Wyrok diabła

Cykl: Kuba Sobański (tom 4)
Wydawnictwo: Novae Res

Nigdy nie możesz być pewien, czy sprawujesz władzę nad swoim demonem, czy może to on kontroluje ciebie. „Wyrok diabła” to czwarta część bestsellerowego cyklu powieści o Kubie Sobańskim, wziętym krakowskim adwokacie, jednocześnie seryjnym mordercy, który właśnie dochował się następczyni. Czy Sonia Wodzińska, osiemnastoletnia uczennica liceum, jest godna swojego mentora? Jak wiele będą w stanie...

„Wyrok diabła” to czwarta część bestsellerowego cyklu powieści o Kubie Sobańskim, wziętym krakowskim adwokacie, jednocześnie seryjnym mordercy, który właśnie dochował się następczyni. Czy Sonia Wodzińska, osiemnastoletnia uczennica liceum, jest godna swojego mentora? Jak wiele będą w stanie wzajemnie dla siebie poświęcić, z czego potrafią zrezygnować i czy jest coś, co stanowi dla nich wartość większą od życia w raju?

W serii ukazały się:
Pamiętnik diabła
Proces diabła
Spowiedź diabła
Wyrok diabła

Kiedyś przerażały mnie książki Kinga, Stokera czy Koontza. Adrian Bednarek zdetronizował ich wszystkich, tworząc postać Kuby Sobańskiego – uroczego młodego prawnika, który po godzinach para się morderstwami młodych, pięknych dziewcząt. Przeraża mnie najbardziej to, że wszyscy czytelnicy doskonale wiedzą, jakim potworem jest Sobański, ale i tak wszyscy go kochają.

Agata Kot, naczytane.blogspot.com

Rzeźnik Niewiniątek powrócił, a wraz z nim mnóstwo emocji i przeświadczenie o tym, że Kuba może stać się kultowym, literackim bohaterem budzącym lęk, podziw i... sympatię. Ukazane w książce fascynujące widowisko walki między dobrem a złem, to istny majstersztyk literacki, od którego nie potrafiłam się oderwać.

Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Ostatni tom serii o Kubie Sobańskim zwieńcza historię Rzeźnika Niewiniątek w najbardziej nieoczekiwany i wstrząsający sposób! Finał powieści wbija w fotel i nie pozwala długo dojść do siebie! Spodziewajcie się niespodziewanego!

Klaudia Pankowska-Bianek, porozmawiajmy-o-ksiazkach.blogspot.com

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Kasianna88 | 2019-07-25
Przeczytana: 29 lipca 2019

najsłabsza z serii

Fava | 2019-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2019

Przez wszystkie cztery tomy tej serii Kuba Sobański nie stracił nic a nic na swojej nietuzinkowej osobowości. On sam i jego demony, które nim kierują wywołują we mnie niezdrową fascynację. A nawet nie dającą się niczym racjonalnym wyjaśnić, sympatię. W tej części zauważyłam jednak w nim bardziej ludzką twarz. Okazuje się, że ma słabości i popełnia błędy. Widzimy jego powolny upadek co mocno szokuje i wywołuje zdumienie.
Książkę czytało się świetnie –jak wszystkie wcześniejsze z serii, ale ta jest totalnie wyjątkowa. Tym razem mamy dwie oryginalne osobowości które na pewno zostaną w waszych głowach na dłużej niż kilka krótkich chwil. Autor tym razem przenika do dwóch psychopatycznych umysłów – czyste szaleństwo! Jeśli chcecie zajrzeć w głąb mordercy/socjopaty to w tej części znajdziecie to czego szukacie i to podwójnie.

Zakończenie powieści ponownie wbija w fotel i przeraża, że to chyba już koniec.
Chociaż może będzie kolejny tom? Kuba może czuć urazę do byłej kochanki a on nie...

Book_Slaughter | 2019-04-25
Przeczytana: 27 marca 2019

Tak bardzo mi szkoda, że to już koniec mojej przygody z Kubą, ale wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć.

Po popełnieniu głupiego wręcz błedu przez Sonię Kuba zostaje oskarżony o morderstwo, którego nie dokonał. Ze wszystkich sił stara się wyjść z tego cało. Jedyne na kim może polegać to Sonia, ale czy na pewno? Czy znowu nie popełni tego samego błędu?

Tak jak poprzednie części, ta również trzyma wysoki poziom. Wywołuje skrajne emocje, miesza w głowie. Bo jak można kibicować seryjnemu mordercy. Dlaczego jest on taką sympatyczną postacią? Jednak zgłębiając się w ten temat można zauważyć, że chociażby Ted Bundy - seryjny morderca, którego wypowiedzi są umieszczone w książkach - też był bardzo miłym człowiekiem, miał nawet rzesze fanek. Uświadamia to nam, że każdy może być mordercą, niezależnie jak jest miły czy niewidzialny. Tego nie uda nam się wykryć.

Szybka akcja nie pozwala odetchnąć. Zwroty akcji sprawiają, że chce się ją przeczytać w jedną noc. Zarwana nocka...

