Bosonoga bogini

Cykl: Wesoła rozwódka (tom 3)
Wydawnictwo: Replika
giovanna

Alicja po raz kolejny próbuje poskładać swoje życie z tysiąca kawałków, na które się rozpadło. Zaczyna się zastanawiać, w czym może tkwić źródło jej wiecznych problemów z mężczyznami. Każdy, z którym się wiąże, wcześniej czy później okazuje się kimś zupełnie innym, niż się spodziewała. Czy to po prostu pech? A może to Alicja nie nadaje się do stałych związków? Pewnego dnia miejscowa telewizja...

Pewnego dnia miejscowa telewizja ogłasza nabór do nowego reality show, którego uczestnicy mają szansę znaleźć swoją idealną drugą połówkę. Alicji samej nie przyszłoby do głowy zgłosić się do programu, ale robią to za nią przyjaciółki. Początkowo ma zamiar się wycofać, ale w końcu dochodzi do wniosku, że przecież nie zaszkodzi spróbować…
Będzie wesoło i będzie się działo!

źródło opisu: http://replika.eu/ksiegarnia/bosonoga-bogini/

źródło okładki: http://replika.eu/ksiegarnia/bosonoga-bogini/

Wioleta Sadowska | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

"Takie mam życie skopane. Faceci mnie okłamują, buty obcierają i na dodatek od tygodnia leje jak z cebra".

Przed lekturą "Bosonogiej bogini" byłam bardzo ciekawa, jakie perypetie tym razem zgotowała dla głównej bohaterki Iwona Czarkowska. Czytając dwie poprzednie części tej serii świetnie się bowiem bawiłam, więc moje oczekiwania dotyczące tego tomu były podobne. Jak się okazało, Alicja znowu namieszała w swoim życiu, zapewniając czytelnikom mnóstwo dobrej zabawy.

Iwona Czarkowska to z wykształcenia dziennikarka, a z zamiłowania bajkopisarka. Autorka pracowała jako redaktor i sekretarz redakcji w "5-10-15" czy też w "Ciuchci". Debiutowała opowiadaniami i książkami dla dzieci, a w roku 2009 wydała swoją pierwszą powieść dla dorosłych pt. "Słomiana wdowa". Pracuje także jako tłumacz.

Życie Alicji nie układa tak, jakby tego chciała. Rozstanie z Szymonem skutecznie pogorszyło Alicji samopoczucie dlatego też na ratunek przybywają jej oddane przyjaciółki, które zgłaszają bohaterkę do...

Gosia | 2018-07-03
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2018

Po zakończeniu związku z Karolem Alicja jest singielką. Zostaje niefortunnie wplątana przez przyjaciółki w udział w reality show. Kolejna książka pani Czarkowskiej przy której się uśmiałam. Bardzo lubię jej styl pisania i poczucie humoru. Polecam!

Grazia_czytaninka_ | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Po raz trzeci miałam okazję śledzić perypetie życiowe Alicji. Przy dwóch poprzednich częściach bawiłam się przednio, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Uśmiech nie schodził mi z twarzy przez większość lektury.

Alicja ma już za sobą trzy nieudane związki. Powoli zaczyna się zastanawiać, czemu zawsze musi trafić na nieodpowiednich mężczyzn? Stara się więc od nich jak najbardziej izolować. Ale jej przyjaciółki bez jej wiedzy zgłaszają ją do reality show. Niechętnie, ale w końcu zgadza się wziąć w nim udział na odczepnego. I od tej pory każdy kolejny dzień jest pełen niespodzianek.

Iwona Czarkowska po raz kolejny udowadnia, iż jest świetną autorką poczytnych komedii. Jej książki są idealne na gorsze dni, gdyż na jakiś czas pozwalają zapomnieć o smutkach i wprawiają nas w dobry nastrój. Pisarka dba, aby fabuła nie była nudna, ale żeby ciągle coś się działo. Czytelnik czytając powieść niejednokrotnie pęka ze śmiechu.

"To była cała ona. Wypadła z okna na drugim piętrze w...

