Może pora z tym skończyć

Okładka książki Może pora z tym skończyć Iain Reid
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Może pora z tym skończyć
Iain Reid Wydawnictwo: Prószyński i S-ka horror
horror
I'm Thinking of Ending Things
Prószyński i S-ka
2018-04-12
2018-04-12
Bartosz Kurowski
debiut literacki literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo toksyczna miłość
Inne

Jeśli lubicie nieoczywiste thrillery, które trzymają w napięciu do ostatniej strony, to ta książka jest dla Was. Autor stworzył niepowtarzalny klimat grozy – czytelnik cały czas się boi, choć faktycznie nawet nie wie czemu. Nie brakuje tu też głębokich przemyśleń i rozważań filozoficznych, więc na pewno nie można tej pozycji zaliczyć do kategorii tanich horrorów.

Jestem prawie pewna, że większości czytelników nie spodoba się zakończenie. Autor bardzo długo i szczegółowo budował napięcie, jednak ciut zawiodłam się zakończeniem.

Książkę czyta się jednym tchem – z czystym sumieniem polecam.

Jestem...

Dobra, szybka książka, bardzo się bałam i nie napiszę czy potrzebnie czy niepotrzebnie. Uważam, że żeby ją zrozumieć należy przeczytać ją dwukrotnie. Polecam ale ostrzegam, że po przeczytaniu spędzicie trochę czasu na szukaniu wyjaśnień o co w książce w ogóle chodziło. Książkę w formie audio czytałam jadąc samochodem w nocy i efekt był piorunujący, musiałam co chwilę przerywać. Nie mam pojęcia po co w ogóle wydarzyły się pewne sytuacje, nie rozumiem zbyt wiele, być może gdyby książka nie zrobiła takiego szumu uznałabym ją za totalne dno. Niestety bez zdradzania zakończenia nie można nic więcej o niej napisać. To książka skupiająca się na bohaterach i ich emocjach, fabuła jest jakby obok, jednocześnie jest wciągająca na tyle, że miałam już dosyć analizy uczuć bohaterów byleby tylko wrócić do tego ch%$#@nego samochodu i uciekać. Bohaterowie są normalnymi, przeciętnymi studentami, takimi do bólu normalnymi, takimi, którzy w filmach amerykańskich staliby jako drzewo podczas przedstawienia lub grali na trąbce w szkolnej orkiestrze. To coś zupełnie innego ale nie sądzę żeby wielu ludziom przypadła do gustu. Polecam osobom, które nie szukają kolejnego dobrego thrillera ale są otwarte na coś nowego.

O rety.... Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam tak nudną książkę

O rety.... Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam tak nudną książkę

#Niedzielazksiążką. Pewne rzeczy z genialnego filmu Kaufmana mi się lepiej ułożyły w głowie dzięki lekturze. No i cudownie budowany klimat niedopowiedzenia i tajemnicy. Bardzo polecam.

No mam dylemat czy dać 3 czy 4. Film Kaufmana jest zdecydowanie o większej głębi. Mimo wszystko dobra rozrywka. Definicja przerostu formy nad treścią bo nie ma treści ani filozoficznej, ani namacalnej a nadmuchane to takie!

Zdecydowanie mój typ, nie wiadomo o co chodzi, o kogo chodzi, a zakończenie dość nieprzewidywalne. Bardzo mi się podobał sposób narracji, trzymała cały czas w napięciu, nawet wyzwoliła we mnie strach. Mimo strachu czytałam dalej.....
Fantastycznie skonstruowana opowieść o ludzkiej psychice, zaburzeniach psychicznych i wspaniałości naszego umysłu, który tworzy różne obrazy, ale czy zawsze realne?
Co było fikcją a co rzeczywistością? W pewnym momencie sama się zgubiłam, ale było to miłe zgubienie się.
Moim zdaniem arcydzieło. Polecam.

Bardzo dziwna książka , ale przyjemnie się czytało. Myślę, że polecam

Bardzo dziwna książka , ale przyjemnie się czytało. Myślę, że polecam

Trudno ocenić ta książkę... poza tym rzadko sięgam po kryminały, ale co tu się wydarzyło??? Mam wrażenie, ze książka mogłaby być trochę dłuższa żeby można było jakoś zrozumieć zakończenie. Niepokojąca i trzymająca w napięciu historia, ciekawe, błyskotliwe dialogi. Polecam.

nietypowa, trzymająca w napięciu, bardzo dziwna ale fascynująca. polecanko!

nietypowa, trzymająca w napięciu, bardzo dziwna ale fascynująca. polecanko!

Nie wiem do końca co myśleć o tej książce. Faktycznie budzi napięcie, pomysł ciekawy... Nie do końca zrozumiała dla mnie, a zakończenie mnie zaskoczyło... spodziewałam się czegoś innego.