Joanna82 | 2019-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Niewiarygodne jak wielka jest siła reklamy i promocji.O całej serii było głośno niemal na każdym blogu książkowym. Sama wypożyczyłam ją w angielskiej bibliotece.
Nie czytałam wcześniejszych więc moja ocena może być nieco surowa.
Kuba- seryjny morderca za równo krakowski adwokat i Sonia- młoda dziewczyna, nastolatka- jego naśladowczyni, następca. Mordują bo oboje byli molestowani seksulanie przez swoje rodzeństwo.Zwyczajnie niesmaczne.
Cała książka to próba naśladowania wielkich pisarzy z tej dziedziny, kopia kogoś stylu. Napisana jest bardzo dokładnie ale zwyczajnie ma to skutek odwrotny. Autor na siłę starał się zapełnić strony. Jest zwyczajnie nudna.

Renata Zub | 2019-04-10
Przeczytana: 17 lipca 2018

Kubę Sobańskiego poznaliśmy kilka lat temu kiedy był jeszcze studentem prawa. Mieszkał w penthousie w Krakowie, miał przyjaciół, wspaniałą dziewczynę, świetny samochód, spory zapas gotówki i imprezy zakrapiane alkoholem, narkotykami i dużo seksu. Wiódł beztroskie życie, o jakim marzy niejeden młody człowiek. Lecz nikt z jego otoczenia nie wiedział, że Kuba skrywa pewną mroczną tajemnicę... a mianowicie pod osłoną nocy zaspokaja swoje demony mordując młode niewinne kobiety, w których widzi jedną kobietę z przeszłości, która bardzo go skrzywdziła. Cały Kraków drży ze strachu przed nieuchwytnym "Rzeźnikiem niewiniątek"...

Kiedy skończył studia, wraz z przyjaciółką prowadził świetnie prosperującą kancelarię prawniczą i cieszył się uznaniem w swoim zawodzie. I nikt nawet nie podejrzewał, że morderców broni inny morderca... Zgłaszały się do niego po pomoc osoby znajdujące się w naprawdę beznadziejnym położeniu i często dzięki Kubie omijała ich naprawdę sroga kara. W drugiej części...

aniap14 | 2019-04-07
Przeczytana: luty 2019

Grafomanii Bednarka tom czwarty- na szczęście ostatni, bo z każdym coraz gorzej. Nie napiszę, że autor chory, bo uwłaczałabym osobom chorym, ale na pewno mocno zaburzony. A pisze na poziomie gimnazjalisty... Było "śpiewać każdy może"- jak widać pisać też. Tylko lasów żal...

MojaMałaBlondyneczko | 2019-04-01
Przeczytana: 29 marca 2019

I co ja mogę napisać, skoro czuję tylko żal, że mój czas z Kubą właśnie dobiegł końca...

Genialna lektura i kompletnie nie rozumiem marudzenia na wydawnictwo, błędy, słabą narrację itp. Mnie się czytało bardzo dobrze, wciągnęłam się niesamowicie i uważam, że intryga była dobrze skonstruowana, kilka nienachalnych zwrotów akcji, które mieszało w głowie, zakończenie nie potwierdziło moich wcześniejszych domysłów i wszystko stanowiło naprawdę niezłą całość.

Może i jestem laikiem z małym doświadczeniem, ale walić to, podobało mi się i już!

Zapach_ksiazek | 2019-03-25

Kraków, seryjny morderca- Kuba Sobański doczekał się swojej następczyni. Psychopatyczna osiemnastolatka niczym nie ustępuje swojemu mentorowi. Ale czy aby na pewno ten iście diabelski układ jest taki idealny?
"Wyrok diabła" by @adrian_bednarek_autor to ostatnia część serii o moim ulubionym psychopacie Kubie Sobańskim. Jaka jest ta część? Hipnotyzująca. Autor po raz kolejny czaruje magnetyzmem w stylu pisania, popapranymi bohaterami oraz zbrodniami, które jeżą włosy na głowie, ale to są akurat największe atuty książek Bednarka. Jednakże w tym tomie trochę rozczarowana jestem samym Sobańskim. W tej części jawi się on jako rycerz na białym koniu, który za wszelką cenę broni swojej księżniczki. Gdzie podział się ten zepsuty do szpiku kości Kubuś, który wszystkich ma w nosie i dąży tylko do zaspokojenia swoich potrzeb? Nie zmienia to jednak faktu, że książkę przeczytałam na jednym wdechu! Jak zwykle przygody Kuby pochłonęły mnie bez reszty. Również zakończenie jest bardzo dobre, może...

kuna82 | 2019-03-04
Na półkach: Przeczytane, Książki 2019
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Ich bin zachwycony ;)

Wojciech | 2019-01-24
Na półkach: Przeczytane, 📚2019📚
Przeczytana: 24 stycznia 2019

Panie Adrianie, dziękuję za niebywały okres czasu którzy przyszło mi siedzieć przy książce. Wierzę że to nie koniec, bo według mnie, zostawił Pan uchyloną furtkę do wejścia w "raj" dalej.
IV tom jest genialny jak każdy poprzedni. Podejrzewam że jak by było jeszcze dziesięć następnych nie sięgał bym po żadną inną książkę.
IV tom jest świetny, masa emocji, huśtawek nastroju, niczego nie brakuje. Wręcz przeciwnie wszytko jest tak realne, tak rzeczywiste, że na sam koniec miałem wrażenie że byłem od wszystkiego o włos.
Książką o której będę mówił długo i polecał innym.