Polskie prawo konstytucyjne. Zarys wykładu

Okładka książki Polskie prawo konstytucyjne. Zarys wykładu Leszek Garlicki
Okładka książki Polskie prawo konstytucyjne. Zarys wykładu
Leszek Garlicki Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska Seria: Seria akademicka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seria akademicka
Wolters Kluwer Polska
2017-01-01
2000-01-01

Okładka książki Wpływ Europejskiej Konwencji Praw Człowieka na funkcjonowanie biznesu Maciej Bernatt, Adam Bodnar, Ireneusz C. Kamiński, Leszek Garlicki, Dorota Głowacka, Katarzyna Gonera, Krystyna Kowalik-Bańczyk, Katarzyna Łasak, Hanna Machińska, Artur Nowacki, Adam Ploszka, Krasnodębski Robert, Krzysztof Śmiszek, Piotr Szelenbaum, Marcin Szwed, Paweł Wajda, Zuzanna Warso
Wpływ Europejs... Maciej Bernatt, Ada...
Okładka książki Konstytucyjne podstawy funkcjonowania administracji publicznej. System Prawa Administracyjnego. Tom 2 Stanisław Biernat, Leszek Bosek, Leszek Garlicki, Marian Grzybowski, Roman Hauser, Jerzy Korczak, Małgorzata Masternak-Kubiak, Monika Niedźwiedź, Zygmunt Niewiadomski, Górzyńska Teresa, Andrzej Wróbel, Mirosław Wyrzykowski
Konstytucyjne ... Stanisław Biernat,&...

Książka lekka, bardzo szybko się przyswajało z niej wiedzę. Przyznaję, że gdyby było w niej więcej informacji, to ocena byłaby wyższa. Osobiście preferuję do nauki na kierunku prawo książki o wiele bardziej szczegółowe, choć na start jest idealna.

Klasa. Wybitny na tle innych podręczników. Kilka potknięć – ale styl rekompensuje.

Jeden z lepszych i ciekawszych podręczników do prawa konstytucyjnego. Przystępny dla nawet najbardziej opornego studenta, przez co bardzo łatwo i dobrze się pracuje. Nie wyobrażam sobie zdania jednego z cięższych egzaminów bez przeczytania jej od deski do deski.

Cóż to Garlicki zmienił wydawce? Ja tam uczyłem się z LIBERa. Treść pewnie ta sama lub bardzo zbliżona. Nie pamiętam nowelizacji tego aktu prawnego w ostatnich latach:)

Trudno sobie na usiu wyobrazić zdanie konsta bez tego podręcznika, choć i pewnie takie 'rodzynki' się zdarzały potwierdzające regułe ogólną.

Używałem jej jako dopełnienie do Banaszaka przed egzaminem, momentami przydatne wstawki, ale większość materiału się pokrywało (bądź też potrafiły się różnić). Mało przejrzysta, średnia systematyka podziału materiału, ciekawie dorzucone tylko ostatnie rozdziały o UE i stanach wyjątkowych.

Za dużo, zbyt zawile i nudno. Ale czego można się spodziewać po książce prawniczej? Wydaje mi się, że autor za dużo mąci, istotę omawianego zagadnienia można wyczytać po 2 stronach mało interesującego wprowadzenia co prowadzi do tego, że książka jest tylko jeszcze grubsza. Ciężko przez nią przebrnąć.

Naprawdę przydatna, przystępnie napisana, kompletna wiedza z danej dziedziny. Naprawdę dobrze się z nią pracuje.

• Prawo
  • Prawo