Basia i tablet

Wydawnictwo: Egmont Polska
Karola

„Mama odwróciła się do nich. Twarz miała spoconą od upału, a włosy w nieładzie
od wpadającego przez okno gorącego powietrza.
– Jeśli macie się kłócić, dajcie tablet do przodu. Przechowam go dla was, póki się nie pogodzicie. – Widzisz. To twoja wina – szepnął Janek.” Basia z rodziną wyjeżdża nad morze. Czas w drodze umila (a może raczej utrudnia) jej tablet, który Janek dostał od kuzyna. Nie...

„Mama odwróciła się do nich. Twarz miała spoconą od upału, a włosy w nieładzie
od wpadającego przez okno gorącego powietrza.

Basia z rodziną wyjeżdża nad morze. Czas w drodze umila (a może raczej utrudnia) jej tablet, który Janek dostał od kuzyna. Nie dość, że tablet ma tyle różnych funkcji, że ciężko wspólnie zadecydować, w jaki sposób go wykorzystać, to jeszcze psuje nerwy mamie, która obawia się, że dzieci wpadną przez niego w nałóg. Niby tata tłumaczy, że mądrze wykorzystywany nie szkodzi, ale do końca nie wiadomo, jaka jest prawda.
Czy Basi uda się zrozumieć, czemu taki mały przedmiot budzi tyle skrajnych emocji? Czy dowie się, o co tak naprawdę chodzi z tym nałogiem, o którym wspomina zaniepokojona mama?

W tym tomie przygód Basi autorki zmierzyły się z tematem nowoczesnych technologii w życiu dziecka. Dotknęły przy okazji kwestii uzależnień w sposób przystępny dla młodego człowieka. Ta historia pomoże dzieciom zrozumieć, dlaczego rodzice ograniczają im kontakt z komputerami i tabletami, a rodzicom ułatwi rozmowę z dziećmi na ten temat.

źródło opisu: https://egmont.pl/Basia-i-tablet,6567970,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Basia-i-tablet,6567970,p.html

Northman | 2018-04-11
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Tabletowe przygody.

Tablet - mały złodziej czasu ;) ... I dziecięcej energii. Do tego dziecięcych sił... i nerwów - także nerwów rodziców... Hm... Po tym wstępie w teorii niekoniecznie można by się spodziewać po tej historii pozytywów, takowe jednak na szczęście są ;) I nawet ich sporo :) Książeczka pokazuje bowiem, że mimo iż elektronika to złodziej czasu i rzecz dla dzieci niefajna (w nadmiarze), to jednak (jeśli się tylko chce) można sobie z tym problemem poradzić i fajnie spędzać czas - nie tylko bez tableta, ale i bez smartfona, komputera i tym podobnych ;)

Świetna seria :) Jak zawsze zresztą ;) Ciężko jest wykreować na kartach jakiejś książki czy serii wydawniczej bohatera / bohaterkę, który / która zaciekawi dzieci, wzbudzi sympatię i przyciągnie uwagę. Paniom Staneckiej i Oklejak chyba się ta sztuka udała... ;)

Polecam!

Więcej na: https://egmont.pl/

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim...

AnetaJ | 2018-03-22
Przeczytana: 21 marca 2018

Świetna książka poruszająca ważny problem "dziecko i tablet".

OlaSz | 2018-11-21
LilaSokolowska | 2018-11-22