Wyzwanie czytelnicze LC

Odchudzanie zaczyna się w głowie. Odważona pyta i szuka odpowiedzi

Wydawnictwo: Pascal
Odchudzanie, kobiety, ciało
poradniki
Danuta Awolusi

Odważona. Dziewczyna minus 70 kg powraca! Skąd bierze się nienawiść do ciała? Jaką władzę ma nad nami jedzenie? Jak zaakceptować siebie, by coś zmienić na lepsze? Gdzie szukać pomocy? Rozmowy z gośćmi – psychologiem, modelkami Plus Size, a przede wszystkim – czytelniczkami, złożyły się na opowieść kobiety o tym, że zrzucenie zbędnych kilogramów stanowi zaledwie początek walki o siebie i...

Odważona. Dziewczyna minus 70 kg powraca!

Skąd bierze się nienawiść do ciała?
Jaką władzę ma nad nami jedzenie?
Jak zaakceptować siebie, by coś zmienić na lepsze?
Gdzie szukać pomocy?

Rozmowy z gośćmi – psychologiem, modelkami Plus Size, a przede wszystkim – czytelniczkami, złożyły się na opowieść kobiety o tym, że zrzucenie zbędnych kilogramów stanowi zaledwie początek walki o siebie i swoje życie.

Specjalnie na waszą prośbę, w książce znajduje się również kilkadziesiąt sprawdzonych fit-przepisów, które udowodnią, że zdrowe jedzenie może być najprzyjemniejszym sposobem na szukanie samego siebie po wielkich, dobrych zmianach.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 1981
AnnaSikorska | 2018-04-24

Myślicie, że trudno jest schudnąć? Nie mylicie się, ale dużo trudniej pokochać siebie, swoje ciało, zaakceptować jego niedoskonałości. „Odważona. Dziewczyna minus 70” zabrała nas w niezwykle intymną podróż po walce Danuty z jej słabością: 140 kilogramami. Autorka dokładnie opisuje proces zrzucania zbędnych kilogramów, odkrywanie nowej siebie, zachwycanie się swoim nowym ciałem. Wchodzimy też w niełatwy świat osób otyłych, ich dyskryminacji, obrażania, kształtowania nawyków od dziecka i rosnącej w środku złości oraz przekonania, że musi zmienić swoją sytuację. Ku zaskoczeniu otoczenia chudnie. Staje się kobietą w normalnych rozmiarach, ale nadal się sobie nie podoba, bo problem grubości siedzi w jej głowie.
Danuta Awolusi w kolejnej książce „Odchudzanie zaczyna się w głowie. Odważona pyta i szuka odpowiedzi” zabiera nas w świat psychiki. Nie będzie to podróż samotna. Towarzyszy jej sześć kobiet, które z ważnych powodów znalazły się na kartach jej książki zabierającej nas w świat...

Grazia_czytaninka_ | 2019-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Z Danutą Awolusi miałam okazję już się spotkać przy książce Odważona. Dziś po raz drugi stykam się z jej twórczością. Muszę przyznać, że po raz kolejny zrobiła na mnie dobre wrażenie.

Poradniki mają to do siebie, że zazwyczaj każą Ci zrobić tak czy tak, naciskają na ciebie. Tutaj jest całkiem odwrotnie, nie ma presji, wymuszania, lecz przyjemne podejście, zrób tyle ile możesz. I w tym momencie poradnika nie odstawiamy na półkę, nie wściekamy się, że coś nam nie wychodzi, lecz z zainteresowaniem przeglądamy go dalej.

W owej książce Autorka zaprasza do rozmowy ludzi, którzy mają „wiedzę, doświadczenie i historie.” Pokazują nam one, że człowiek może dobrze czuć się w każdym ciele.

„Paula kocha modę i pokazuje Polkom, że kobiecość tkwi nie w kształtach, ale w głowie.”

