Między prawami. Prochem i cieniem

Seria: Między prawami
Wydawnictwo: HOLOGRAM
7 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Vera Eikon

Czy były oficer został gangsterem? Mimo że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP, nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera – Rafalskiego – stawia przed nim nowe wyzwania, często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz, jak nigdy dotąd, przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego...

Czy były oficer został gangsterem?

Mimo że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP, nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera – Rafalskiego – stawia przed nim nowe wyzwania, często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz, jak nigdy dotąd, przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego narkobossa – Wujka. Jak nigdy dotąd staje pomiędzy nowymi współpracownikami a starymi przyjaciółmi, którzy zaczynają widzieć w nim swojego wroga i zadają sobie to podstawowe pytanie: Czy były oficer został gangsterem?

Czyżby liczne bolesne doświadczenia i zawiedzenie sprawiły, że podstawowe wartości Berga uległy zmianie? Czy środowisko półświatka wykorzystało drzemiący z nim „materiał na gangstera”? Czy grupa operacyjna „Szakal” dotrze do bezwzględnego narkobossa – Wujka? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Rodion Vlacic – największy wróg komisarza? Odpowiedzi szukajcie na stronach powieści „Prochem i cieniem”.

PREMIERA 2018.

Trzecia część serii “Między prawami”. Aby być na bierząco i otrzymać informację o premierze, subskrybuj stronę lub odwiedź funpage: https://www.facebook.com/VeraEikonAutor/

źródło opisu: http://www.veraeikon.com.pl/miedzy-prawami-prochem-i-cieniem/

źródło okładki: http://www.veraeikon.com.pl/miedzy-prawami-prochem-i-cieniem/

Kasia | 2018-08-13

"NIE przypuszczałam, że tak mnie wciągnie!
NIE wierzyłam, że autorem książki jest kobieta i to na dodatek Polka! Cały czas czuć męskie, bezkompromisowe, mocne pióro.
NIE przeszkadzał mi fakt, że jest to druga część serii. Z wiarygodnego źródła wiem, że kolejna książka już „się pisze” i nie zawaham się jej przeczytać."

Powyższe słowa były początkiem mojej opinii o „Między prawami. Przedpiekle”. Nie wahałam się ani minuty, żeby przeczytać kolejną odsłonę środowiska, w którym rządzi pieniądz, nielegalne interesy, walka o wpływy i ścierają się dwa światy: gangsterów i policji.

Alan Berg – pseudonim Proca – odszedł z CBŚP i zatrudnił się jako szef ochrony bardzo wpływowego i bogatego biznesmena Rafalskiego. Postępowanie wydaje się co najmniej dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że rachunki z przeszłości nie zostały uregulowane. Poza tym wstąpienie w szeregi pracowników człowieka, który nie może się poszczycić nieskazitelną opinią i działa na granicy prawa, również stawia praworządność...

EratoCzyta | 2018-09-03
Przeczytana: sierpień 2018

Na samym początku muszę przyznać, że nie byłam przekonana, czy aby na pewno chcę sięgnąć po tę książkę, jednak gdy sama autorka zapewniła mnie, że "Cieniem i prochem," czyli trzecią część serii, można z powodzeniem przeczytać nie znając poprzedniczek, nie zastanawiałam się już ani chwili.
Czy moja decyzja była dobra?

Główny bohater - Alan Berg - były funkcjonariusz CBŚ, aktualnie pracujący jako szef ochrony u wpływowego, choć wzbudzającego pewne wątpliwości w kwestii legalności jego interesów mężczyzny, wydawać by się mogło, że całkowicie zmienił front i lawiruje między dobrem a złem. W tym samym czasie jego koledzy z byłej pracy próbują rozszyfrować gang prosperujący na ich terenie. Czy Berg opowie się wreszcie po którejś ze stron? Czy policjantom uda się rozbić mafię narkotykową?

Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy i przyznam, że trochę utrudniła lekturę to ilość postaci w książce oraz posługiwanie się naprzemiennie ich imionami, nazwiskami, czy też wieloma...

Madelin | 2018-09-15
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 14 września 2018

Wpadła mi przez przypadek w ręce i jestem zachwycona! Pomimo, iż nie czytałam pierwszych dwóch części (choć zaraz to nadrobię), byłam kompletnie zahipnotyzowana tą książką. Świetnie, dynamicznie napisane dzieło, wciąga bezlitośnie - przeczytałam w dwa dni! Czekam na następna część.

Joanna | 2018-07-17
Na półkach: 2018, Przeczytane