Cała przyjemność po mojej stronie

Cykl: Jagodowa miłość (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Aisha

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej” zagląda Tomasz – czy to zasługa pysznego sernika, czy zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego wyjątkowej receptury? Jagoda zaczyna dostrzegać, że łączy ją z sympatycznym Tomkiem podobne poczucie humoru, a tematów do rozmów nigdy nie brakuje. Czy dzięki pogawędkom przy ciastku kobieta przestanie myśleć o czekającym ją rozwodzie i otworzy się na nowe uczucie? Jak zaufać kolejnemu mężczyźnie, gdy jeszcze nie ostygły wspomnienia zdrad męża?

W nowej serii Natalia Sońska kusi dobrze wypieczonymi historiami i słodko-gorzkimi, ale z odrobiną lukru, wyznaniami bohaterów. Spróbuj, a nie pożałujesz!

źródło opisu: Wydawnictwo Czwarta Strona

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wioleta Sadowska | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

"Na tym przecież polega miłość! By dzielić z ukochanym człowiekiem całe życie, nie nudząc się przy tym ani przez chwilę".

Jeśli próbujecie ograniczyć ilość spożywanych ciast, ciasteczek i wszelkiego rodzaju innych łakoci, ta książka z pewnością będzie doskonałym sprawdzianem waszej silnej woli. Dawno już bowiem nie odczuwałam tak silnej potrzeby zjedzenia czegoś słodkiego, jak przy lekturze tej powieści.

Natalia Sońska to młoda pisarka, która debiutowała w 2015 r. książką pt. "Garść pierników, szczypta miłości". Autorka posiada obecnie na swoim koncie kilka powieści oraz książkę pt. "Przyjaciółki" napisaną wspólnie z Agatą Przybyłek. Pisanie to dla niej pasja i przyjemność, wierzy w szczęśliwe zakończenia. Sukcesy przyjmuje z radością, a porażki z pokorą.

Dla Jagody praca w cukierni "Słodka" jest czystą przyjemnością, gdyż uwielbia wkładać serce w pieczenie, a także odskocznią od problemów osobistych pod postacią zdrady męża i niechybnego rozwodu. Od pewnego czasu do cukierni...

eduko7 | 2019-03-09
Przeczytana: 25 lutego 2019

Ciepła powieść, której akcja toczy się przede wszystkim w kawiarence i odziedziczonej kamienicy. Znany wątek? Tak. Nudny? Nie! Pan Natalia zadbała o interesujący rozwój akcji. Wykreowała interesujących bohaterów. I nawet jeśli nie akceptujemy postawy rodziców Jagody i Agaty, a złość i zniesmaczenie budzą postaci Pauli i Łukasza, to trudno odmówić im realizmu. Sprzyjamy budzącemu się uczuciu Jagody i Tomasza. Odkrywaniu, współdzieleniu pasji. Wierzymy, że urzeczywistnią prawdę zawartą w słowach:
„Na tym przecież polega miłość! By dzielić z ukochanym człowiekiem całe życie, nie nudząc się przy tym ani przez chwilę”.
Cieszymy się zmianami w życiu Agaty. Wierzymy, że i ona odbuduje swoją pozycję zawodową, a później znajdzie swoją połówkę pomarańczy.
Zaskakuje jedynie zakończenie. Wprowadza gorycz do tego wyważonego, delikatnego jak serniki Jagody obrazka.

Kochani lubicie słodycze? Pyszne ciasta i desery? Jeśli tak zapraszam Was na chwilę wytchnienia. Oderwijcie się od Waszych codziennych obowiązków, ponieważ chcę zaprosić Was na pyszne ciastko i aromatyczną kawę. Jednak z racji tego, że pieczenie nie jest moją mocną stroną, zabiorę Was do małej przytulnej cukierni „Słodka”, gdzie z uśmiechem przywitają nas sympatyczne kelnerki Jagoda i Laura. A to wszystko jest możliwe dzięki książce „Cała przyjemność po mojej stronie” Natalii Sońskiej.

