100 zabaw z tatą

Tłumaczenie: Katarzyna Sarek
Wydawnictwo: Jedność
czytampowoli

Rozwój dziecka w pierwszych dziesięciu latach życia wymaga wspierającej obecności dorosłego. Bardzo ważne jest podkreślanie roli ojca w tym procesie. I temu służy ta książka – wykorzystaniu aktywnej obecności taty do budowania poprzez zabawę z dzieckiem głębokiej z nim relacji, opartej na zaufaniu, zrozumieniu i szczerości. Będzie to dla dziecka kapitałem na przyszłość, źródłem pewności siebie i pozytywnego nastawienia do życia. Książka oferuje zestaw stu zabaw, podzielonych na trzy części, dostosowanych do wieku i możliwości rozwojowych dziecka (0–2 lata, 2–5 lat, 5–10 lat). Każdy etap obfituje w propozycje bardzo różnorodnych zabaw, zawierających elementy ćwiczeń oddechowych, wizualizacji, arteterapii, warsztatu pisarskiego, dramy, a także w aktywizujące ćwiczenia ruchowe, usprawniające motorykę dużą i małą.

Odbiorcy:
– zapracowani ojcowie, którym zależy na jak najwyższej jakości czasu spędzanego z dzieckiem;
– ojcowie, którzy pragną zbudować z dzieckiem wyjątkową relację emocjonalną na całe życie, a nie wiedzą, od czego zacząć;
– ojcowie, dziadkowie, wujkowie, starsi bracia, którzy swoim autorytetem, wewnętrzną siłą, pozytywną postawą życiową chcą wspierać dziecko w dorastaniu i nabywaniu nowych umiejętności;
– rodzice i opiekunowie szukający kreatywnych pomysłów na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– daje możliwość wspierania dziecka w rozwoju psychicznym i fizycznym poprzez swobodną, sprawiającą przyjemność zabawę;
– buduje zaufanie dziecka do dorosłego oraz do samego siebie, wzmacnia poczucie własnej wartości i gotowość do twórczych poszukiwań;
– poprzez wspólną wielopłaszczyznową aktywność dorosłego i dziecka wzmacnia rodzinne więzi.

źródło opisu: https://www.jednosc.com.pl/edukacja-19/3158/3158

źródło okładki: https://www.jednosc.com.pl/edukacja-19/3158/3158

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!