Star Wars. Nowa kolekcja bajek

Okładka książki Star Wars. Nowa kolekcja bajek Courtney Carbone, Nicholas Christopher
Okładka książki Star Wars. Nowa kolekcja bajek
Courtney CarboneNicholas Christopher Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Nowa kolekcja bajek opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Nowa kolekcja bajek
Egmont Polska
2018-01-01
2018-01-01
Anna Hikiert-Bereza
bajki Star Wars jedi

Okładka książki W świetle i w mroku. Opowiadania inspirowane malarstwem Edwarda Hoppera Megan Abbott, Jill D. Block, Lawrence Block, Robert Olen Butler, Lee Child, Nicholas Christopher, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Craig Ferguson, Stephen King, Joe R. Lansdale, Gail Levin, Warren Moore, Joyce Carol Oates, Kristine Kathryn Rusch, Jonathan Santlofer, Justin Scott
W świetle i w ... Megan Abbott, Jill ...

Filmy o Gwiezdnych Wojnach nie nadają się jeszcze dla dzieci w młodym wieku, zbyt wiele tam przemocy i przerażających stworów. Jak zatem przybliżyć dziecku fenomen Gwiezdnych Wojen (w końcu w sklepach widnieje tyle zabawek i ubrań z ich motywem)? Właśnie przy pomocy tej oto książeczki. Mało tekstu, dużo ładnych ilustracji, krótkie wyjaśnienie kim są droidzi, rycerze Jedi, księżniczka Leia czy Han Solo. Polecam lekturę :)

Filmy George’a Lucasa od lat zachwycają widzów na całym świecie. Nie można zatem dziwić się, że tak jak filmy, tak też książki i gadżety są w gronie zainteresowań fanów. Dla najmłodszych czytelników wychodziło kilka różnych serii na temat Gwiezdnych wojen. Ostatnio pojawiła się na rynku Nowa księga bajek. Star Wars, w której znajdziemy krótkie historyjki na pięć tematów. Nie są to opowiadania, raczej streszczenia konkretnych motywów. Dotyczą one droidów, Jedi, pilotów, księżniczek i Sithów.
Rozdziały krótko przedstawiają każdą z grup. Opowiadają o różnorodnych odmianach i cechach, jakie posiadają opisywane środowiska. To dosłownie kilku zdaniowe opowieści, które wprowadzają w tematykę związaną ze Star Warsami. Są dość proste, w sam raz dla dzieci, choć raczej dla tych najmłodszych, które nie do końca jeszcze wciągnęły się w tematykę Gwiezdnych Wojen.
Na przykład rozdział o droidach, który rozpoczyna książkę, opisuje różne typy maszyn i ich role. W paru słowach opowiedziano o tym, czym się zajmują i czy potrafią mówić albo jakie inne zadania mają. Podano też przykłady filmowych droidów. To bardzo krótkie opisy, które mają jedynie zaznaczyć, czym zajmuje się ta grupa.
Do tekstów dołączono rysunki, choć chyba powinnam napisać odwrotnie, bowiem to ilustracje są tu najważniejszą częścią dzieła. Ich autorem jest Chris Kennett. Rysunki są różnorodne, niektóre wielkie na dwie strony, inne są mniejsze i mieści się ich kilka na kartce. Wszystkie mają za zadanie zobrazować opisywany temat. Bardzo przypominają wyglądem to, co mogliśmy oglądać w serii filmów, co jest ogromnym plusem. Dzięki temu łatwiej dzieciom będzie powiązać konkretne postacie z tym, co na ekranie.
Nowa kolekcja bajek. Star Wars to książka, którą można podsunąć najmłodszym czytelnikom. Nie sprawdzi się u tych dzieci, które już znają się nieco na Gwiezdnych Wojnach, bo uznają ją za mało interesującą. Niemniej to pozycja, którą wydano w piękny sposób, która wprowadza do świata Star Wars i spodoba się maluchom.

Niech Moc będzie z Wami! ;)

Tym razem Moc dostajemy w wydaniu bajkowym ;) ... Super pomysł! Poniekąd widać, że Disney bardzo bardzo się takimi tytułami i pozycjami promuje ;),ale dla fanów Gwiezdnych Wojen (fanów dużych i małych rzecz jasna) to bardzo dobra wiadomość.

To zbiór bajek, więc wątki z poszczególnych części sagi mamy troszkę wymieszane, a do tego przedstawione bardzo "po dziecięcemu" ;) ... ale to nic nie szkodzi. I w niczym tej książce nie przeszkadza. To w końcu bajki, prawda? ;) Autorzy skupiają się w każdej historyjce na rzeczach prostych; jako dziecięce wprowadzenie w uniwersum Star Wars ten pomysł to strzał w dziesiątkę ;)

Polecam!

Więcej na: https://egmont.pl/

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Niech Moc będzie z Wami! ;)

• Książki Juniora
  • Czytane synkowi