Wydobyć „Titanica”

Raise The Titanic
dirk pitt, titanic, cussler
Pistacia

Inne wydania

Tylko kilku ludzi wie, że w ładowni spoczywającego na dnie Atlantyku wraku "Titanica" znajduje się klucz do broni przyszłości. Żeby zdobyć cenny ładunek, Rosjanie nie cofną się przed niczym. Dirk Pitt musi im przeszkodzić.

źródło opisu: Amber

źródło okładki: Amber

gwiazdka | 2015-07-16
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 lipca 2015

Początek podobał mi się średnio, bo tajemnica, jaką zazwyczaj serwuje Cussler była tutaj oczywista i nie wciągała. Później było już lepiej, przeplatane z może być. Kilka fragmentów czytałam z wypiekami na twarzy. Brak zagadek i tajemnic ratowała działalność szpiegów radzieckich. Za to musze skrytykować autora za brak umiejętności kreślenia postaci kobiecych. O ile chodzi o kobiety w tle jest w porządku, ale kiedy któraś pani wychyla się bardziej na pierwszy plan od razu czuć, że jej twórcą jest facet, brak tu kobiecości. Postaci mężczyzn jak najbardziej mogą wydawać się rzeczywiste, do tego nawet stopnia, że niektórzy irytują typowo amerykańską arogancją i zarozumiałością. No i w „Wydobyć <Titanica>" znowu brakowało mi poczucia humoru znanego z pierwszych tomów serii, szkoda.

carmaniola | 2014-08-08

Książka napisana prwie 40 lat temu, kiedy jeszcze nie znano położenia Tytanica, ani nie wiedziano, że jest w dwóch częściach. Mimo to z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to jedna z lepszych powieści Cusslera. Nie przeszkadzją nawet zdezaktualizowane zimnowojenne odniesienia.

W odróżnieniu od innych powieści autora jest dość wiarygodna, a główni bohaterowie czyli Dirk Pit i Al Gordino jakby bardziej powżni.
Historia sprzed zatonięcia statku, która w ostateczności prowadzi do decyzji o jego wydobyciu - interesująca.

Książkę polecam osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Clivem Cusslerem, poniważ twórczość autora jest dość nierówna i są takie pozycje, po przeczytaniu których nie sięgnie się po inne.

Nicość | 2015-02-19

Pełna emocji i przygód.

Świetna przygoda z ciekawym bohaterem :)

wirydiana | 2011-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2011

Kilkakrotnie próbowałam wyobrazić sobie moment wydobycia z morskich głębin Titanica. I za każdym razem nawet wyobrażenie sobie takiej próby budziło mój sprzeciw. Titanic to nie tylko wrak leżący na dnie morskim. To przede wszystkim symbol ludzkiej omylności. Miał być wspaniały, największy, najmocniejszy i niezatapialny - utonął dziewiczym rejsie. Wszystkie założenia z jakim powstawał utonęły razem z nim, w wypadku, który nie powinien się zdarzyć. A jednak się zdarzył. Może więc można wydrzeć morzu Titanica?
Dirk Pitt, syn słynnego kongresmena, dyrektor w NUMA, przede wszystkim jednak zawadiaka i poszukiwacz przygód, dostaje zlecenie wydobycia statku. W jego ładowniach znajduje się bardzo rzadki pierwiastek, który potrzebny jest do zbudowania nowej tarczy obronnej nad USA. Musi ona powstać bez względu na ewentualne koszty, nie tylko finansowe. To samo pragnienie ma strona przeciwna czyli Rosja. Wiadomo więc, że prowadzona akcja nie będzie ani łatwa, ani przyjemna. Drużyna Pitta...

Ziutka | 2013-09-04

Czytałam tą książkę w okresie kiedy byłam wyjątkowo zafascynowana Titanikiem oraz jego historią i kolekcjonowałam wszelkie informacje o nim. Dlatego też opisy zatopionego statku z tej książki trafiły do mojej kolekcji cytatów. Polecam pozycję ponieważ jest interesująca sama w sobie, dlatego warto ją mieć w swojej biblioteczce.

Radosław | 2014-01-31

Fajna książka przygodowa. Zdaje się, że napisana została zanim okazało się, gdzie dokładnie leży wrak Titanica, a do tego jest w dwóch częściach. Ciekawy wątek sensacyjny. Interesująco się czytało, jak mogłaby wyglądać operacja podniesienia wraku. No i oczywiście niezniszczalny Dirk Pitt w roli głównej. Jak dla mnie kolejna bardzo dobra książka Cusslera.

Endorfina | 2013-07-15

Świetna. Z gatunku tych, które się czyta jednym tchem, podobnie zresztą jak większość książek tego autora. Polecam.

grześ | 2015-12-09
Przeczytana: 1995 rok

Powieść tą przeczytałem jakieś 20 lat temu. Od niej zaczęła się moja przygoda z powieściami Cusslera. Do dnia dzisiejszego mnie bawią.

Weronika Pabianek | 2013-09-23

boska opowieść, pełna przygód, tak mnie wciągła, że po jej przeczytaniu Titanica naprawdę wydobyto