PrzeCzytajka | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

„Bosonoga bogini” to trzecia część przygód Alicji Kalickiej autorstwa Iwony Czarkowskiej. Lektura wcześniejszych części „Wesoła rozwódka” oraz „Panna z Monidła” sprawiły mi ogromną radość i wspaniale spędziłam z nimi swój czas.
Jeśli chcecie się dowiedzieć, co takiego otrzymałam podczas czytania ostatniej części to zapraszam Was na moją relację.

„Bosonoga bogini” to powieść utrzymana w równie humorystycznym klimacie, co dwie jej poprzedniczki. Czytało mi się ją stosunkowo szybko, bo i akcja przebiega w dość szybkim tempie, tak że nie obawiajcie się nudy, bo na nią miejsca nie będzie! Dzieje się naprawdę sporo!
Autorka ma lekkie pióro i tworzy dość niebanalne scenariusze kreśląc losy swojej głównej bohaterki Alicji, której nie szczędzi kolejnych życiowych zakrętów i potknięć.

Tym razem Alicja popada, a raczej zostaje wmanewrowana w telewizyjne show, do którego zgłaszają ją przyjaciółki. Jak wiadomo dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane i niestety Alicja zostaje zakwalifikowana,...

Ania | 2018-08-21

Alicja po odkryciu drugiego oblicza Szymona, postanawia nie angażować się w związki z mężczyznami. Jej przyjaciółki mają jednak wobec niej inne zamiary i bez jej wiedzy zapisują ją do programu, który ma na celu znalezienie drugiej połówki. Singielka na początku nie chce zgodzić się na publiczny występ, jednak po odkryciu haczyków umowy decyduje się odegrać rolę. Czy uda jej się dotrzymać danej sobie obietnicy i zignorować wszystkich mężczyzn? A może pochłonie ją sława i będzie starała się wygrać teleturniej?

Od samego początku polubiłam główną bohaterkę. Kobieta ta nie pozwala na to, aby czytelnik nudził się poznając jej losy. Mimo swojego wieku cechuje się specyficznym roztargnieniem i wieloma niespotykanymi wpadkami. Alicja popularność zyskuje już na castingu, kiedy postanawia, że zrobi wszystko, aby nie dostać się do programu. Podczas kręcenia reality show również nie potrafiła ukryć się w tłumie, ponieważ jej charakter przyciągał wiele zabawnych niespodzianek.

ciąg dalszy:...

Kobiece_ksztalty | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

" Wesoła rozwódka Alicja znowu poszukuje szczęścia"

Po raz trzeci możemy śledzić losy Alicji wesołej rozwódki, która kolejny raz przewraca swoje życie do góry nogami. Nie układa jej się w życiu a faceci których poznaje nie spełniają jej wymagań
(delikatnie mówiąc:)) Po rozstaniu z Szymonem nasza główna bohaterka ma coraz gorszy nastrój. Ale przecież istnieje kobieca solidarność! W swoje ręce sprawę biorą przyjaciółki Alicji i zgłaszają ją do reality show gdzie ma ona znaleźć miłość swojego życia. Początkowo jest przeciwna temu pomysłowi odrzucając go, ale po głębszym przemyśleniu stwierdza, że niewiele traci i zgadza się wsiąść udział w projekcie.
Reality show nie okazuje się programem wyższych lotów, a pech Alicji i jej skłonność do omyłek powoduje całą spiralę zabawnych wydarzeń. Nasza wesoła rozwódka nie raz chciała uciec
i zrezygnować, jednak zawsze coś stało jej na drodze i los miał na nią całkiem inny plan.
Jestem przekonana, że uśmiejecie się momentami do łez!Ostatnio...

palalela | 2018-07-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 10 lipca 2018

Naśmiałam się podczas tej lektury jeszcze mocniej niż z "Biura M" (a nie jest mi do śmiechu, bo przechodzę drugi raz w życiu ospę wietrzną). Bo jak Alicja deklaruje bycie singielką, to nie tylko musi szukać mena w programie telewizyjnym, ale i kupuje polskie Napoleony,zwiewa przez okno z drugiego piętra wampirzego zamku i... Szkoda tylko dwóch rzeczy: mało było tu Wieśka i chyba to ostatni tomik przygód bosonogiej wariatki. Polecam.

Dorcia | 2018-08-31
Na półkach: 2018, Przeczytane