkowo humory psuje im konieczność zaśpiewania piosenki przed całą rodziną. Dziewczyna szuka pocieszenia u swoich przyjaciół. Zośka jej zazdrości przyszłej przygody, a Paweł i Rémi nie rozumieją, bo zamki są przecież takie ciekawe…
Weekendowy wyjazd zaczynający się już czwartek po południu początkowo wydaje się katastrofą. Do tego pomysły taty wcale nie cieszą dzieci. Wyprawy do jaskiń, wizja występów, podchodów oraz przebywania w swoim towarzystwie kuzynów, którzy za sobą nie przepadają i są złośliwi sprawia, że dni wolne od szkoły jawią...

Zuzanna Kubiczek | 2018-06-15
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane