Werwolf Propaganda PRL

Okładka książki Werwolf Propaganda PRL Maciej Bartków
Okładka książki Werwolf Propaganda PRL
Maciej Bartków Wydawnictwo: Tysol Seria: Militarne serkrety powieść historyczna
powieść historyczna
Militarne serkrety
Tysol
2014-01-01
2014-01-01

Pozycja w bardzo dobry sposób ukazuje, jak się stworzyło legendę oraz mit Werwolfu, który trwa do dnia dzisiejszego. Józio Goebbels byłby dumny z takiego obrotu sprawy, zaiste mógłby się od czerwonych dużo nauczyć. A rzeczywistość była z goła odmienna. Wszystko to zostało uczynione z drobiazgowo przemyślaną premedytacją i w określonym celu. Sprawcą i inicjatorem tego była w głównej mierze bezpieka [ MBP, Informacja Wojskowa ], będąca jeszcze na słabej pozycji, i nie mająca takiego zaplecza, jak później. Dlatego miała w tym perfidny zamiar [ nie pierwszy i niestety nie ostatni na przestrzeni minionych lat ], trzymania w strachu społeczeństwa, które dopiero co przeszło koszmar niemieckiej okupacji, krwawego rozprawienia się z Polskim Podziemiem Niepodległościowym drugiej konspiracji, oraz zatarcia swoich bandyckich przestępstw, morderstw, malwersacji i niekompetencji. A to tylko wycinek z terenu Górnośląskiego, tam gdzie działały bandy, tam szła za nimi kreowana propaganda, i szło to nie tylko w Polskę ale i poza jej granice. Tu ktoś coś dodał od siebie tam uzupełnił, ubarwił aby lepiej się sprzedało, i legenda zaczęła płynąć już swoim własnym torem, oto mamy gotowy przepis na sukces.

Nazywanie tego zbrodniczego tworu "partyzantką" czy niemieckim "podziemiem", to obraza i hańba dla prawdziwych partyzantów! Którzy walczyli i często zginęli broniąc wartości takich, jak suwerenność i niepodległość państwa, budowanie jego dobrobytu opartego na moralnych i cywilizowanych wartościach, wolność jednostki itd. Została ona stworzona w celu siania, nienawiści, strachu, zamętu, poprzez morderstwa, zabójstwa, zamachy bombowe, niszczenia wszelkiej infrastruktury, jednym słowem była to niemiecka banda szowinistyczno - terrorystyczna. I dlatego to założenie było skazane na niepowodzenie, już od samego początku. Drugi czynnik, to ciche przyzwolenie oraz tolerowanie Anglosasów, głównie amerykanów i Brytyjczyków, na to bandyctwo. No cóż zaczynała się tzw. "Zimna Wojna", a zaplecze jakie pozostało po Trzeciej Rzeszy, idealnie się do tego nadawało, co wykorzystali z nawiązką wspomnieć należy, choćby operację - "Paper Clip". Dywersja, sabotaż, wywiad na terenie wroga, nie angażując własnych sił i środków o tym może pomarzyć każde mocarstwo. A USA, Anglia, Rosja, są z tego szczególnie znane, że załatwiają swoje porachunki i interesy czyimiś rękoma.

Nie przewidzieli a może jednak doskonale sobie z tego zdawali sprawę, jakiego potworka wyhodują sobie pod bokiem, który któregoś pięknego dnia zerwie, im się ze smyczy. Zresztą sowieci, także to bezceremonialnie i bezczelnie robili, jedni warci drugich. Konkludując można by przytoczyć słowa Churchilla, który stwierdził - "Niemcy powinno się raz na pięćdziesiąt lat bombardować, bez podania przyczyny, i wtedy ma się spokój na kolejne pięćdziesiąt lat..." Coś w tym jest wystarczy spojrzeć, jak ma się obecnie sytuacja geopolityczna w europie, i kto wiedzie prym we wszelkich knowaniach. Za to wszystko, co Niemcy uczynili, wywołując dwie potworne wojny, ten kraj nie powinien w ogóle zostać odtworzony, tylko zostać podzielony między inne nacje. Dla przykładu dla innych, jakby mieli ochotę na kolejną wojenkę o "lebensraum ". Pokłosie tego mamy obecnie, gdzie Niemcy wiodące prym i realne przywództwo w IV Rzeszy czyli UE, znów podnoszą łeb, jak wtedy wysuwając swoje chore i zarazem urojone roszczenia. Zakończyć można tylko tym, " że historia jeszcze nikogo i nigdy nic nie nauczyła..." Dlatego będziemy skazani na jej ciągłe powtarzanie, jak w filmowym " Dniu świstaka"...

• Priorytety do kolekcji
  • Poszukiwane