Główna bohaterka powieści Jagoda Mazurek jest jedną z pracownic cukierni „Słodka”. Praca jest jej pasją i spełnieniem marzeń. To właśnie pieczenie ciast i przygotowywanie pysznych słodkości sprawia jej największą przyjemność. W każdy wypiek wkłada cząstkę siebie, co doceniają klienci. Niestety życie osobiste Jagody nie układa się już tak, jakby sobie tego życzyła. Wręcz przeciwnie, rozpada się jak domek z kart. W momencie, kiedy poznajemy Jagodę, kobieta przeżywa bardzo trudny okres w swoim życiu....

Biblioteczka Rudej | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

"Każdy człowiek czasami potrzebuje odmiany, nawet niewielkiej,ale takiej, która pozwala cieszyć się z życia,z drobiazgów, która przypomina,że życie może być radosne i zaskakujące, mimo że dzieli się je tylko z jedną osobą".

Natalia Sońska to jedna z autorek,po które sięgam z przyjemnością,bo jej książki są takie ciepłe, czasami przelukrowane i nierealne,ale kto z nas nie lubi bajek? i nie ma znaczenia od jakiej cyferki zaczyna się nasz PESEL:) Czy ta słodka okładka spełni moje oczekiwania? Czy może tym razem z autorką nam nie po drodze? Przekonajcie się sami.
Główna bohaterka najnowszej książki Pani Sońskiej to Jagoda, przesympatyczna osoba, która mieszka w Lublinie, jest właścicielką kamienicy, w której mieści się jej miejsce pracy, cukiernia "Słodka" i właśnie jest na życiowym zakręcie, złożyła papiery rozwodowe, bo nikt z nas nie powinien być oszukiwany i zdradzany. Jagodzie po tym jak przyłapała własnego i prywatnego męża w łóżku z inną kobietą, ciężko zaufać innemu mężczyźnie...

Fargula | 2018-12-11
Przeczytana: grudzień 2018

Strasznie fajna, pozytywna, ciepła i taka kobieca powieść.

Powraca wiara w to, że świat się nie wali i nic się nie kończy, gdy druga połówka okazuje się łajdakiem. Trzeba się tylko otworzyć na drugiego człowieka.
Takie książki zawsze pozytywnie działają na duszę i powinni przeczytać ją Ci rozczarowani dotychczasowym życiem, zdradą, bolesną stratą, bo nic się nie kończy tylko trwa dalej....
Było troszkę słodko, troszkę gorzko... ale bardzo miło!!! W tle cudowna cukiernia z wypiekami - sernik jagodowy i ciasto z porzeczkami bardzo pobudziły moje kubki smakowe a pomiędzy tym, dwoje dorosłych ludzi z pewnym bagażem sporych doświadczeń.
Jagódka (w trakcie rozwodu) - chyba nie ma wad, Tomasz (wdowiec) - gentelman w każdym calu na dodatek bardzo przystojny i cóż strzała Amora wystrzeliła - ciach! i miłość pięknie kwitnie💘.
Nie wiem, czy tak w życiu się zdarza i aż dziw bierze, że od początku rodzące się uczucie, które przemienia się w poważny związek opiera się na niewiarygodnej...

LifeOnMars | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Okładka jak zwykle w przypadku książek Natalii Sońskiej – zachwycająca i urocza, aż zachęca do zajrzenia do środka.
W środku nieco gorzej: niestety, bardzo przewidywalna historia. Nie ma żadnych niespodzianek, nagłych zwrotów akcji... No kompletnie nic.
Ale mimo wszystko, nie wiem dlaczego, ale mam słabość do Natalii Sońskiej. Chyba podziwiam ją za to, że w tak młodym wieku ma już na swoim koncie tyle wydanych książek. I troszkę też jej tego zazdroszczę ;)

Kate1404 | 2018-05-24
Przeczytana: 23 maja 2018

Pierwsza myśl jaka mi się nasuwa to fakt, że czytając tę książkę strasznie mi się chciało jeść. Autorka tak barwnie opisuje wypieki głównej bohaterki, że zaczęłam wątpić w sens mojej diety :) Było mi momentami naprawdę ciężko, marzyłam o kawałku ciasta...

