Kopia doskonała

Cykl: Celina Stefańska (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Dominika otrzymuje zlecenie wyjazdu do Lyonu w celu skopiowania jednego z obrazów. Po skończonej pracy obraz znika, a kopistka nie wraca do Polski. Gdy jej babcia otrzymuje zdjęcie wnuczki na tle słynnego lyońskiego muralu, jest przekonana, że to zakamuflowana wiadomość. Prosi o pomoc Celinę – początkującą prywatną detektyw. Celina wie, że decydując się na pomoc,będzie zmuszona do walki ze...

Celina wie, że decydując się na pomoc,będzie zmuszona do walki ze swoimi fobiami i pokonania traumy, której doznała dwa lata wcześniej. Mimo to podąża śladami kopistki. Ciągle jednak ktoś jest o krok przed nią. Żeby tego było mało, śladem Celiny podąża pewien tajemniczy mężczyzna…

Nowa seria polskiej mistrzyni kryminału psychologicznego!

Śledcza, jakiej nie znajdziecie na kartach innych kryminałów!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/kopia-doskonala/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/kopia-doskonala/

Eli1605 | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Lekki kryminał z wplecionym wątkiem romantycznym. Ale trudno mi uwierzyć, że książkę napisała autorka cyklu o Górskiej i Tomczyku. Lubię książki pani Małgorzaty ale po przeczytaniu poprzednich ta wydaje mi się jakaś naiwna. Plusem są opisy miejsc we Francji. Mam nadzieję, że kolejna książka o Celinie będzie już dojrzalsza i bardziej zakręcona.

Po prostu nie wierzę,że to "dzieło" wyszło spod pióra lubianej przeze mnie autorki za cykl o Agacie i Sławku.
Nawet nie wiem jak zakwalifikować tą powieść, bo kryminał to na pewno nie jest, chociaż gdzieś tam w tle jest morderstwo, które nie jest głównym tematem powieści tylko dodatkiem, żeby było bardziej dramatycznie.
Dla mnie to takie lekkie, wakacyjne czytadło , bardzo naiwne jakby pisała je debiutantka a nie doświadczona pisarka. Cała akcja rozmyta jest przez dokładne,turystyczne opisy małych miejscowości we Francji do których trafiają bohaterki. Owszem to może się podobać, ale to nie przewodnik turystyczny według którego wiemy ze teraz trzeba skręcić w ta czy inna ulicę, żeby dojść do celu.
Do tego żeby zwiększyć objętość cytowane są teksty francuskich piosenek, oczywiście nie tłumaczone na język polski, więc nic mi to nie mówi.
Jedna z bohaterek zamiast zgłosić się do polskiego konsulatu ucieka przed szukającym ją osobom coraz to do innego miasta, ale ma czas na zwiedzanie...

Nina | 2018-06-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Kopia doskonała to lektura dobra ale niestety nie jest to najlepsze, co wyszło spod pióra autorki. Muszę przyznać, że seria z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem była dużo lepsza. Tu jest bardzo naiwnie, przewidywalnie, tak jakby tę książkę napisał zupełnie ktoś inny. Przy czytaniu miałam przed oczami film Vinci, nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że Pani Małgorzata wzorowała się na jego scenariuszu.
Mimo wszystko, mimo tego marudzenia, czyta się szybko i bez większych zgrzytów, a opisy miejsc odwiedzanych przez bohaterki zainspirowały mnie do zaplanowania kolejnego urlopu we Francji :)
Tak więc dla osób poszukujących lekkiego, babskiego, lekko banalnego kryminałku będzie to lektura doskonała. Szukający mocnych wrażeń muszą znaleźć coś innego.

żurawie_origami | 2018-07-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 lipca 2018

Bardzo jest mi przykro to pisać, ale niestety książka "Kopia doskonała" to bardzo słaba literatura. Cały czas miałam wrażenie, jakbym czytała książkę napisaną przez kogoś innego, a nie przez panią Małgorzatę Rogalę. Przeczytałam wszystkie poprzednie książki autorki, serię z komisarzem Tomczykiem i Agatą Górską uważam za dobry kawałek literatury. Przy żadnej książce nigdy się nie nudziłam. Niestety inaczej było przy "Kopii doskonałej". Nie dość, że tragicznie się nudziłam czytając, to moim zdaniem historia jest strasznie naiwna i płaska... taka trochę jak debiut literacki, a przecież to juz kolejna książka autorki, poprzednie są ciekawe, spójne... Tym bardziej czuję się zawiedziona, bo miałam duże oczekiwania. No cóż, zdarza się. Autorki nie skreślam, zamierzam dalej czytać, to co napisze.

Rudolfina | 2018-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2018

PUZZLE NIEDOSKONAŁE
Niedawno komplementowałam tutaj Małgorzatę Rogalę za całą serię: Agata Górska i Sławek Tomczyk. Po przeczytaniu kilku powieści poczułam już się z autorką tak wirtualnie zaprzyjaźniona, że aż mi teraz głupio, że muszę trochę ponarzekać. Ponieważ uważam, że konstruktywna krytyka ma większą wartość niż fałszywe komplementy porzuciłam pierwszą myśl, aby w imię „przyjaźni” przemilczeć tę książkę. A nuż moje uwagi jednak do czegoś się przydadzą?

