Roztańczona krew

Cykl: Tommy Bergmann (tom 3) | Seria: Gorzka Czekolada
Wydawnictwo: Media Rodzina
Blod i dans
Ag2S

Kolejny kryminał znakomitego norweskiego autora, laureata najważniejszych nagród literatury kryminalnej w Skandynawii. Znany z poprzednich tomów detektyw Tommy Bergman bada sprawę zaginięcia trzynastoletniej Amandy. Trop wiedzie go poza granice kraju, do założonej przed wiekami sekty wierzącej, iż można dostąpić zbawienia okaleczając dziewczynkę urodzoną pod znakiem Barana. Niestety opinia publiczna przypisuje zbrodnię komuś innemu, a próby dalszego badania sprawy spotykają się z brakiem zrozumienia przełożonych Tommy’ego. Czy policjantowi uda się rozwikłać zagadkę i uratować życie innej młodej dziewczyny?

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

Agata76 | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Fajna i szybka do poczytania, akcja mało skomplikowana wręcz reporterski styl, suchy nie bawiący się w opisy odczuć, przyrody i wyposażenia pomieszczeń, jednakże nieodparty urok i jedyny w swoim rodzaju dystans do rzeczywistości. Polecam, na pewno przeczytam dwie poprzednie części i sięgnę po kolejne.

Northman | 2018-08-19
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Kryminał na raz-dwa.

Przyjemny, wciągający, w sam raz na kilka seansów szybkiego czytania ;) - taki to właśnie kryminał ;) Skandynawski styl pisania tego rodzaju książek, jak widać, w dalszym ciągu może się sprawdzać na papierze :)

Tommy Bergmann, jako śledczy, nie pierwszy raz pojawia się na kartach książek Garda Sveena. Tym razem przyjdzie mu rozwiązać zagadkę, która wcale nie jest łatwa... Na początek mamy zwęglone ludzkie szczątki. Policja jest przekonana, że to szczątki seryjnego mordercy, jakiś czas potem jednak Bergmann zaczyna podejrzewać, że zbrodniarz jednak żyje... Kolejny element układanki to zaginiona nastolatka i mająca swe korzenie na Litwie sekta, której wyznawcy wierzą, że zbawienia można dostąpić przez okaleczanie dziewczynki urodzonej pod znakiem Barana... Zaginiona urodziła się pod takim właśnie znakiem - przypadek?...

Książka nie jest może arcydziełem, nie powala też niczym odkrywczym, ale dobrze się czyta. Akcja stoi na przyzwoitym poziomie, jej tempo...

dobrerecenzje | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Jeżeli kiedykolwiek polegaliście na policji w jakiejkolwiek sprawie i zawiedliście się bardzo, to niestety mogliście trafić na funkcjonariusza, który w większości prowadzi swoje sprawy „na odwal się”.
Zdarzają się jednak niekiedy prawdziwi wyjadacze, którzy wiele lat przepracowali w swojej profesji i każdą sprawę potrafią rozwiązać. Nawet jeżeli w przestępstwo jest zamieszana połowa jego przełożonych, a martwy człowiek nagle zmartwychwstaje.

Tommy Bergmann, to policjant pracujący w swoim zawodzie już od kilku lat. Niektórzy twierdzą, że po ostatniej sprawie mężczyzna stał się nad wyraz nadpobudliwy, podejrzliwy, a przede wszystkim agresywny. Jednak pomimo tego, nie można o nim powiedzieć, że źle wykonuje swoją pracę i nie traktuje tego, jako priorytet.
Pewnego razu w spokojnym dotychczas Oslo policja otrzymuje zgłoszenie zaginięcia nastolatki, która już od dłuższego czasu nie pojawiła się w domu. Krótko po wszczęciu poszukiwań dziewczyny funkcjonariusze znajdują zwęglone...

Filip Rybka | 2018-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2018

Trzyma w ciągłym napięciu, do końca nie wiadomo kto jest głównym zbrodniarzem i na koniec powieść zaskakuje. Tylko trochę za krótka jest ;) Główny bohater troszeczkę jakby inny niż w poprzednich tomach, ale przynajmniej rzadko jest o Hege. Zawiera on interesującą znajomość ;) Bardzo ciekawy też motyw o sekcie, ale też przerażający - to co wyznają i to co robią. Kolejna bardzo dobra pozycja tego autora, a zakończenie książki wskazuje raczej że powinna być jakaś kontynuacja. Mam nadzieje że będzie i z chęcią po nią sięgnę :)

ogarbejbe | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Wciąga od pierwszej strony. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, nie ostatnie. Co ważne, bohaterowie mnie intrygowali. Zakończenie lekko zaskakuje.

Niebieska7 | 2018-12-03
Przeczytana: 01 grudnia 2018