Ale od początku. Główna bohaterka Jagoda mieszka w kamienicy odziedziczonej po ciotce, gdzie na parterze mieści się cukiernia "Słodka", w której pracuje. Życie osobiste jej się zawaliło, mąż ją zdradził i obecnie kobieta wniosła pozew o rozwód. Jest to dla niej tym bardziej dotkliwa porażka ze względu na rodziców, którzy uwielbiają swojego zięcia i na pewno nie zaakceptują wyboru córki. Jagoda spełnia się jedynie zawodowo, wykonując pracę, którą uwielbia z całego serca. Dla cukierni i wypieków jest gotowa pracować na okrągło.

Autorka poświęciła też chwilę uwagi dla siostry Jagody - Agaty, która także ma na pieńku z rodzicami. W wyniku pewnych perturbacji życiowych siostry zamieszkają razem.

Jednym z głównych klientów cukierni...

Hanna | 2018-05-29

Jagoda Mazurek - mieszka w pięknej kamienicy odziedziczonej po swojej ciotce, zaś na parterze pracuje w cukierni Słodka. Od zawsze z ogromnym zaangażowaniem i miłością oddaje się swoim wypiekom. Choć zawodowo czuje się spełniona, to jednak jej życie osobiste nie należy do udanych. Mężczyzna, który wydawał się dla Jagody całym światem - zdradził ją. Zdruzgotana i załamana kobieta, wniosła pozew o rozwód. Niestety nie może liczyć na wsparcie swoich rodziców, bowiem oni uwielbiają zięcia i nie są w stanie zaakceptować wyboru córki. Na całe szczęście pomocną dłoń do Jagody wyciąga siostra Agata (jej życie również lega w gruzach, przez jedną pomyłkę w pracy) i przyjaciółka z pracy.

Od dłuższego czasu do Słodkiej zagląda szarmancki i przystojny Tomasz. W każdą niedzielę kupuje smakowity sernik i skrada kilka tęsknych spojrzeń w kierunku Jagody. Mężczyzna dźwiga na swoich barkach bagaż życiowych doświadczeń. Śmierć żony, spowodowała, iż mężczyzna dość często odczuwa silny ból i tęsknotę....

nanssja | 2018-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Dla kogo ta książka? Dla osób, które cenią słodki zapach romansu, przepleciony smakiem jagodowego sernika, z feerią emocji w tle. Mamy tu dwoje głównych bohaterów, potarganych przez życie. Odnajdują się w cukierni, która staje się punktem scalającym ich rosnące uczucia. Przez żołądek do serca? Coś w tym rodzaju, ale nie do końca. Czytelnik odnajdzie tutaj nieskomplikowaną historię, która doprowadza do wybuchu miłości między Jagodą a Tomaszem. Wszystko zostaje okraszone dość łatwymi w odbiorze perypetiami, wymagającymi od czytelnika małego zaangażowania.

To historia raczej mocniej niż mniej wyidealizowana, pełna stereotypowych bohaterów i niestety tak cukierkowa, że mimo mojej ogromnej miłości do słodyczy, spowodowała małe mdłości.

Dla kogo nie jest ta książka? Dla czytelnika uwielbiającego akcję, która wywołuje mocne bicie serca. Dla wielbiciela historii, które mają coś mocnego i ważnego do pokazania. Nie doznamy tutaj wstrząsu, czy czegoś na kształt poruszenia. Momentami...

Karolina | 2019-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2019

W cukierni " Słodka" już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do " Słodkiej" zagląda Tomasz - czy to zasługa pysznego sernika, czy zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego wyjątkowej receptury? Jagoda zaczyna dostrzegać, że łączy ją z sympatycznym wdowcem podobne poczucie humoru, a tematów do rozmów nigdy nie brakuje. Czy dzięki pogawędkom przy ciastku kobieta przestanie myśleć o czekającym ją rozwodzie i otworzy się na nowe uczucie ? Jak zaufać kolejnemu mężczyźnie, gdy jeszcze nie ostygły wspomnienia zdrad męża?