Ukryta bilioteka

Cykl: Pan Samochodzik (tom 117)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Trzcionka

Po zabiegu usunięcia chipa Paweł Daniec budzi się w górskiej rezydencji w Alpach. Poznaje tam międzynarodowych znawców magii, astrologii, alchemii i dawnego pisma, zaproszonych tam w celu zbadania sensacyjnego znaleziska. Wspólne w zamierzeniu wysiłki naukowców nieoczekiwanie przeradzają się w ostrą rywalizację, ponieważ nie wszyscy z nich działają zgodnie z zasadami fair play. Przy okazji Paweł odkrywa, że w posiadłości dzieją się dziwne i niepokojące zjawiska, którym postanawia przeciwdziałać. Kto stoi za intrygującymi wydarzeniami w rezydencji, jakie ma zamiary i czy uda mu się je zrealizować? Paweł dokonuje analizy sytuacji w stylu powieści Agaty Christie a finał historii najbardziej zaskakuje gospodarza.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-warmia.pl