Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite

Okładka książki Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite
Stefan Grabiński Wydawnictwo: Vesper Seria: Klasyka grozy horror
571 str. 9 godz. 31 min.
Kategoria:
horror
Seria:
Klasyka grozy
Wydawnictwo:
Vesper
Data wydania:
2018-07-18
Data 1. wyd. pol.:
2018-07-18
Liczba stron:
571
Czas czytania
9 godz. 31 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377312995
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Stefan Grabiński: Wokół twórczości. Eseje - wywiady - recenzje Rajmund Bergel, Maksymilian Bienenstock, Józef Birkenmajer, Tadeusz Boy-Żeleński, Emil Breiter, Janina Brzostowska, Kazimierz Czachowski, Stanisław Czosnowski, Zdzisław Dębicki, Henryk Drzewiecki, Wilhelm Feldman, Stefan Grabiński, Michalina Grekowicz, Krzysztof Grudnik, Wilam Horzyca, Emil Igel, Zbigniew Irzyk, Karol Irzykowski, Józef Jedlicz, Zygmunt Kisielewski, Stefan Kołaczkowski, Edward Kozikowski, Kazimierz Krobicki, Stefan Krzywoszewski, Jan Lechoń, Stanisław Maykowski, Jan Nepomucen Miller, Tadeusz Michał Nittman, Jan Parandowski, Stanisław Pieńkowski, Leon Piwiński, Jerzy Eugeniusz Płomieński, Władysław Pniewski, Władysław Rabski, Zygmunt Sarnecki, Tadeusz Sinko, Tymon Terlecki, Kazimierz Wierzyński, Jan Zahradnik, Henryk Zbierzchowski, Zdzisław Żygulski
Ocena 7,8
Stefan Grabińs... Rajmund Bergel, Mak...
Okładka książki Szalona Zagroda Michał Araszewicz, Stefan Grabiński, Mateusz Wiśniewski
Ocena 7,2
Szalona Zagroda Michał Araszewicz,&...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Smoluchy, wyraki i błędne pociągi



276 0 130

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
326 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1063
466

Na półkach: , , , ,

W twórczości Grabińskiego nieustannie przewija się kilka stałych motywów, które są jej cechami charakterystycznymi. Najważniejszym, takim, który przyniósł autorowi największe uznanie, jest motyw kolei – nie bez powodu w historii literatury Grabiński zapisał się jako twórca horroru kolejowego. Pociągi, tory, stacje, ruch – wszystko to interesowało pisarza i znalazło odbicie w jego tekstach. I tak na przykład w zbiorze znaleźć można nowelę „Smoluch”, w którym wykreowana została tajemnicza zjawa pojawiająca się w wagonach i będąca zawsze zapowiedzią katastrofy, albo „Błędny pociąg (Legenda kolejowa)”, opowieść o pojawiającym się znikąd pociągu-widmo. Przed przystąpieniem do lektury trudno było mi sobie wyobrazić, w jaki sposób tak przyziemny, dla mnie zupełnie nieciekawy temat, jakim są pociągi, może być użyty w opowiadaniu grozy. Trzeba jednak oddać Grabińskiemu, że kolejowe nowele, pochodzące głównie z tomu „Demon ruchu”, wprowadzają niesamowity klimat i potrafią wywołać jeśli nie strach, to na pewno niepokój. Pełno jest tu tajemniczych wydarzeń, niezrozumiałych sytuacji, dziwnych postaci, dużo też katastrof i ludzkiego nieszczęścia – w końcu pociąg to potężna maszyna.


Cała recenzja: http://bohater-fikcyjny.blogspot.com/2018/07/200-cudze-chwalicie-swego-nie-znacie.html

W twórczości Grabińskiego nieustannie przewija się kilka stałych motywów, które są jej cechami charakterystycznymi. Najważniejszym, takim, który przyniósł autorowi największe uznanie, jest motyw kolei – nie bez powodu w historii literatury Grabiński zapisał się jako twórca horroru kolejowego. Pociągi, tory, stacje, ruch – wszystko to interesowało pisarza i znalazło odbicie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 232
  • Przeczytane
    411
  • Posiadam
    261
  • Teraz czytam
    62
  • Horror
    25
  • Ulubione
    19
  • Chcę w prezencie
    17
  • Do kupienia
    11
  • 2018
    9
  • Fantastyka
    7

Cytaty

Więcej
Stefan Grabiński Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite Zobacz więcej
Stefan Grabiński Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite Zobacz więcej
Stefan Grabiński Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także