The Girl In The Ice

Cykl: DCI Erika Foster (tom 1)
Wydawnictwo: Bookouture
The Girl In The Ice
9781910751770
yagien

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/28233082-the-girl-in-the-ice

Aneta Wiola | 2017-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

JEJ USTA ROZCHYLONE, JAK GDYBY MIAŁA PRZEMÓWIĆ.
CIAŁO ZAMKNIĘTE W BRYLE LODU.
A TO DOPIERO POCZĄTEK.

Londyn, młody chłopak w parku odkrywa zamarznięte ciało zamożnej dziewczyny Andrei Douglas-Brown. Śledztwo prowadzi Erika Foster, która po przerwie wróciła do pracy. Ofiara była młodą, piękną dziewczyną, która prowadziła imprezowy styl życia. Rodzina ofiary domaga się natychmiastowego złapania mordercy.
Brak jakikolwiek tropów, policja szuka "kozła ofiarnego", jednak przeczucie Foster mówi, że do więzienia może pójść niewinny człowiek. Główna inspektor ryzykuje własne życie i karierę, aby złapać mordercę.

Świetna książka, pełna napięcia aż do ostatnich stron. Podobało mi się, że do samego końca nie było wiadomo kto jest mordercą. Pisarz świetnie wprowadził wątek choroby psychicznej, przysłaniając czytelnikowi "prawdziwe ja" bohatera. Robert Bryndza w doskonały sposób wmieszał myśli mordercy, ułatwiając nam odgadnięcie jego uczuć. DZIEWCZYNA W LODZIE to książka, gdzie przeszłość...

veinylover | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Gwiazdek dam tylko sześć...
Jeśli to był debiut autora, to całkiem udany.
Choć pierwsza część książki nieco się wlecze, to ostatnie akty dramatu mają wartką i pomysłową akcję i dużo się dzieje.
Mam niestety swoje uwagi negatywne, czyli muszę pomarudzić trochę.
Przede wszystkim, jak na policjantkę o wzroście przekraczającym 180cm - jest ona wręcz beznadziejna w bezpośredniej walce wręcz. Gdyby jej przeciwnikiem był ktoś masywny i wysportowany, to zrozumiałbym, ale ona jest beznadziejna i bez pomysłów, gdy staje oko w oko z kimś niebezpiecznym, obojętnie czy jest to przeciwnik rodzaju męskiego czy żeńskiego. Pali papierosy zamiast chodzić na siłownię i poćwiczyć jakąś krav magę, a nawet gdyby paliła, to i tak moglaby być bardziej wyszkolona i wypakowana.
Często widzimy w filmach, jak przestępca trzyma na muszce naszego głównego bohatera i gada, gada, gada, gada, gada, gada, chwali się, już jest w ogródku i wita się z gąską i w końcu robi coś głupiego i nasz bohater robi kuku po czym...

Beata | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Klasyczny kryminał bardzo przyzwoicie napisany. Akcja szybka i zagmatwana, chociaż niekiedy autor prowadzi czytelnika na manowce, to wcześniej udało mi się wytypować mordercę:) Postaci nieźle skonstruowane, tylko postać Eriki mogłaby być mniej cierpiętnicza… i mniej zarozumiała. Nie polubiłam jej, najpierw działa potem myśli, a nawet jeśli myśli w trakcie, to i tak ładuje się w beznadziejne sytuacje – trochę to nierealne u wytrawnego gliny. Niemniej jednak jest to całkiem udany kryminalny debiut autora i sięgnę po kolejne tomy – może Erika trochę upuści pary:)

Karol | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

"Dziewczyna w lodzie" pojawiła się trochę znikąd. Zabawne że można to powiedzieć zarówno o ofierze morderstwa na której skupia się akcja książki, jak i o samej książce która jest swoistym przebojem ostatnich miesięcy. I pomimo tego że nie jest to książka doskonała, to wydaje mi się że o tym cyklu usłyszymy jeszcze nie raz.

Bo ta historia ma w sobie prawie wszystko co powinno mieć w sobie rozpoczęcie większej serii. Interesująca bohaterka z tajemniczą przeszłością? Jest. Intrygująca zagadka nad którą będziemy się głowić przez większość czasu? Jest. Wyraziste postacie na drugim planie? Są. Niesamowity zwrot akcji w finale? Hmm... nie do końca.

O ile samo zakończenie jest dobre, tak jednocześnie jest trochę przewidywalne. Przewidywałem trochę inny zwrot akcji, aczkolwiek autor poszedł w bardzo podobnym kierunku przez co nie byłem aż tak zaskoczony. I to jest chyba właśnie najsłabszym punktem całej książki - fakt że autor idzie dosyć mocno udeptaną ścieżką. Nic nie zaskakuje aż tak...

