Inżynieria wymagań

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9788301195052
biznes, finanse
Emmi

Inżynieria wymagań jest kluczowa dla każdego projektu informatycznego. Od jej powodzenia zależy sukces całego przedsięwzięcia. Dobrze przeprowadzony proces zbierania, modelowania i zarządzania wymaganiami pozwala zredukować liczbę problemów z nimi związanych, a w rezultacie znacznie obniżyć koszty projektu. Niniejsza publikacja przedstawia doświadczenia wielu analityków biznesowych z...

Niniejsza publikacja przedstawia doświadczenia wielu analityków biznesowych z „pierwszej linii frontu” ich walk na rzecz zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości wymagań. Zgodnie z założeniami serii „… w praktyce” opisują oni nie tylko swoje sukcesy, ale także poniesione porażki, tak, by Czytelnik mógł – ucząc się na ich błędach – uniknąć ich w swoich projektach.

Zakres materiału przedstawionego w książce pokrywa większość obszarów aktywności analityków i inżynierów wymagań, takich jak:

- planowanie i monitorowanie analizy
- zarządzanie procesem inżynierii wymagań
- tworzenie dokumentacji analitycznej
- modelowanie wymagań
- modelowanie organizacji w oparciu o procesy biznesowe
- wymagania w kontekście
- outsorcing analizy wymagań
- coaching w analizie biznesowej

Niniejsza pozycja to lektura obowiązkowa dla wszystkich analityków biznesowych!

źródło opisu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Inzynieria-wymagan,729886952,p.html

źródło okładki: https://ksiegarnia.pwn.pl/Inzynieria-wymagan,729886952,p.html