Stan czwarty część 1

Okładka książki Stan czwarty część 1 Jeffrey Archer
Okładka książki Stan czwarty część 1
Jeffrey Archer Wydawnictwo: Edipresse Seria: Kolekcja sensacyjna kryminał, sensacja, thriller
Kolekcja sensacyjna
Edipresse
2015-01-01
2015-01-01
Arkadiusz Nakoniecznik, Danuta Sękalska-Wojtowicz

Czytałem kilka lat temu i teraz po powrocie jakoś mniej podbiła moje serce. Trochę za dużo tu zwrotów akcji pod publiczkę, czasem wydaje się, że główni bohaterowie w ogóle nie śpią i są ogarnięci obsesją zdobycia kolejnych mediów. Mimo tych zastrzeżeń książkę czyta się szybko, wręcz połyka się kolejne strony, a dziennikarzom dać może ona dużo do myślenia na temat funkcjonowania mediów.

Jeffrey Archer jest pisarzem wybitnym, płodnym ale to płodność zawsze na najwyższym poziomie. I w tej powieści nie jest inaczej.
To nic, że schematem i fabułą nieco przypomina doskonałą powieść tego samego autora "Kane i Abel", dalej jest ciekawie i hipnotycznie.
Bo i bohaterowie intrygują!
Polecam.

Świat władzy i pieniądza jest zawsze czynnikiem determinującym, tu wręczpisarz zawarł studium pracoholizmu....

Ostatnia z książek Archera jaką czytałem, taka sobie.

Przeczytałem masę książek Jeffreya Archera :D .

Ostatnia z książek Archera jaką czytałem, taka sobie.

Przeczytałem masę książek Jeffreya Archera :D .

Bez rewelacji, niestety.
Początek bardzo mi się kojarzył z książką "Kane i Abel", co było zwiastunem dobrej książki ale im dalej początku tym mniej się działo.

Bez rewelacji, niestety.

Na wstępie chcę zaznaczyć, że czytałam nowe, dwutomowe wydanie książki.

Żyd Lubczy Hoch/John Player/Richard Amstrong pochodzący ze wsi na granicy Czechosłowacji, Rumunii i Polski, trafia poprzez wojsko do Niemiec gdzie zarządza gazetą Der Telegraph i na późniejszym etapie łączy ją z Der Berliner.
Następnie przenosi się do Anglii.
Keith Towsend przejmuje w Australii rodzinny biznes wydawniczy, łączy dzienniki Gazette oraz Messenger.

Na pewnym etapie zaczynają rywalizację o przejmowanie kolejnych tytułów prasowych. Prowadzi ona tak jednego jak i drugiego do problemów finansowych. W końcu ten wyścig wydawniczych szczurów i kolejne długi są przyczyną śmierci jednego z rywali. Dlaczego? Przeczytajcie sami…

Szczerze mówiąc schemat bardzo podobny do książki „Kane i Abel”, tylko fabuła nudniejsza.
Najgorsza książka Archera jaką do tej pory czytałam

Na wstępie chcę zaznaczyć, że czytałam nowe, dwutomowe wydanie książki.

Następnie przenosi się do Anglii.
Keith Towsend przejmuje w Australii...

To pierwsza powieść Archera, po jaką sięgnąłem. Niech za recenzje posłuży fakt, że po niej zdobyłem i przeczytałem niemal wszystkie pozostałe jego książki, a na pewno wszystkie te, które udało mi się zdobyć.

Głównym motywem powieści są zmagania dwóch prasowych gigantów, przy czym obaj pochodzą z różnych środowisk i różnych rejonów świata. Jeden chował się pod kloszem, podczas gdy drugi cudem uniknął śmierci w Holokauście. Obaj mają za cel osiągnąć szczyt na światowym ryku gazet. Któremu uda się zwyciężyć? Zachęcam do lektury.

Książki Jeffreya Archera niezmiennie wciągają. Świat władzy i pieniądza jest zawsze czynnikiem determinującym. Silne i bezwzględne jednostki, dążą do raz obranego celu po trupach, a nas czytelników niezmienne ten świat fascynuje. Polecam :)

Wzorowe przykłady pracoholizmu.Pierwsza połowa książki była zdecydowanie ciekawsza.Podobało mi się z jakim zawzięciem i pomysłowością bohaterowie parli do przodu w dążeniu do sukcesów.Jeden plany miał od początku sprecyzowane.Drugi świetnie wykorzystywał to co przyniosło mu życie.Obydwaj oszukiwali kiedy tylko się dało.Druga połowa książki polegała głownie na tym który wykupi szybciej i więcej gazet.Mimo że akcja toczyła się szybko wydało mi się to monotonne.Cała książka jednak dobra.Czytałam bo byłam ciekawa który z panów zwycięży.

Jedna z najlepszych pozycji Archera. Co z tego, że schemat podobny, jak w "Kainie i Ablu", jeśli nie można po prostu się oderwać, do tego trochę smutnej prawdy o wydawaniu gazet od kuchni

Jeffrey Archer
Stan czwarty to książka która opisuje prawdziwą historię , otóż Keith Townsend to żyjący Rupert Murdoch a Amstrong to Robert Maxwell (nie żyje) ale po tym jak zmarł poznacie że to prawdziwa historia. prowadzili obaj w Polsce interesy i nadal je prowadzą , w przypadku Maxwella to już inni.Warto pogrzebać w temacie , ciekawe jak ksiązka.

rycholeb

Jeffrey Archer

rycholeb

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Jeffrey Archer
  • EpuB