Lato, które się zaczyna

Okładka książki Lato, które się zaczyna Sílvia Soler
Okładka książki Lato, które się zaczyna
Sílvia Soler Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
El verano que empieza
Wydawnictwo Kobiece
2018-06-01
2018-06-01
Barbara Bardadyn

Takie może 7,5/10
Tydzień hiszpański z Natalią - kursywa i obyczajówki w styczniu z Karoliną bookyinstyle
Gdyby nie te akcje nie trafiłabym na tę książkę. Dzięki dziewczyny

To nie jest wybitna literatura ale napisana sprawnie, czyta się szybko, płynie się przez to. Zaskakujące że na 260 stronach autorka wydarzenia na przestrzeni dziesiątek lat. Siłą rzeczy narzuca się że to po łebkach ale wypada finalnie to naprawdę ok, zaskakująco dobrze. Choć nie jestem fanką wszystkich rozwiązań fabularnych to je akceptuję. To był dobry czas z tą książką

Dużo trudnych tematów, jedna z bohaterek jest psychologiem więc są wątki z tą profesją związane, wątek depresji, straty bliskich, żałoby, zdrady małżeńskiej, trudnych relacji w rodzinie
Naprawdę dużo tego i może przytłoczyć jeśli ktoś ma trudny czas ale jednocześnie jest tym jakiś realizm, czas płynie, klatki z obrazami z życia się zmieniają, życie mija - samo życie

Jest tutaj też trochę o Barcelonie, hiszpańskich zwyczajach, dużo jedzenia i takiej południowej radości życia. I w sumie i Skradzione godziny Marii Solar i ta pozycja trochę kojarzą mi się z Genialną przyjaciółką pod względem energii jaka wyłania się z historii

Sięgnę po inne książki tej autorki

Takie może 7,5/10
Gdyby nie te akcje nie trafiłabym na tę książkę. Dzięki dziewczyny

Ebook,nie znając co to.Zacząłem czytać .Dostałem historię rodziny.Z Hiszpanii.Na przestrzeni paru długich lat.Bardzo mi się podobała .

Polecam.

Polecam.

Zawiodłam się strasznie.
Akcja toczy się wolno, jest strasznie dużo przeskoków w czasie. Ciągła zmiana formy (ja czytałam, ja czytam, ja widziałam, ja widzę). Mieszanie narracji zwłaszcza przy końcówce. Okropnie długie i niepotrzebne opisy.
Taka historia o niczym. Kompletnie nie czułam chemii między bohaterami, którzy mijali się całe swoje życie, by po pół wieku wreszcie na siebie spojrzeć inaczej.
Bardzo dziwna forma, słaba historia i nie było w niej nic, co chciałoby się zapamiętać.

Zawiodłam się strasznie.

Właśnie skończyłam i moja opinia na gorąco jest taka, że jest to piękna książka. Akcja wprawdzie toczy się powoli, nie ma jakiś spektakularnych efektów, ale czyta się ją bardzo dobrze. Naprawdę się przy niej wzruszyłam.

To była jedna z gorszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałam.
Książka "Lato, które się zaczyna" jest po prostu nudna. Nic się w niej nie dzieje, wszystko jest monotonne, bohaterzy mają ciągle te same problemy.
Książka pisana jest w trzeciej osobie, co samo w sobie nie jest złe, ale ciągłe przeskoki czasowe już tak. Mamy związek Julii i Andrew, a za chwilę jest 10 lat później, są w innych związkach i nawet nie wiemy co się między nimi wtedy stało. Książka opowiada historię wielu ludzi, przez co większość wątków, jeśli nie wszystkie, są niedopracowane/ w ogóle nierozwinięte.
Andrew biorący drugi ślub był dla mnie nieśmiesznym żartem. Czułam jak autorka nieudolnie próbuje wydłużać książkę i tworzy kolejne problemy, przez które główni bohaterowie nie mogą być wreszcie razem. Finalnie może między nimi coś się zadziało, ale jak zwykle zostało skończone zanim się zaczęło.

To była jedna z gorszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałam.

może kiedyś dokończę

może kiedyś dokończę

Tytuł to coroczny toast wznoszony w urodziny bohaterki - Julii. Co te urodziny przynoszą? Niejednokrotnie dramatyczne zmiany w życiu Julii, jej rodziny i przyjaciół. Od urodzin, do urodzin przemija życie Julii, jej rodziny, jego przyjaciela i jego rodziny. Życie naznaczone utratą bliskich, radościami, przyjaźniami, zdradami i przeznaczeniem.

Oczarowała mnie ta książka.

Oczarowała mnie ta książka.

Przeciętne czytadło, historia o dojrzewaniu, rodzinie i ludzkich tragediach - choroby, śmierć, problemy dorastania itp. nie jest wybitna, ale jak wskazuje tytuł dobra na letnie popołudnia na tarasie ;)

• Hiszpania