Anka i diabeł stróż

Cykl: Anka (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
literatura polska
giovanna

Anka i diabeł stróż Anka jest nieustannie zaskakiwana przez życie i najbliższych. Nie dość, że przeprowadza się na znienawidzoną wieś, że nareszcie przeciwstawia się toksycznej szefowej, że w wieku czterdziestu lat ma zostać babcią, to w dodatku sama się zakochuje. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że mężczyznę zna tylko z monitora komputera. Co sprawia, że pożycza...

Anka i diabeł stróż

Co sprawia, że pożycza ukochanemu pieniądze, biorąc kredyty gdzie się da? Że dla niego oszukuje przyjaciół, finalnie zrywając z nimi kontakt? Jaką moc ma ten wirtualny mężczyzna, że dla niego rezygnuje z rodziny, domu, pracy i tylko u jego boku dostrzega jedyną szansę na własne spełnienie?

Historia o tym, jak zaślepienie potrafi zniszczyć szczęście, odebrać spokój i poczucie bezpieczeństwa.

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Gosia | 2018-10-28
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2018

Druga część myślałam, że będzie trzymać poziom, ale się zawiodłam. Jak dla mnie książka strasznie nudna, męczyłam ją chyba 2 tygodnie.
Anka przeprowadza się na wieś, lecz jej życie nie jest takie o jakim marzyła. Mąż nie interesuje się niczym, więc Anka angażuje się w związek z przypadkowo poznanym mężczyzną z internetu. Dodatkowych problemów przysparza syn, który zamieszkuje razem ze swoją ciężarną dziewczyną w domu na wsi. Kłopoty nawarstwiają się z każdej strony, jak z tego wybrnie Anka i czy w ogóle uda się jej wybrnąć?

Karolina Hajdysz | 2018-04-19

Przykro mi, ale tym razem historia Anki nie ujęła mnie, ani nie zaskoczyła niczym. Jej niewątpliwym plusem jest lekkie i spójne pióro autorki. Powieść jest do bólu realna, ale sama naiwność głównej bohaterki niestety przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku. Anna to dojrzała i zdawałoby się rozsądna mężatka, która gubi w drodze swój instynkt z powodu chwiejącego się w posadach małżeństwa. Wszelkie niedomówienia powodują poważny rozłam w jej związku z Maciejem, a uczucia kobiety stęsknione za zainteresowaniem Męża przenoszą się na człowieka "z misją", czyli Artura. Maciej także gubi się w tym wszystkim - czuje, że nadeszło wypalenie ich miłości, a wciąż jeszcze marzy o tylu rzeczach. Na domiar złego syn Ani i Maćka wkrótce zostanie ojcem, ale w każdy możliwy sposób ucieka przed dojrzałą odpowiedzialnością.

Katarzyna | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

„… Teraz się zastanawiam, jakie mechanizmy sprawiły, że tak bardzo zależało mi na tej pracy i że byłam w stanie znieść wszelkie upokorzenia. Myślę sobie, że jestem idiotką, która po drodze zatraciła wszystko, w co wierzyła …”

Kim jest dla Ciebie anioł i diabeł? Słyszałam już różne interpretacje, ale czasami mężczyźni tak nazywają kobietę – „Mój aniele”, sądząc, że jest ona miła tylko przed ślubem. Później niestety wszystko zmienia się diametralnie ;-)

Autorką książki jest Nina Majewska – Brown, absolwentka dziennikarstwa i polonistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Debiutowała w 2015 roku „Wakacjami”, później ukazały się „Zwyczajny dzień”, oraz powieść kryminalna „Grzech”. Najnowszy cykl o Ance skradł już serca wielu czytelników. Na moim blogu mogliście przeczytać opinię o „Ance i innych obliczach szczęścia”. Niebawem kolejne części urzekającej opowieści.

Anka przeprowadza się na znienawidzoną wieś, oraz nie może znieść toksycznej szefowej. W wieku czterdziestu...

karlin91 | 2018-04-30
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Życie Anki to jedno wielkie pasmo niespodzianek. W ostatnim czasie nastąpiła chyba ich kumulacja... Znienawidzona wieś staje się jej nowym domem. Anka przeciwstawia się okropnej, toksycznej szefowej. Co więcej, syn spodziewa się dziecka, tym samym ona ma zostać babcią - i to w wieku 40 lat! Wisienką na torcie okazuje się miłość... Anki do faceta, którego w rzeczywistości nie zna. Relacja z nim doprowadza do tego, że zaślepiona kobieta zaciąga kredyty, oszukuje przyjaciół, rezygnuje z tego, co w życiu powinno być najważniejsze. Czy uda jej się w końcu otworzyć oczy i wyplątać z tej niebezpiecznej pułapki?

