Obsesja

Cykl: W lekarskim fartuchu (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
Joasia

Ponure korytarze szpitalnego oddziału psychiatrii i niepokojące listy od tajemniczego wielbiciela. Wygląda na to, że doktor Joanna Skoczek znalazła się w niebezpieczeństwie. Joanna Skoczek odbywa rezydenturę na oddziale psychiatrii warszawskiego Szpitala Wschodniego. Podczas gdy ponure szpitalne korytarze same z siebie przyprawiają o gęsią skórkę, w podziemnym magazynie zostaje znaleziony trup jednej z pacjentek. Z oględzin wynika, że powrócił seryjny morderca kobiet, poszukiwany przez policję od trzech miesięcy. W dodatku Asia otrzymuje ostatnio niepokojące listy od anonimowego wielbiciela.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: http://www.biedronka.pl/pl/product,id,72061,name,o...»

Nie spodziewałam się, że zwykły kryminał aż tak mnie zachwyci - ale czy to tak naprawdę jest zwykły kryminał? Oczywiście mamy tutaj bardzo rozbudowany wątek kryminalny - seryjny morderca grasuje po ciemnych zaułkach szpitala psychiatrycznego... Aż miałam ciarki, kiedy Joanna błąkała się po pustych piwnicznych korytarzach, nie wiedząc, czy ktoś na nią nie czyha za rogiem... Z czasem Joanna zaczyna podejrzewać coraz więcej osób, a jej niepokój narasta. I ja również czułam go coraz silniej...

Czemu to dla mnie nie jest taki zwykły kryminał? Po pierwsze dzięki temu, że są tutaj wątki miłosne, które uczyniły tę historię dużo bardziej atrakcyjną dla takiej nieuleczalnej romantyczki jak ja... Druga sprawa to znakomity styl autorki, lekki, pełen humoru, prosty, ale nie banalny. Tę książkę czyta się po prostu wspaniale!:)

Pokochałam tę historię, Joannę Skoczek i Katarzynę Miszczuk. Wiem, że będę sięgać po wszystkie jej powieści i mam nadzieję, że sprawią mi równie dużo radości jak ta.

Autorkę kupuję w ciemno i tym razem też się nie rozczarowałam.

Powiem szczerze, że bohaterki wszystkich książek Pani Miszczuk są do siebie raczej podobne, co mi kompletnie nie przeszkadza a wręcz przeciwnie. Wszystkie są śmieszne, sympatyczne i łatwo się z nimi utożsamiać.

Obsesja nie jest straszna mimo okropnych trupów ale czyta się szybko i chcemy koniecznie wiedzeń co będzie dalej. Ponieważ staram się mieć ze szpitalami jak najmniej do czynienia z wielką ciekawością zanurzyłam się w tym świecie. Tu wszystko wydawało się prawdziwe w przeciwieństwie do seriali o lekarzach, których z reguły i tak nie oglądam.

Nie zgadłam kto jest mordercą chociaż wiedziałam, że to na pewno nie jeden z facetów, którzy kręcili się wokół głównej bohaterki, to byłoby zbyt proste.

Absolutną gwiazdą książki jest kot, Kołtun.

Polecam bardzo gorąco.

Ludwikczyta | 2018-02-12

Kontynuując lekturę szlakiem nominacji wszelakich (Książka Roku, spis Kryminalnej Piły), nadeszła pora na Obsesję.

I tu pojawia się zgrzyt. Trudno powiedzieć o tej pozycji, że jest kryminałem, o thrillerze to już w ogóle nie wspominając.
To raczek taka przyjemna, napisana naprawdę lekkim stylem historyjka do kawy i cynamonowego ciasteczka.
To pierwsza książka autorki, która wpadła mi w ręce, stąd trudno mi się odnieść, czy ma taki styl, zaplanowała to rozmyślnie, a może przypadkowo - lecz nawet o morderstwie czyta się lekko i... jakoś tak no lekko po prostu i już.
Momentami dialogi kulały tak bardzo, że uśmiech pojawia się pod nosem i chce się krzyczeć - cięcie! redakcja! cięcie!
Ale ogólnie to naprawdę szybkie, przyjemne czytadełko, z gładkim stylem i ładnym językiem. Gdyby nie to, że miał to być thriller, gdyby postąpiono uczciwie i napisano - obyczaj z wątkiem kryminalnym lub coś w tym stylu, byłaby siódma gwiazdka.

