Amazing Spider-Man Vol. 3: Spider-Verse
superbohaterowie, Spider-Man
komiksy
nightwing

Trwa krwawe polowanie na pajęcze totemy. Spiderzy ze wszystkich światów zbierają się, żeby stawić opór Morlunowi i jego wygłodniałej rodzinie. Ich armią zamierza dowodzić Otto Octavius, co nie podoba się Peterowi Parkerowi. Jednak nie ma czasu na kłótnie – wkrótce potyczki z Dziedziczącymi przerodzą się w otwartą wojnę. Silk, Miles Morales, Miguel O’Hara i inni muszą dać z siebie wszystko, bo inaczej nigdy nie będą bezpieczni. Los Spider-Manów z całego multiwersum zależy tylko od nich...

Scenariusz tej historii napisał Dan Slott (She-Hulk), a rysunki stworzyli Giuseppe Camuncoli (Anihilacja, The Superior Spider-Man) i Olivier Coipel (Oblężenie, Ród M, Thor: Odrodzenie).

Trzeci tom serii o Peterze Parkerze to część wielkiego wydarzenia w świecie Człowieka-Pająka – Spiderversum. Dobrze uzupełnić go lekturą albumu Spider-Man 2099: Spiderversum.

źródło opisu: http://fantastyczneswiaty.pl

źródło okładki: http://fantastyczneswiaty.pl

kfg | 2018-10-10
Na półkach: Przeczytane, Marvel now
Przeczytana: 10 października 2018

Niesamowity spadek formy. W preludium spiderversum wydawało się czymś ekscytującym, czymś działającym na wyobraźnie, przerażające skalą i konsekwencjami. No ale okazało się, że to spiderversum, to takie trochę nudne. Historia sobie leci, ale nie czuć żadnego ciężaru, bo nawet jeśli ktoś tam sobie zginie, no to co z tego jak miałem z nim do czynienia przez góra 4 okienka. Więc emocji to nie budzi. No chyba, że negatywne, bo jest to ten rodzaj komiksu, który ukazuje ten irytujący aspekt "wielkiego uniwersum", bo przyczyny wynikające ze zdarzeń, które nie miały miejsca w tym tomie to norma. No i jeszcze jest ten humor, który nawet często siada, ale czasami jest tak od czapy, że kompletnie psuje to jakąkolwiek dramaturgię. No niestety wymęczył mnie ten komiks trochę. Mam nadzieję, że w następnych dwóch tomach, mój Slott z tomu pierwszego powróci.

leopold | 2018-06-11
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Bardzo lubię ten event czytałem już go wcześniej w tej chwili jest na mojej półce w polskim wydaniu. Jedynie czego mi brakuje w Spider-Versie to tie-iny, które nie zostały wydane na polskim rynku Spider-Woman, Silk, Scarlet-Spider, może nie były tak istotne jak Spider-man i Spider-man 2099, ale jednak dopełniały historie i wszystkie te postacie miały swój wkład w walkę z klanem Dziedziców.

QUEENfan | 2018-05-23

Takie crossovery to ja rozumiem i proszę o więcej! :)

Wkp | 2018-05-18
Przeczytana: 20 maja 2018

KRYZYS NA PAJĘCZYCH ZIEMIACH

Kiedy pod koniec roku 2014 w USA zaczęto wydawanie „Spiderversum”, całą historię reklamowano jako największy pajęczy event w dziejach. Nie jest to do końca prawda, rozmiarami i ilością zeszytów nie dorównuje on „Clone Sadze” z lat 90., jednak na pewno nigdy wcześniej aż tylu najróżniejszych Spider-Manów nie pojawiło się razem w żadnym komiksie. Być może nauczeni przeszłością obawiacie się o jakość tego crossovera, ale niepotrzebnie, bo w tym przypadku wraz z ilością – tak jak z odpowiedzialnością moc – idzie w parze naprawdę dobra jakość. W skrócie: przygotujcie się na najlepszego i najbardziej epickiego Spider-Mana, jakiego wydano dotąd w ramach Marvel Now!

Zaczęło się wielkie polowanie na Pająki! Spider-Mani z różnych rzeczywistości są ścigani i mordowani przez Morluna i jego krewnych, ale część z nich, świadoma zagrożenia, postanowiła połączyć siły w walce z najgorszym wrogiem, z jakim dotychczas przyszło im się mierzyć. Wrogiem, który od wieków...