Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa

Wydawnictwo: FoxGames
komiksy
Doviko

Komiksy paragrafowe to nowa na polskim rynku wydawniczym propozycja zabawy dla tych, którzy kochają tajemnice, ryzyko i wyzwania. Czytelnik, a zarazem gracz, zostaje dzięki nim bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę. Wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach. Dlaczego komiksy paragrafowe są tak wciągające, pełne emocji...

Dlaczego komiksy paragrafowe są tak wciągające, pełne emocji i bez reszty angażują gracza? To dlatego, że istnieje wiele sposobów na zakończenie rozgrywki, a czasem również wiele zakończeń komiksu. Wszystko zależy wyborów, jakich dokonuje gracz. To sprawia, że komiksy paragrafowe można czytać wiele razy, z rosnącą ciekawością. Starannie przemyślana mechanika gry, świetna kreska rysowników na długo zatrzymają gracza w świecie walecznych rycerzy, wilkołaków i wampirów, londyńskich detektywów i nieustraszonej łowczyni nagród.

„Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa”

W mrocznym Londynie detektywom nigdy nie brakuje spraw do rozwiązania. Kto stoi za morderstwem madame Yvette, kradzieżą złotego skarabeusza, okrutnymi torturami i zniknięciem kotki pani Hudson? I kto podsunął ci te wszystkie sprawy? Przecież nie możliwe, żeby on powrócił… Masz mało czasu, bo ktoś tu bardzo sprawnie rozdaje karty i myli tropy, raz po raz narażając cię na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Jako ekscentryczny Sherlock lub zdystansowany doktor Watson – wybór postaci zależy od Ciebie – musisz w mig kojarzyć fakty, umiejętnie stawiać podejrzanym pytania i mieć oczy dookoła głowy. Twój umysł, intuicja i spostrzegawczość to wszystko, co masz. Czy to wystarczy, by przechytrzyć geniusza zbrodni?

źródło opisu: http://foxgames.pl/cztery-sledztwa_holmesa/

źródło okładki: http://www.empik.com/cztery-sledztwa-sherlocka-hol...»

Meowth | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

Oto moje tegoroczne odkrycie: komiksy paragrafowe. Dotychczas nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Tym, którzy też jeszcze nie wiedzą, wyjaśniam, że jest to komiks "interaktywny", pozbawiony linearnej fabuły i nie nadający się, wręcz niemożliwy do czytania tak, jak zwykłe komiksy, obrazek po obrazku. Nie jest to zresztą nawet komiks do czytania, raczej zabawa i gra, zamknięta w formie książki. Czytelnik/gracz już na początku podejmuje decyzję, jaką ścieżką podąży przez ten "kryminał na twoją modłę". Kolejne kadry odsyłają do innych (w książce nie liczy się paginacja, tylko numery obrazków), tam gracz zyskuje rozmaite informacje, mogące mu pomóc w rozwiązaniu czterech zagadek kryminalnych. Z niektórych kadrów ścieżka prowadzi w różne strony, a gracz sam decyduje, jaki zrobi następny ruch.

Fabuła gry pozwala na wybór opcji trudniejszej (postać Sherlocka Holmesa) i łatwiejszej (postać doktora Watsona), choć nawet ta druga bynajmniej nie jest dziecinnie prosta. W...

ksiazkawprezencie | 2018-12-19

Detektywi do dzieła!
Wiek 12+

Młody czytelnik wciela się w komiksie w postać arcyśledczego lub jego pomocnika z lekarskim dyplomem i rozwiązuje cztery sprawy (zaginięcie, kradzież, amnezja i morderstwo) podrzucone na Baker Street przez samego Jamesa Moriarty`ego – cel tej intrygi zostaje ujawniony dopiero w finałowym starciu.

Zadania stawiane przed czytelnikiem są dość trudne i aby je rozwiązać będzie musiał wykazać się on umiejętnością zadawania odpowiednich pytań, spostrzegawczością, umiejętnością łączenia faktów i wyciągania wniosków.

Czytaj dalej:

Hagenti | 2019-01-09
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Kolejny pochłaniacz czasu. Jest to drugi komiks paragrafowy z którym mam do czynienia. W porównaniu z Wilkołakiem - tu nie ma walk, nie giniesz na każdym kroku, a co najwyżej możesz się zaplątać. Bardzo mi się podobał pod wieloma względami. Można go czytać na kilka sposobów i mieć wpływ na to jak potoczą się śledztwa. Często zagadki są podchwytliwe, zaskakujące, nie takie proste jakby się wydawało. Trzeba również uważać żeby nie zamknąć sobie drogi do dalszego prowadzenia śledztwa. I przede wszystkim trzeba być bardo spostrzegawczym na szczególiki w każdym kadrze. Bardzo polecam. I idę po kolejny :D Albo może spróbuję nie zginąć znowu w Wilkołaku ;)

GENIALNA ZABAWA!!! Z kolegą siedziałam nad tym prawie 3h do 2 w nocy, fakt nie udało nam się w żadnej sprawie :D ale zależało nam żeby to szybko skończyć :D polecam na zabawę, samemu lub w grupie ze znajomymi. Uważam że na imprezie będzie ta dobra zabawa :D

Adrian Stolarczyk | 2018-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Nie jest to ani powieść ani typowy komiks. Jest to natomiast dobre kilka godzin parującej mózgownicy podczas zabawy w detektywa, który zamiast zbierać dowody i poszlaki w terenie - wertuje w tę i z powrotem paragrafy dziennika.

śmieszniasta808 | 2018-07-03
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Klasyczny Sherlock Holmes w nie bardzo klasycznej formie książki/gry/komiksu

Marta | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Świetna zabawa! Kiedy tylko usłyszałam o tej serii, od razu wiedziałam, że chciałabym wcielić się w Sherlocka Holmesa i spróbować rozwiązać zagadki. Teraz wiem, że warto sięgnąć po pozostałe pozycje z cyklu. Naprawdę wciągająca gra, trudno się od niej oderwać. Myślę, że to wspaniały prezent dla dzieciaków, możliwość ciekawego spędzenia czasu inaczej niż przed komputerem lub smartfonem. Ale nie tylko dzieci nie będą się przy tym nudzić - zgodnie z napisem na okładce jest to "gra dla młodszych i starszych graczy".

szary1991 | 2018-06-04
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Przygoda zacna, a tym razem nawet finał nie rozczarowuje!

Artopolosis | 2019-03-24
Przeczytana: 03 kwietnia 2019