Cała przyjemność po mojej stronie

Okładka książki Cała przyjemność po mojej stronie Natalia Sońska
Okładka książki Cała przyjemność po mojej stronie
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Jagodowa miłość (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Jagodowa miłość (tom 1)
Czwarta Strona
2018-05-23
2018-05-23
literatura polska

Skrzyżowanie komedii romantycznej z serią " z życia wzięte". Mdławo i za długo. Ale czyta się szybko. Typowy czasoumilacz.

Książka pełna słodkości, miłości i ciepła. Bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Uwielbiam wszystkie książki autorki, a Jagodowa Miłość jest zdecydowanie moją ulubioną serią.

Mam jakiś problem z nowymi polskimi książkami. Nie mogę trafić na taką, przy której nie wywracałabym oczami. Książka na leniwe popołudnie, ale historia jest przeokropne przeciągnięta. Jagoda, zwana też siostrą Agaty (kto tak nazywa głównych bohaterów?),na początku książki składa pozew o rozwód, a po 336 stronach rozprawa nadal się nie odbyła - chociaż była wyznaczona za trzy miesiące. Przeczytałam z opisów dalszych części, że cały kolejny tom jest o rozwodzie. Nie trzeba się już tak roztkliwiać nad każdym dniem, nad każda nocą. Skróciłbym pięć tomów do góra dwóch książek i opowiedziała zwięźlejszą historię, a tak to chyba podziękuję.

„Cała przyjemność po mojej stronie” pióra Natalii Sońskiej to pierwsza książka z cyklu Jagodowa miłość. Zaczęłam tę serię zachęcona opinią, że to fajna i otulająca historia. Zabrałam ją w mało przyjemne miejsce jako wypełnienie czasu oczekiwania. Swoją rolę spełniła doskonale. Wciągnęłam na jeden raz połowę, a drugą kolejnego dnia. Doskonała pozycja do czytania w chwilach gorszego nastroju, idealna do herbatki i kocyka:)

Akcja powieści w większości toczy się w cukierni „Słodka” w której pracuje Jagoda. Opisy ciast i ich wykonywania nie będą dobrą opcją dla osób na diecie. Zjadłoby się coś oj zjadło:)
To słodko-gorzka historia dwójki doświadczonych przez życie osób. Poruszane są w niej tematy zdrady, rozwodu, straty, pustki i próby walki o własne szczęście i miłość, a także problemy w relacji córka-rodzice. Cudownie jest pokazana relacja Tomasza z jego teściami po śmierci żony.

Kibicowałam Jagodzie i Tomaszowi bardzo mocno.
Udało mi się nawet wybuchnąć śmiechem:) Co nie bywa u mnie zbyt częste.

Niestety są momenty, że książka lekko się ciągnie, a myśli bohaterów czasem nie przystają do ich wieku. Oboje są po trzydziestce.

Nazywanie Jagody siostrą Agaty nawet jak w scenie nie było Agaty było irytujące. Rozumiem, że służyło to unikaniu powtórzeń no ale :)

Zachęcona pierwszym tomem z chęcią sięgnę po kolejne losy Jagody i Tomasza.

"Cała przyjemność po mojej stronie" to książka pełna smaku, zapachu i słodyczy! Lukierkowa i cukierkowa, ale ze smakiem! Chętnie sięgnę po kolejne pyszności, czyli tomy.. :)

Zaciekawiła mnie historia Jagody zwanej w książce siostrą Agaty. Zamówiłam następne tomy mam nadzieję, że w nich Jagoda będzie Jagodą a nie siostrą Agaty było to irytujące.

Akcja książki "Cała przyjemność po mojej stronie" toczy się w dużej mierze w cukierni o nazwie "Słodka", która już od progu kusi i zniewala zapachem wanilii i sernika.
Pracuje tam Jagoda, dla której pieczenie i dekorowanie słodkości to prawdziwa pasja, w którą wkłada całe serce. Stałym klientem cukierni jest Tomasz, który regularnie robi w niej zakupy i, o dziwo, zawsze ustawia się w kolejce do dziewczyny o owocowym imieniu ... Oboje są po przejściach. Ona - zdradzona przez męża stara się o rozwód, z kolei on - próbuje poukładać swoje życie na nowo, po śmierci żony. Łączy ich, jak się okazuje, podobne poczucie humoru, a tematów do rozmów nigdy nie brakuje. Czy wspólne pogawędki przy pysznych wypiekach i aromatycznej kawie jednak wystarczą, by zapomnieć o trudnej przeszłości i otworzyć się na nowe uczucie?
Czy Jagoda i Tomasz okażą się dla siebie nawzajem najlepszym lekarstwem, kojącym ich pokiereszowane, ale jednocześnie spragnione czułości i miłości serca?

Opowieść Natatalii Sońskiej to słodko-gorzka historia dwojga doświadczonych życiowo osób, która zapewni Wam sporą dawkę emocji. Poruszy serca i sprawi, że Wasze ślinianki będą pracować na najwyższych obrotach🤤.
Zetknięcie się w niej, z jednej strony, ze zdradą, poczuciem pustki i niemocy, z drugiej zaś - wszechogarniającą radością i spełnieniem. Być może doświadczycie takich uczuć jak: żal, tęsknota i samotność, ale też szczęście i miłość ❤️. Bez względu jednak na to, jakie uczucia wywoła u Was ta książka, myślę, że wprawi Was ona w dobry nastrój i sprawi, że poczujecie się odprężeni.

Bardzo miło czytało mi się tę książkę, a zaciekawiona tym, jak potoczą się dalsze losy bohaterów, zaczęłam już czytać kolejny tom 📖👍.

Słodko i cukierkowo jak to w cukierni. Historia z idealnymi bohaterami. Książkę przyjemnie się czyta, ale nie ma ona w sobie jakiegoś "WOW".

Dobrnęłam do końca, choć z trudem! wiele razy odkładałam tę książkę. Denerwowała mnie fabuła. Jagoda jest prawie, że idealna, gdzie są takie osoby bez wad? Tomasz też taki niby ideał - piękny dom, super praca...ugh! Wiem, że to tylko książka ale czytało się trochę tak, jak ogląda polskie komedie romantyczne - niby każdy ma problemy ale dziwnym zbiegiem okoliczności bohaterowie posiadają kamienice, super wille.

Określenie "siostra Agaty" wybijało mnie z rytmu. Kilka razy zastanawiałam się, o kogo chodzi, czy coś pominęłam lub zapomniałam.

Zachęcona innymi książkami autorki, podeszłam do jagodowej przygody pozytywnie ale naprawdę nie mam ochoty kontynuować tej historii. Nie wiem, czego zabrakło w tej książce, ale wymęczyła mnie okrutnie.

Niby przyjemne czytadło ale coś w tej historii wydawało się odpychające i nużące. I nawet nie ta jagodowa słodycz.
Nie porywa.

Nie porywa.