"Anka i diabeł stróż" to drugi tom serii "Anka". Powieść tę czyta się bardzo szybko, autorka posługuje się lekkim w odbiorze językiem. Losy głównej bohaterki wciągają, zwłaszcza, że mają realistyczny wydźwięk. Myślę, że wiele kobiet mogłoby utożsamić się z Anką. Teoretycznie mamy XIX wiek, panie sporo słyszą, czytają o oszustwach w sieci, a mimo to same pakują się w sidła...

Gojka | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

"Anka i diabeł stróż" Niny Majewskiej-Brown,to cz.2 cyklu opisująca życie Anki.
"Anka jest nieustannie zaskakiwana przez życie i najbliższych. Nie dość, że przeprowadza się na znienawidzoną wieś, że nareszcie przeciwstawia się toksycznej szefowej, że w wieku czterdziestu lat ma zostać babcią, to w dodatku sama się zakochuje. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że mężczyznę zna tylko z monitora komputera.(...) Oto historia o tym, jak zaślepienie potrafi zniszczyć to, co udało się zbudować, odebrać spokój i poczucie bezpieczeństwa."
Czekam na ciąg dalszy. Polecam

Kobiety wpewnymwieku | 2018-08-26
Przeczytana: 01 lipca 2018

Książka z pozoru taka nie winna, ale koniec tak mnie emocjonalnie rozłożył, że długo zastanawiałam się czy czasem nie brakuje jednej kartki, bo tak nie mogło się to skończyć. Teraz z niecierpliwością czekam na kolejną część.
Powieść można -tak jak ja- zacząć od tej, ale jeśli planujecie ją kupić, to polecam od części pierwszej "Anka i inne oblicze szczęścia". Osobiście dostałam ją i dopiero pisząc ten post
zorientowałam się że to kontynuacja. Zaczynając od pierwszej części z pewnością zagwarantujecie sobie więcej wrażeń.
Ale wracając do treści, temat na czasie. W biegu współczesnej technologi , ludzie zatracają się w łatwowierności w spotykanych wirtualnie ludzi. Jeszcze ich nie widzieli, a już mają wyrobione zdanie o nich, często są tak oślepieni pisanym słowom, że nie widzą, to co jest w rzeczywistości. Słowo potrafi zagłuszyć emocje, zwłaszcza takie które pragniemy usłyszeć.

cd. https://kobietywpewnymwieku.blogspot.com/2018/07/anka-i-diabe-stroz.html

PrzeCzytajka | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

„Anka i jej diabeł stróż” Niny Majewskiej – Brown przybyła do mnie niedawno zupełnie niespodziewanie, a jednak zainteresowała mnie (i to bardzo) swoim okładkowym opisem. Jest to druga część cyklu "Anka" i odrobinę się obawiałam, ponieważ pierwszej nie czytałam i obawiałam się, czy nie będzie mi to utrudniało lektury.

Historia o tym, jak zaślepienie potrafi...

Qulturasłowa | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Lepsze wrogiem dobrego
„(…) Niektóre wyobrażenia o miłości, szczęściu i nowym życiu lepiej pozostawić tylko w sferze marzeń, a żyć chwilą obecną i cieszyć się z tego m co się ma” – o prawdziwości tych słów przekonujemy się niestety zwykle wówczas, kiedy jest już za późno. W poszukiwaniu czegoś lepszego, w przekonaniu, że „za płotem trawa jest bardziej zielona”, lekceważymy to, co mamy, co udało nam się osiągnąć, bezustannie goniąc na czymś niedoścignionym. Rezultat jest taki, że nawet jeśli osiągniemy upragniony cel, to wcale nie jest on taki wspaniały, a my w pogoni za nim wyrzekliśmy się wszystkiego. Co więcej, niekiedy tracimy to bezpowrotnie…
Anka jest właśnie takim przykładem osoby, która wciąż pragnie czegoś więcej, niż ma. Uważa, że jej jedynym osiągnięciem jest urodzenie syna (który zresztą lada chwila uczyni ją babcią), a także utrzymanie przy sobie męża. Tyle tylko, że Maciej już dawno przestał być dla niej atrakcyjny, a ich małżeństwo już dawno pogrążyło się w marazmie,...

Kamila Kozaczyk | 2019-01-02

Dobre i lekkie pióro autorki sprawia, że każda lektura jest bardzo przyjemna.
Na pewno sięgnę po następne.

Asia | 2018-09-28
Przeczytana: lipiec 2018

Lekka miła i przyjemna powieść w sam raz na letnie, leniwe popołudnie.