Ludzie często myślą, że odchudzanie to wykonanie iluś tam ćwiczeń, zażywanie jakiś tabletek wspomagających odchudzanie czy coś w tym stylu. Mało kto patrzy na to, że odchudzanie to przede wszystkim nasza psychika....

Sal | 2018-05-10
Przeczytana: 04 maja 2018

ODCHUDZANIE ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE- DANUTA AWOLUSI. WYD. PASCAL
Jeśli ktoś czytał pierwszą część o przepięknym i sugestywnym tytule ODWAŻONA, to wie, kim autorka jest i z czym uporała się w swojej głowie. To nie są poradniki. Nic z tych rzeczy. Raczej rodzaj zapisków, dziennika pełnego mądrych przemyśleń , dygresji , prób znalezienia odpowiedzi na własne pytania .
W wieku 27 lat Danusia z wagą 140 kg postanowiła zmienić swoje życie. Do tej pory sądziła- jak zresztą wiele z nas- że większość jej problemów wiąże się z nadwagą. Jeśli zrzuci część tego bagażu to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stanie się gwiazdą towarzystwa, mężczyźni pokotem legną u jej stóp, sklepy wreszcie otworzą podwoje. Nie przeszła na drastyczną dietę, nie zapisała się do grup fitness , nie szukała personalnego trenera. Na to przyszedł czas później. Powoli ale konsekwentnie zaczęła zmieniać nawyki żywieniowe, drobne zamienniki , odtłuszczanie jadłospisu i włączenie codziennej aktywności.
I o tym...

Bibliotecznie | 2018-04-27

Zacznijmy od tego, że nie miałam w planach tej książki. Zupełnie. I wcale nie dlatego, że ten problem mnie nie dotyczy. Wręcz przeciwnie, od tak dawna męczę się z nadmiarem kilogramów, że zwyczajnie ten temat mnie już dobija i ograniczam związane z nim książki czy artykuły. Tymczasem Pascal zdecydował za mnie i wraz z inną książką do recenzji, zapakował również tę. Czy żałuję? Chyba nie, bo już po pierwszym pobieżnym przekartkowaniu byłam zaintrygowana tym, co znajdę w poradniku. I muszę przyznać, że przeczytałam tę książkę z zainteresowaniem. Nie tylko dlatego, że jest pięknie wydana, dopracowana w każdej kwestii i zawiera świetne zdjęcia, ale także dlatego, że nie jest to kolejny poradnik z serii "zrób tak i tak, a stanie się cud".

Autorka zaprosiła nas do swojego świata związanego ze zdrowiem i odchudzaniem już po raz drugi, bo początki jej walki z nadprogramowymi kilogramami opisała w książce "Odważona dziewczyna minus 70 KG".

Jeśli spodziewacie się porad, jak zgubić...

Michelle | 2018-05-03
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Nie wiem, czy nad treścią poradników powinno się kontemplować, rozmyślać, analizować, bo tak wypadam. Chyba szkopuł tkwi w tym, by treść zawarta w takiej publikacji samoistnie pobudzała szare komórki czytelnika. W moim wypadku nie pobudziła, no jak wspomniałam, z mojej perspektywy nie ma w niej nic, czego bym nie wiedziała, a mimo to nie żałuję czasu spędzonego nad tą książką. Przede wszystkim podziwiam autorkę (choć nie czytałam poprzedniej „części”) i gratuluję z całego serducha, że udało jej się schudnąć i, co wynika z tej książki, utrzymać wagę. Podziwiam wytrwałość, choć cała ta droga była i jest trudna, ale wracając do meritum.

Po Odchudzanie zaczyna się w głowie... (jak i zapewne po Odważoną) powinien sięgnąć każdy niedowiarek, któremu wydaje się, że nie da się schudnąć 30, 40, czy 70 kg. Danuta Awolusi udowadnia, że można. Niemniej droga ta wcale nie jest usłana różami, a kłody rzucane przez życie potrafią człowiekowi napsuć krwi, nerwów i koniec końców zdrowia....

Fade | 2018-12-28
Przeczytana: 28 października 2018