8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja, haiku, grafika, sztuka, obraz
poezja
Kabejot

KRÓCEJ to wiersze – grafiki i wiersze – obrazy. Zbiór można nazwać albumem poezji wizualnej. Forma uwypukla treść, odkrywa nowe znaczenia. Czasem jest łamigłówką. „Krócej” jest esencjonalne. Niektóre wiersze nawiązują do formy haiku, ale są to haiku piętrowe, strome i ostre. Odważne, nieszablonowe przedsięwzięcie (zarówno ze strony autorów jak i wydawcy). Projekt i opracowanie plastyczne: grupa twórcza T.OP-tank: Dorota Brodowska, Zbigniew Brodowski, Matt Oxon. Publikacja łączy trzy pokolenia twórców. Przykłady rozwiązań plastycznych:

Ilustracje kolorowe,okładka twarda, płótno.
Książka do nabycia u wydawcy.

Autorka wierszy jest także tłumaczką i publicystką, członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zadebiutowała w roku 1974, wydała szereg publikacji. Bliższe informacje na stronie autorskiej: https://borun-jagodzinska.blogspot.com/

źródło opisu: http://sppwarszawa.pl/publikacja/katarzyna-borun-jagodzinska-krocej/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kabejot | 2018-03-13

Recenzja z portalu pisarze.pl
Recenzja "Krócej" Piotra Müldnera-Nieckowskiego - Rekomendacje z Biesiady Literackiej

Piotr Müldner-Nieckowski

Katarzyna Boruń-Jagodzińska: Krócej

Jak wiadomo (wszyscy powinni to wiedzieć, a jeśli nie wiedzą, to zawiadamiam) - nie pisuję recenzji, nawet tak krótkich jak ta, z książek, które mi się nie podobają albo które uważam za nieciekawe. Chyba że są to dzieła, które mnie obrażają, ale wtedy formułuję protest. Tu zachodzi rzecz jasna pierwszy wariant, o co było tym łatwiej, że z Katarzyną Boruń-Jagodzińską jestem związany poprzez nasze wspólne Trio Poetyckie, wraz z Agnieszką Syską. Jest to grupa, która wewnętrznie różni się pod każdym względem, nie tylko osobowo, ale przede wszystkim myśleniem poetyckim, sposobem realizacji siebie przez poezję i - co najważniejsze - widzeniem świata. Chętnie razem występujemy, bo mamy wówczas okazję po poetycku (czytając wiersze, bez zbędnych komentarzy) się kłócić, przekomarzać, spierać o wartości, ale i...