Bad Boy's Girl 2

Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Cykl: Bad Boy''s Girl (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Bad Boy's Heart
Arnika

Tessa o’Connell za chwilę zacznie pierwszy rok studiów. Zakochana po uszy, a nawet jeszcze bardziej, ma nadzieję, że w college’u rozwinie skrzydła. Okazuje się jednak, że nowy początek to nie bułka z masłem, zwłaszcza gdy na wymarzone studia zabiera się nie tylko chłopaka i torbę ciuchów, ale również lwią część dawnych problemów. Kiedy mało co idzie zgodnie z planem, a najbliżsi zastawiają na...

Kiedy mało co idzie zgodnie z planem, a najbliżsi zastawiają na ciebie pułapki, łatwo stracić grunt pod nogami. Czy facet, który chciał chronić Tessę przed całym światem zdoła uchronić ją przed samą sobą? I jakiej ilości KitKatów oraz truskawkowych lodów będzie potrzebował, by zapewnić miłość swojego życia, że, mimo kłopotów, nieporozumień i zastępów długonogich studentek, nigdzie się nie wybiera?

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/bad-boys-heart/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Arnika książek: 1865

Trouble in paradise

Wyobraź sobie, że osoba, która w krótkim czasie stała ci się bliższa niż rodzina i przyjaciele, która pokazała ci, jak wspaniałe może być życie, której zaufałeś wbrew wszystkiemu – wyobraź sobie, że zdradziła cię w najbardziej dotkliwy sposób. Cały twój świat runął i wiesz, że nigdy nie zdołasz go odbudować, prawda? Mniej więcej tak czuje się Tessa po okropnym rozstaniu z Cole’em, wieńczącym pierwszą część cyklu.

Po takim zakończeniu spodziewałam się, że kontynuacja będzie opisywać próby przebłagania Tessy, płaszczenie się Cole’a i wszystko to, co robi facet starający się odzyskać zaufanie dziewczyny – generalnie nuda. Tymczasem zostałam mile zaskoczona, ponieważ to Tessa (po okresie totalnej depresji) staje na wysokości zadania i podejmuje decyzję, by w końcu porozmawiać z Cole’em, który rozstanie przeżywa równie mocno jak ona. Choć dojrzewanie do tego kroku autorka opisała raczej nieprzekonująco, można przymknąć na to oko, ponieważ szybko rozwijająca się akcja wciąga i nie pozostawia wiele czasu na roztrząsanie wiarygodności przemiany psychicznej. W tego typu książce można sobie odpuścić głęboki psychologizm, swego rodzaju powierzchowność i umowność zanadto nie rażą.

Po tym, jak bohaterowie się schodzą, dojrzalsi o doświadczenie zdrady, z mocnym postanowieniem, że będą ze sobą szczerze rozmawiać, idą na studia. I tutaj zaczynają się kolejne problemy. Dla Tessy miał to być nowy rozdział i najlepszy czas w życiu, a na pewno znacznie lepszy niż liceum. Tymczasem nic nie jest takie, jak sobie wyobrażała. Na imprezach nadal czuje się jak piąte koło u wozu i źle sobie radzi z powszechnym zainteresowaniem, jakie Cole wzbudza w przedstawicielkach płci pięknej. Tessa próbuje jakoś to sobie poukładać, mówić chłopakowi o swoich emocjach, nawiązywać nowe znajomości. Jednak nie jest to wcale łatwe i dziewczyna się męczy, a czytelnik wraz z nią. Bohaterka w gruncie rzeczy wzbudza sympatię, ale czasami jest nieznośnie irytująca – jej wahania nastrojów mogą wyprowadzić z równowagi. Natomiast Cole w końcu dorobił się kilku wad, nie jest już tym przeuroczym draniem. Na jego idealnym charakterze pojawiają się rysy, niektóre znaczące – jak na przykład przekonanie, że za wszelką cenę musi chronić Tessę przed całym światem. Na szczęście książkę czyta się bardzo szybko, więc denerwujące zachowania bohaterów nie przytłaczają.

Główną siłą nośną „Bad boy’s girl 2” są problemy. Całe mnóstwo problemów różnego kalibru – od zazdrości w związku po patologiczne relacje w rodzinie. Niemal na każdej stronie rodzi się kolejny problem. Doprawdy, autorka mogłaby się nieco powściągnąć i dać swoim bohaterom trochę odpocząć. Zwłaszcza po tym, co przeżyli na początku powieści. Ciekawa jestem, jak to wszystko zostanie rozwiązane w kolejnej części.

Podobnie jak w poprzednim tomie kreacje postaci stoją na wysokim poziomie. Tessa wyraźnie się rozwija, Cole nabiera bardziej rzeczywistego wymiaru, a bohaterowie drugoplanowi nie są tylko szarym tłem. Znacząco wyróżnia się nowa przyjaciółka Tessy, Cami – pozornie nieśmiała, bardzo bezpośrednia, gotowa na niemal każde szaleństwo. Również stosunki między bohaterami nabierają głębi. Autorka sporo miejsca poświęca budowaniu relacji Tessy z bratem i matką. Choć nie zawsze wychodzi to wiarygodnie, plus za chęci.

„Bad boy’s girl 2” to całkiem przyzwoita kontynuacja. Dzielnie trzyma poziom pierwszej części, lepiej radzi sobie z rozwijaniem fabuły, subtelniej przedstawia poważniejsze tematy (np. odbudowywania nadszarpniętego zaufania). Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnym tomie autorka utrzyma tę lekko wzrostową tendencję.

Ewa Jemioł

Patronaty tygodnia

Pierwszy tom nowego cyklu Vincenta V. Severskiego, zbiór opowiadań brytyjskiej pisarki nigeryjskiego pochodzenia, poradnik Magdaleny Witkiewicz o tym, jak wydostać się z Czarnej D., książki o chłopakach, którzy lubią robić na drutach i dziewczyna, które lubią się bić - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie sami jakie tytuły polecamy w tym tygodniu.

Przeczytaj przedpremierowy fragment „Bad Boy's Heart"

18 kwietnia do księgarń trafi drugi tom cyklu „Bad Boy's Girl”. Zachęcamy do przedpremierowego zapoznania się z fragmentem powieści!