Pałac Północy

Okładka książki Pałac Północy Carlos Ruiz Zafón
Okładka książki Pałac Północy
Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia mgły (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Trylogia mgły (tom 2)
El Palacio de la Medianoche
Muza
2011-04-27
2011-04-27
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas

Fajna historia, świetni bohaterowie..no i już coraz bardziej widoczny styl Zafona.

Jest to dobra książka ale ręcznej nie da młodszych osób. Ogulnie polecam

Jest to dobra książka ale ręcznej nie da młodszych osób. Ogulnie polecam

Powieść dla młodzieży, której akcja rozgrywa się w Kalkucie. Wspaniałe opisy, przedstawienie bohaterów i sama historia sprawiają, że powróciłam do tej książki już trzeci raz.

Książka dużo lepsza niż "Książę mgły", widać w niej już styl typowy dla Zafona. Moje wątpliwości budzi epatowanie przemocą i okropnościami, których zbyt dużo jest na książkę młodzieżową. Ja nie klasyfikowałabym tak jej powieści. Ujęłam też nieco z oceny za niektóre przewidywalne rozwiązania. Poza tym, to dość ciekawa lektura, zwłaszcza dla fanów kolei i inżynierii.

Lubię tego pisarza ,, mam kilka książek już w swojej bibliotece i myślę , że będę następne

Piękny, kwiecisty język ,ktorym autor snuje opowiesc mrożącą krew w żyłach o grupie nastolatków poddanych próbie przyjaźni przez demona będącego alterego ojca dwójki z nich, ktory zginął w pożarze dworca swego projektu. Mnożą się niebezpieczeństwa i tajemnice, leję się krew, buchają płomienie to wszystko wzbogacone opisami potwornej postaci wszechobecnego, niszczycielskiego demona trzyma w napięciu. Fajna lektura fantasy dla nastolatków, którzy są żądni mocnych wrażeń, mi zresztą też się podobało.

Ta część jest zdecydowanie najlepsza. Trzyma w napięciu i kończy się... zresztą polecam się zagłębić w lekturę. Zaskakujące wątki nie pozwalają oderwać się od książki.

Tę książkę dawno temu czytałam. Nie wiem, czy nie z polecenia Pań Bibliotekarek kiedy to zaczynałam swoją przygodę z czytaniem po przerwie. Wtedy mnie nie porwała i teraz też nie. Banda dzieciaków próbuje uratować życie koledze. Biegają po opuszczonym dworcu i po magazynach. Ciężko z orientacją w terenie w tej książce. Fabuła mocno pokręcona, bo ściga ich alter ego ich ukochanego ojca. Cała książka to bieganie po kanałach Kalkuty. Jak uwielbiam książki Zafona tak ta pozycja strasznie mi się nie spodobała. Zafon na początku nie chciał, aby ta książka była tylko dla młodzieży, ale taka właśnie jest. Typowo dla młodzieży. Nie polecałabym dla dorosłych.

Zafóna nikomu nie trzeba przedstawiać - książkę czyta się znakomicie, nie brakuje tajemnic, wzruszeń i nieuchwytnej magii.
Niestety, minus za umieszczenie akcji w Indiach, kompletnie nie czułem ich klimatu.

Moim zdaniem najlepsza z całej trylogii. Ciekawy pomysł na umiejscowienie akcji, interesujący bohaterowie. Nie jest to książka, którą przeczytałabym ponownie, ale było warto przeczytać choć raz.

• 2011