Gotuję, nie marnuję

Wydawnictwo: Buchmann
kuchnia, gotowanie, zdrowe jedzenie
bromba

Czy wiesz, że do śmietników na całym świecie trafia 1,3 miliarda ton żywności rocznie? Polacy produkują ponad 280 kg śmieci na osobę rocznie! Sylwia Majcher, dziennikarka i blogerka, przekonuje, że resztki zamiast do kosza mogą trafić na talerze! Filozofia Zero Waste staje się coraz popularniejszym nurtem, a coraz więcej osób decyduje się świadomie minimalizować produkcję odpadów w swoim...

Filozofia Zero Waste staje się coraz popularniejszym nurtem, a coraz więcej osób decyduje się świadomie minimalizować produkcję odpadów w swoim życiu. Korzystając z kreatywnych koncepcji na niemarnowanie jedzenia, przyczynisz się do dbania o środowisko oraz odczujesz zmianę na plus w swoim portfelu.

W książce znajdziesz nie tylko fantastyczne przepisy na dania z resztek, ale także pomoc w planowaniu jadłospisu i układaniu listy zakupów. Dowiesz się, jak ograniczyć kupowanie za dużej ilości jedzenia, a także jak najlepiej przechowywać produkty spożywcze. Co i jak mrozić, kisić, pasteryzować, suszyć i jak odczytywać datę ważności konkretnych pokarmów – aby tylko nie wyrzucać!

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl

Ula Lipka | 2018-06-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Zero waste to teraz bardzo popularny temat na książki. Mimo tego zakupiłam tą książkę z kilku powodów. Proste przepisy, piękne zdjęcia i ciekawy wstęp opisujący jak przechowywać, mrozić, jak i gdzie robić zakupy czy jak planować menu tygodniowe. Jedynym rozdziałem, który u niektórych może budzić jakieś skrajne emocje to rozdział o wykorzystaniu resztek. Ale poza tym to książka kucharska☺

momarta | 2018-05-07
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Nie przeczytasz, nie zmarnujesz czasu. I nie zamordujesz rodziny.
Twoje szczęście kontra dobrobyt liści rzodkiewek - wybór należy do Ciebie.

Aleksandra | 2018-06-14
nicole72 | 2018-12-12
aisajk | 2018-12-10
esquilinha | 2018-12-10

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury ogłasza pełny program

W maju dzięki Apostrofowi cała Polska będzie żyć literaturą. Siedem dni, siedem miast, dziesiątki spotkań i dyskusji, premiery oczekiwanych książek, teatr improwizowany oraz najlepsze literackie brzmienia podczas koncertów. Oprócz najważniejszych polskich twórców, na Międzynarodowym Festiwalu Literatury pojawią się autorzy z wielu zakątków świata.