Święta Filomena

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia, święci, święta Filomena,
religia
Misterin

Mistycy zwykli mówić o Filomenie, że jest świętą, której Bóg niczego nie odmawia. To patronka na nasze czasy, mimo że żyła wieki temu. Tymczasem św. Filomena właśnie współcześnie jest odkrywana na nowo. Wcześniej modlili się za jej wstawiennictwem ludzie święci, papieże. Dziś możemy prosić ją o pomoc my, ludzie XXI wieku. A o tym, że to skuteczna święta, świadczą świadectwa tych, którzy doznali za jej wstawiennictwem łask i cudów – wyprosili u Pana Boga zdrowie, upragnione potomstwo czy nawrócenie.
Warto poznać św. Filomenę, mieć ją za orędowniczkę, zaopatrzyć się w sakramentalia z nią związane, a do swojego codziennego pacierza dołączyć modlitwy za jej przyczyną.

* * *

„Miejcie wielkie zaufanie do tej wielkiej Świętej. Uzyska dla Was wszystko, o co ją poprosicie”
bł. Paulina Jaricot

„Ja cudów nie czynię! Jestem tylko biednym nieukiem, co pasał owce. Zwróćcie się do św. Filomeny. Ilekroć prosiłem o coś Boga przez jej przyczynę, zawsze byłem wysłuchany”
św. Jan Vianney

źródło opisu: książka

źródło okładki: http://rafael.pl/produkt/swieta-filomena

Nagzymsie | 2018-08-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Trudno się nie uśmiechnąć, widząc podobiznę tej wdzięcznej świętej. Męczennicy z czasów Dioklecjana. Filomena pochodziła z greckiej rodziny pogan, których Bóg obdarzył potomstwem dopiero wówczas, gdy zostali chrześcijanami. Piękna 13-letnia dziewczynka zwróciła na siebie uwagę samego cesarza. Odmówiła mu jednak z powodu swojej wiary. Cesarz skazał ją na śmierć. Biczowana, topiona w Tybrze, rażona strzałami z łuków - była cudownie uzdrawiana. W końcu została ścięta, w piątek 10 sierpnia. Jej szczątki złożone w katakumbach Świętej Pryscylli, odnaleziono w 1802 roku, wraz z ampułką z krwią. Odkryciu towarzyszyły cuda. I cały czas towarzyszą. Gdyż święta, aczkolwiek wykreślona z kalendarza liturgicznego Kościoła w 1961 roku (co jest dla mnie niepojęte - czyżby była zbędna, lub kogoś zawstydzała swoją wiarą?) uchodzi za niezwykle skuteczną wstawienniczkę. Za ulubienicę Jezusa i Matki Boskiej. Jej czcicielami było wielu papieży. Jest też patronką Żywego Różańca. Szczególne nabożeństwo do...

Misterin | 2018-03-30
Na półkach: Teraz czytam