Eli1605 | 2018-07-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2018

Kolejna dobrze napisana przez Panią Miszczuk książka kryminalna z elementami romansu. Chyba najciekawsza z dotychczas przeze mnie przeczytanych. I całkowicie zostałam zaskoczona rozwiązaniem. Przez chwilę nawet nie rozważałam takiego zakończenia. Z całą pewnością sięgnę po dalsze pozycje pani Katarzyny.

basik | 2018-04-26

Jak dla mnie świetna książka autorki, która przeczytałam z wielką przyjemnością i zainteresowaniem.
Jej dotychczasowe cykle anielsko-diabelskie czy wilcze to nie była moja bajka.
A tu mamy normalną powieść sensacyjno-kryminalną do tego z wątkiem miłosnym, który nie jest dominujący, ale bardzo urozmaica całą powieść, tym bardziej, że jeden z "zalotników" jest bardzo podejrzany nie tylko o popełnienie morderstwa ale również o wszystkie przykre zdarzenia, które przydarzają się bohaterce.
Cała akcja rozgrywa się w szpitalu, gdzie Joanna pracuje jako lekarz-rezydent na psychiatrii. I zaczyna dostawać miłosne liściki od "Tajemniczego wielbiciela",które początkowo nie traktuje zbyt poważnie aż do momentu, gdy zostaje zamordowana pacjentka szpitala. Kobieta, która tak jak ona ma czarne włosy i jak się później okazuje podczas śledztwa, jest to już kolejna ofiara psychopaty, który morduje właśnie kobiety o takim kolorze włosów i całkiem możliwe, że jest to ktoś z personelu szpitala. Tylko...

Katarzyna | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

Szpital to ludzkie tragedie i cierpienie. To też lęk przed ingerencją w nasze delikatne ciało, szacunek dla ratujących życie działań, cisza zakłócana odgłosami bólu i radości. Ale to też miejsce pracy, mała społeczność, w której spotykają się ludzkie charaktery, słabości a nawet psychozy. I o tym ostatnim, nie pominąwszy poprzednich, stara się nam opowiedzieć w swej powieści ze świata lekarskiego Katarzyna Berenika Miszczuk. Autorka ma na swym koncie także inne książki, w tym niezwykle popularną sagę zapoczątkowana "Szeptuchą", gdzie jej zawód - lekarz, miesza się z medycyną ludową i wierzeniami dalekimi od stricte lekarskiego szkiełka i oka. W "Obsesji" już nie fantazjujemy, nie uciekamy w świat czarów, nie łączymy ludzi w pary zrządzeniem tyleż ludzkim, co boskim.

Pani Joanna, odbywająca staż na oddziale psychiatrii warszawskiego szpitala, łączy swoją osobą kilka tematów poruszanych przez autorkę prawie jednowątkowo. Ów brak precyzji wynika z tego, że wtręty dotyczące innych...

wiejskifilozof | 2018-03-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy czytałem, zastanawiałem się,czy autorka.Nie pisze, także o sobie,ona też jest lekarzem.Ja również.Chodze do psychiatry i psychologa.Taka ładna i fajna kobieta po 40.Co do książki,to taka sobie.Nie czułem , właściwie wielkich emocji.Ta Asia była nudna,tak
Nudna i usypiała.Przepraeszam komórki piszę

Anna | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Mroczne podziemne korytarze Szpitala Wschodniego na warszawskiej Pradze kryją w sobie wiele tajemnic i niewiadomych, a przede wszystkim szatnie personelu. Joanna Skoczek, od dwóch miesięcy rezydentka na oddziale psychiatrii, musi je przemierzać przynajmniej dwa razy dziennie - tak jak każdy, ale tylko w niej korytarze te budzą nieustanny lęk. Napotykany niemal codziennie Łukasz, pchający wózek z odpadami medycznymi, znajdowane w szafce ubraniowej niepokojące liściki, a wreszcie znalezione w kontenerze zwłoki pacjentki oddziału chirurgii, też czarnowłosej jak Joanna ... to wszystko to dopiero początek "Obsesji".

Książka łączy w sobie kilka wątków; obyczajowy, który nieustannie splata się z thrillerem oraz wątkiem kryminalnym. Nie brak tu elementów żartobliwych, wprowadzonych do dialogu bohaterów. I właśnie ten barwny kolaż nadaje książce klimat, sprawiając, że bezustannie oczekujemy kolejnego niespodziewanego wydarzenia. Postaci bardzo dobrze nakreślone, ukazujące złożoność...

Jej dotychczasowe cykle anielsko-diabelskie czy wilcze to nie była moja bajka.

zaczytanapatka | 2017-10-27
Przeczytana: 27 października 2017

"Zdjęcie wisiało na samym środku tablicy. Było najważniejsze.
Na ziemi, w kurzu, pod topornym stołem leżało jeszcze kilka zdjęć. Każde przedstawiało inną czarnowłosą dziewczynę. Wszystkie były przedarte na pół, zgniecione i zapomniane.
Odziany w rękawiczkę palec sunął po fotografiach, aż zatrzymał się na jednej i postukał w nią opuszką. Ofiara została wybrana."

Joanna Skoczek jest lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Pół roku temu po nieudanym małżeństwie i rozwodzie przeprowadziła się do Warszawy. Od dwóch miesięcy pracuje w Szpitalu Wschodnim. Kobieta nie planuje wchodzić w nowy związek i odtrąca potencjalnych wielbicieli, których wokół niej nie brakuje. Jedynym facetem, którego darzy uczuciem jest Kołtun, jej kot. Często kręci się wokół niej Łukasz, mężczyzna z pralni oraz chirurg Tomek, łamacz kobiecych serc. Dodatkowo Asia znajduje w swojej szafce listy od tajemniczego wielbiciela. Nagle ze szpitala znika pacjentka. Pracownik odbierający odpady medyczne znajduje...