Lektor (film + książka)

Okładka książki Lektor (film + książka) praca zbiorowa
Okładka książki Lektor (film + książka)
praca zbiorowa Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kolekcja filmowa Viva! Kino Oscarowe (tom 1) film, kino, telewizja
16 str. 16 min.
film, kino, telewizja
Kolekcja filmowa Viva! Kino Oscarowe (tom 1)
Edipresse
2008-01-01
2008-01-01
16 min.
film kate winslet lektor ralph fiennes

Nieźle przedstawiona problematyka fabuły, aczkolwiek ten temat zmusza do większych refleksji, więc można było wykazać się troszkę bardziej. Kilka ciekawostek na temat książki Bernarda Schlinka, na której podstawie nakręcono film. Tradycyjnie: krótkie notki biograficzne o odtwórcach ról: młodego i starszego Michaela oraz Hanny Schmitz oraz ładne, barwne kadry z filmu. Książeczka jest wyjmowaną wkładką umiejscowioną w "kieszonce" po wewnętrznej stronie okładki i nie ma standardowej liczby dwudziestu jeden stron (jak to zazwyczaj bywa w tego typu opracowaniach). Można więc łagodniejszym okiem spojrzeć na fakt, że wydawca tylko zahaczył o najbardziej istotne aspekty, ale ja trochę nad tym brakiem ubolewam, stąd taka ocena, a nie inna.

Ocena książki: przeciętna (5/10)
Ocena filmu: dobry (7/10)

Opinia opublikowana na moim blogu:

• 📀Film + książka (DVD z dodatkiem)
  • 🔚Ukończone w roku 2018 ◄
  • Tematycznie: Film/kino/gwiazdy filmowe ★ ✭
  • 🏡Posiadam $

Dodaj cytat z książki Lektor (film + książka)