To nie jest zła książka; problem w tym, że Małgorzatę Rogalę stać na dużo więcej. Gdybym nie czytała jej poprzednich powieści, o tej pewnie nawet nie chciałoby mi się pisać. Ale przeczytałam i widzę, że w porównaniu do poprzednich książek „Kopia doskonała” jest o klasę słabsza. Tak jakby autorka wyciągnęła z dna szuflady jakiś stary pomysł, dorzuciła kilka nowych wątków i napisała wszystko w wielkim pośpiechu, bo termin gonił i nie było czasu, żeby wszystko przemyśleć.

Nie przekonuje mnie, niestety, główna bohaterka. Autorka...

betsy | 2018-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Bardzo przyjemny,lekki kryminałek na upalne letnie popołudnie. Dzieje się w pięknych miejscach, szczegółowo opisanych. Lubię takie! Zachciało mi się przeczytać inne książki tej autorki, bo kiedyś czytałam tylko jedną lub dwie.

Bzibzioh | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Nierealna historyjka przygodowa. Zupełnie odmienna od cyklu o Górskiej i Tomczyku. Nie wiem, jakie wyobrażenie ma Rogala o działalności gospodarczej, jaką również jest prowadzenie biura detektywistycznego, ale jest to raczej wyobrażenie fantastyczne. Autorka twierdzi, że na początek wystarczy 2 tys. zł. wraz z ubezpieczeniem na cały rok! Chyba nie miała do czynienia z ZUS-em. No niestety wszystko w tej książce jest fantastyczne. Można posłuchać, choć Bonaszewski ze swoją zadyszką czyta, jakby szedł pod górę z ciężkim plecakiem, więc może lepiej przeczytać albo odpuścić zupełnie. Jest wiele lepszych „kryminałków”.

Elle | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Dla mnie "kopia doskonała" - nie jest wcale, a wcale doskonała. To lektura może i nawet przyjemna, ale całkowicie nie zapadająca w pamięć. Ot zwykła książka przygodowa. Cała historia jest też trochę nierealna (a poczynania głównej bohaterki pozbawione sensu), chociaż dla mnie niewątpliwym plusem jest miejsce rozgrywania tej historii. Do Francji mam duży sentyment (zawsze też chciałam nauczyć się francuskiego, a po mojej ostatniej wizycie w Paryżu jestem zachwycona wszystkim co związane z Francja). Lyon (i niesamowity Mur des Cantuns), przepiękne miasteczko Annucy, ogrody Jardin secrets w Vaulx, czy wodospady Cascades du herrison, a także miejscowość Arbois słynąca z żółtego wina i czekoladek Hirsingera - brzmią jak idealny przepis na wakacje w iście francuskim stylu. Co prawda nie tego oczekiwałam od tej książki, nie zmienia to jednak faktu, że czasami zainspiruje nas coś niespodziewanego. Sama książka niestety bardzo średnia.

Miłka Kołakowska | 2018-05-15
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Malował portrety oraz martwą naturę, ale jego ulubioną tematyką niewątpliwie były pejzaże. Paul Cézanne, francuski malarz postimpresjonistyczny, potrafił w sposób niezwykły uwieczniać krajobrazy, czego przykładem jest chociażby uroczy obraz Lac d'Annecy – dzieło, które jako jedno z niewielu nawiązuje do pewnego malowniczego miasteczka. To właśnie francuska miejscowość Annecy, tak rzadko uwieczniana przez innych malarzy, staje się częścią scenerii w powieści Kopia doskonała, stanowiącej błyskotliwy wstęp do nowego cyklu fabularnego Małgorzaty Rogali.

Dominika otrzymuje nietypowe zlecenie, w ramach którego wybiera się do Lyonu, aby skopiować obraz znajdujący się w jednej z tamtejszych galerii. Kopia jest wręcz perfekcyjna, ale szybko okazuje się, że oryginalny obraz został skradziony, a kopistka dosłownie zapadła się pod ziemię. Gdy babcia Dominiki otrzymuje zagadkowe zdjęcie wnuczki, zaczyna podejrzewać, że młodej dziewczynie grozi...

biebronka | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Zastanawiam się, co mi się w tej książce podobało najbardziej i przyznam, że trudno jest mi się zdecydować.Podobały mi się bohaterki, każda inna, każda ciekawa, każda w odpowiednim stopniu skomplikowana. Dobrze, że książka jest zapowiedzią serii, ponieważ bardzo chcę poznać je bliżej.
Podobał mi się również motyw przewodni tej historii, który nie tylko dostarcza rozrywki, ale również czegoś uczy, jak to powinno być w każdej dobrej książce.
Fabuła nie jest przekombinowana i na siłę utrudniana, a jednak na tyle tajemnicza, że z wypiekami na twarzy czeka się jej rozwiązanie.
Jednak, chyba najbardziej urzekło mnie miejsce akcji. Rogala pokazała mi Francję piękną, pachnącą, nieodkrytą, inną niż tą którą znam z folderów biur podróży. Opis małych miasteczek i wodospadów tak przemówił do mojej wyobraźni, że natychmiast odnalazłam te miejsca na mapie i zaczęłam planować, jak by się tam dostać. Nieodpartą chęć mam również na sfotografowanie się na tle słynnego muralu, o którym pisze...