Skarby Miasta Warszawa

Wydawnictwo: Nakładem własnym autora
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sport
kroolu

Skarby Miasta to kompendium wiedzy o wszystkich warszawskich drużynach grających w seniorskich rozgrywkach Związków Piłki Nożnej. Autorzy poświęcili tyle samo uwagi występującej w Ekstraklasie Legii Warszawa co zespołom z klasy B. Każdemu klubowi poświęcone zostało 6 stron. Opis zawiera metryczki zawodników ze zdjęciami oraz fotografię grupową. Ponadto na 3 stronach znalazły się opisy i...

Każdemu klubowi poświęcone zostało 6 stron. Opis zawiera metryczki zawodników ze zdjęciami oraz fotografię grupową. Ponadto na 3 stronach znalazły się opisy i wywiady. W książce zamieszczony został również wywiad z autorem cyklu filmów Ósma liga mistrzow Radosławem Rzeźnikiewiczem oraz z ekstraklasowym sędzią Pawłem Raczkowskim.

źródło opisu: www.sendsport.pl

źródło okładki: www.sendsport.pl

kroolu | 2019-01-02
Przeczytana: wrzesień 2018

W największym skrócie: brawa za świetny pomysł i równie dobre wykonanie. W pełni zgadzam się z opinią, że lektura tej książki pozwala odkryć na nowo Warszawę - dzięki barwnym opowieściom o losach klubów i osób z nimi związanych.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że głównym bohaterom nie zabraknie pasji i dalej z uporem lepszej sprawy będą zmieniać na lepsze sportową mapę stolicy. Może też kogoś w ratuszu najdzie refleksja, że tych Skarbów mogłoby być jeszcze więcej i mogłyby lśnić one jeszcze mocniej - spajając przy tym osiedlowe społeczności i dbając o ich zdrowie.
Co więcej, jestem przekonany, że wiele osób pluje sobie teraz w brodę, że zaniechało treningi na rzecz innych spraw - bo mieć swój biogram w tak fajnie wydanym albumie to super pamiątka na całe życie! I nie zdziwię się, gdy za jakiś czas pojawi się kolejne wydanie warszawskich Skarbów, bo przecież autorzy swoje miasto znają bardzo dobrze, a jeszcze wiele historii czeka na opowiedzenie...