Spiżarnia Rolnika. Przepisy I Sposoby Jak Lepiej Jeść

Okładka książki Spiżarnia Rolnika. Przepisy I Sposoby Jak Lepiej Jeść Niklas Kampargard
Okładka książki Spiżarnia Rolnika. Przepisy I Sposoby Jak Lepiej Jeść
Niklas Kampargard Wydawnictwo: Edipresse popularnonaukowa
popularnonaukowa
Bondens Skafferi. Recepten & Teknikerna För Att Äta Bättre
Edipresse
2018-03-14
2018-03-14
Maciej Liguziński

Muszę przyznać że liczyłem na coś więcej po tej książce. Na plus na pewno fajna gramatura okładki , okładka jest prosta i ciekawa. Zawartość to zupełnie inna bajka. Jest co prawda kilka ciekawych przepisów, wskazówki i porady dawane przez autora nie są często zbyt pomocne a są bardziej ogólne dla osób ,które już to kiedyś robiły. Całościowo książka nie jest wybitnym majstersztykiem ale nie jest też najgorsza w moim odczuciu sporo ratują tutaj przyjemne dla oka rysunki i zdjęcia.

Pozycja tego samego autora co "Żyj jak rolnik". W tym przypadku podobnie - przerost formy nad treścią, chociaż jest lepsza od poprzedniej, ponieważ zawiera konkretne przepisy na dania i przetwory.
Sprytnym rozwiązaniem marketingowym jest umieszczenie grafik zamiast zdjęć potraw. W sumie to nie do końca wiadomo, czy autor przepisy przetestował.
Moim zdaniem, nie jest to książka warta szczególnego polecenia. Zdecydowanie warto sięgnąć w pierwszej kolejności po polskie publikacje, jak np. "Dzika Kuchnia" Łukasza Łuczaja.

Moim zdaniem, nie jest to...

Często w kuchni idę utartym szlakiem jeżeli chodzi o gotowanie, więc chyba trochę liczyłam na to, że Niklas Kämpargård pokaże mi przygotowywanie jedzenia w na tyle inspirujący sposób, że pokuszę się o trochę zmian. I kiedy przeglądam „Spiżarnię rolnika”, to nabieram ochoty na przykład na pyzy z Olandii czy truskawkowe wstążki, ale nie będę się raczej oszukiwać, że nagle zacznę co chwilę próbować czegoś nowego. Mam jednak nadzieję, że jeszcze z tej publikacji skorzystam i wyjdzie z tego coś lepszego niż spalo… mocno przypieczone ciastka.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2018/08/niklas-kampargard-spizarnia-rolnika.html

,,Spiżarnia rolnika" w moim mniemaniu miała być skarbnicą wiedzy dla ludzi chcących zdrowo się odżywiać. Spodziewałam się dostać książkę, w której znajdę wskazówki dotyczące ziół, może jakieś porady dotyczące prowadzenia własnego ogrodu, jakie odmiany warzyw są najlepsze na przetwory. Cóż, oczekiwania oczekiwaniami, a rzeczywistość okazała się kompletnie inna. Nie, nie żebym jakoś narzekała, ale poradnik okazał się być w dużej mierze książką kucharską. Porady, co prawda w nim znajdziemy, ale wydaje mi się, że jest ich za mało. Bardzo dużym plusem jest podział na rozdziały, dzięki czemu książka jest bardziej uporządkowana. Co do przepisów, to autor umieścił w niej bardzo ciekawe przepisy. Ja na przykład postanowiłam przygotować w tym roku ,,Syrop z kwiatów czarnego bzu" i ,,Napój jabłkowy". Wczoraj robiłam nawet lody z przepisu znalezionego w książce i mi wyszły. Z pewnością nie są to jakieś bardzo skomplikowane przepisy, więc łatwo te dania zrobić. Cóż, nie na darmo się mówi: ,,To jest najzdrowsze, co jest najprostsze" i ,,poradnik" Kampargarda tylko to potwierdza. Poza tym z pewnością coś dla siebie znajdą to weganie i wegetarianie. Ja niestety, tylko w połowie kupuję tę książkę, bo wiele było w niej przepisów, które sama znałam już od dawna a poza tym jak już wcześniej pisałam chciałam wskazówek, które jakoś by mi pomogły, a tych w książce nie było dużo.

Podsumowując: ,,Spiżarnia rolnika" miała być skarbnicą wiedzy dla ludzi chcących zdrowo się odżywiać i troszkę tak jest, bo znajdziemy w niej wiele przepisów na ciekawe i proste dania. Książka dodatkowo jest przepięknie wydana, a w środku są przepiękne zdjęcia. To z pewnością ciekawa propozycja dla ludzi chcących zdrowo się odżywiać, chociaż niektórzy mogą być troszkę zawiedzeni. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś nowego (np. jak zrobić wywar ze skorupiaków),albo nawet dla samej przyjemności mieć pięknie wydaną książkę z przepięknymi zdjęciami w środku, to z pewnością ta książka jest dla niego. Na pewno ta pozycja przybliży Wam troszkę codzienne życie rolnika, ale nie ulegajcie też zbytniemu wyidealizowaniu wsi.

Cała recenzja na blogu https://mojswiatliteratury.blogspot.com/2018/06/niklas-kampargard-spizarnia-rolnika.html

• .2018
  • Szukać dalej
  • Sztuka jedzenia i zdrowia
  • ! BŚ
  • Książki, które mieszkają ze mną
  • Kupuje

Dodaj cytat z książki Spiżarnia Rolnika. Przepisy I Sposoby Jak Lepiej Jeść