Eli1605 | 2018-01-01
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2018

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Roberta Bryndzy. Nie miałam okazji przeczytać do tej pory żadnej jego komedii romantycznej. Dla mnie jest to wschodząca gwiazda powieści kryminalnej, mająca ogromny potencjał. Nie wiem dlaczego, ale w większości kryminałów panie muszą oprócz przestępców walczyć z nietolerancją, zazdrością i niechęcią mężczyzn. Tu także powielony jest ten schemat ale i tak polubiłam Erikę Foster. Szukam zatem dalszych części tej serii. Polecam.

basik | 2018-09-11

Całkiem udany debiut kryminalny autora chociaż nie idealny i nie poraża oryginalnością.
Teraz coraz więcej autorów pisze kryminały. Trudno jest więc znaleźć coś całkiem nowego,świeżego, z tematyką o której jeszcze nikt nie pisał, mordercą doskonałym czy też super policjancie bez wad.
Teraz ważne jest, żeby powieść miała swoją niepowtarzalną fabułę, żeby była napisana w sposób który od samego początku zainteresuje czytelnika, która mimo podobnej tematyki jest jednak inna.
Autorowi trochę to się udało.
Główna bohaterka Erika (mimo że jak w tylu innych powieściach kobieta po przejściach) potrafi jednak wkurzyć czytelnika swoją postawą i zachowaniem. Inteligentna, posiadająca swoją dobrą intuicję, wytrwała w dążeniu do odgadnięcia prawdy a jednak trudno ją polubić. W tej powieści występuje przeciwko potężnej rodzinie, którą podejrzewa o kłamstwa i ukrywanie prawdziwego mordercy ale brak jej wiarygodnego materiału dowodowego. Robi więc wszystko,żeby jednak dowieść swojej racji...nieraz...

książek: 2059
jamczyk | 2018-04-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Debiut kryminalny autora. Pokiereszowana życiowo policjantka w londyńskiej metropolii poszukuje mordercy młodych dziewcząt. Przyzwoita książka, którą szybko się czyta, tylko bohaterowie drugiego planu robią lepsze wrażenie od pani komisarz. Na razie autor otrzymuje kredyt zaufania, ponieważ jeszcze dwie części cyklu czekają w kolejce.

Magnis | 2018-05-13
Przeczytana: 10 maja 2018

To moje pierwsze spotkanie z pisarstwem autora, na którą zwracałem już wcześniej uwagę ze względu na przeczytane opinie. Postanowiłem przeczytać jeśli trafię na nią w bibliotece spodziewając się dobrego kryminału z ciekawą zagadką do odkrycia. Taką niesamowicie wciągającą i porywającą bez dwóch zdań. Debiut autora na polu kryminałów zawsze rodzi pewne obawy dotyczące jak sobie poradzi i czy dostaniemy coś dobrego i ciekawego, a może przeciwnie. Zawsze mam takie wrażenie sięgając po nieznanego mi wcześniej autora i jego powieści. Jednak nie wahając się, gdy przyszła pora na nią zabrałem się za czytanie.
Podczas zimowej aury chłopak znajduje zamarźnięte ciało dziewczyny skute lodem. Do sprawy zostaje przydzielona Erika Forster, która pojawia się na miejscu zbrodni i zaczyna prowadzić śledztwo w celu ujęcia sprawcy. Mająca tragiczną przeszłość jaką wspomina i do czynienia z wysoko postawiona rodziną próbującą ukryć swoje grzeszki powołując się na koneksje będzie musiała lawirować,...

Magda | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Moja opinia została pierwotnie opublikowana na moim blogu pod adresem

Dziewczyna w lodzie to debiutancka powieść Roberta Bryndzy, której główną bohaterką jest inspektor Erika Foster. Autor ma ciekawy styl. Jego książki wciągają czytelnika już od pierwszych stron. Robert Bryndza wykreował bardzo wyrazistą główną bohaterkę, której poczynania śledzi się z zapartym tchem.

"Czy ona mnie widzi? (...) Czy obserwuje mnie, tak jak ja obserwuje ją? Nie, to niemożliwe. Ta suka nie jest aż tak dobra. Patrzy na swoje odbicie w szybie, bez wątpienia przybita tym, co widzi. (...)"

W pewien zimowy poranek w Londynie niczego nie świadomy młody chłopak natrafia w parku na skute w lodzie zwłoki młodej kobiety. Mężczyzna przeżywa szok, w pierwszym odruchu chciał przywłaszczyć sobie iPhona S5 . Po chwili postanawia skontaktować się z policją. Jak się okazuje, zwłoki należą do córki bogatego biznesmena, który...

Anna | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

„Dziewczyna w lodzie” Roberta Bryndzy to mocny kryminał.
Tak jak w typowych kryminałach tak i u tego autora czasami zbyt nużące jest dochodzenie. Przez to książkę czyta się nierówno. Jednak postać oficer śledczej Eriki Foster rekompensuje te chwile . To twarda „sztuka”. Jest uparta i nieustępliwa. Nie pozbawiona jednak wrażliwości. Dobra w tym co robi. Dzięki jej przebiegłości książka wciąga. I choć co i rusz ktoś inny wydaje się być podejrzanym to jednak czytelnik poznawszy sprawcę tych bestialskich morderstw czuje się lekko rozczarowany. Właściwie to tytuł mógłby brzmieć „Dziewczyny w lodzie”.
Czy polecam? Oczywiście. Miłośnicy kryminałów z pewnością będą zachwyceni.
Mnie najbardziej podobała się detektyw Erika Foster. POLECAM!