Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2

Wydawnictwo: Wilga
ciociaebi

To już druga WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD Tajnego Klubu Superdziewczyn, do którego należą: przyjaciółki Emi, Flora, Faustyna i Aniela oraz jeden, nieco przemądrzały, ale sympatyczny chłopak, Franek. Przyjaźń i jedność klubu zostają poddane próbie. Szkolne obowiązki zabierają dzieciom coraz więcej czasu, a tajne spotkania przegrywają z pasjonującymi zajęciami sportowymi. Jakby tego było mało, w szkole pojawia się NOWA uczennica, która poróżni nierozłączne dotąd koleżanki, Emi i Anielę. Coś zaczyna się psuć… Czas na najważniejszą misję – MISJĘ PRZYJAŹŃ! Aby ratować załogę, przyjaciele są gotowi na wszystko! Zdobędą WEHIKUŁ PRZYJAŹNI i zorganizują DZIEŃ OTWARTY TAJNEGO KLUBU SUPERDZIEWCZYN. A wszystko po to, by na nowo odkryć siłę PRZYJAŹNI.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl

AnnaSikorska | 2018-04-09

Agnieszka Mielech jest mistrzynią pokazywania ważnych tematów. Każdemu tomowi towarzyszy bliski młodym czytelnikom temat przewodni. Tym razem poruszy temat przyjaźni. Nim jednak opowiem o tym tomie warto wspomnieć o całej serii.
Emi to nasza ulubiona bohaterka książek dla młodych czytelniczek. Cała seria jej przygód ma już dziesięć tomów, w których akcja toczy się wokół działalności Tajnego Klubu Superdziewczyn. Kiedy w pierwszym tomie poznajemy Emi ma ona sześć lat i chodzi do zerówki. Nie jest to jednak zerówka przedszkolna tylko szkolna, co wpływa na powagę instytucji. Dzieci czują się poważniejsze, ważniejsze, doroślejsze i przez to zaczynają wymyślać coraz bardziej „dorosłe” zabawy, które przewidują rozdział płci: dziewczynki bawią się razem i chłopcy razem. Sztucznie wymyślony przez męską część klasy podział sprawia, że żeńska część czuje się dyskryminowana i wykluczona, a przy okazji wychodzą domowe Genderowe naleciałości: wykluczona z zabawy część przedszkolnej grupy uważa,...

Tajny Klub Superdziewczyn i Superchłopaka powraca!

Znacie Emi? Jeśli tak, nie muszę Wam pewnie przedstawiać tej niesamowitej dziewczynki i jej znajomych. Jeśli nie. Nic nie stoi na przeszkodzie by przy okazji tej książki ich poznać.
W drugiej części Wielkiej Księgi Przygód spotkamy znaną już paczkę przyjaciół: Emi, Florę, Faustynę, Anielę i Franka. W szkole jednak pojawia się nowa uczennica Zosia, która poróżnia nierozłączne dotąd koleżanki. Przyjaźń zostaje poddana wielkiej próbie. Tym bardziej, że coraz częściej brakuje czasu na wspólne spotkania klubu, z uwagi na pasjonujące zajęcia sportowe i przygotowania do zawodów. Czy paczce uda się mino to uratować przyjaźń? Tego dowiecie się sięgając po tę książkę. Ja mogę Wam jedynie zdradzić, że będą gotowi na wiele by ją ocalić.

Agnieszka Mielech w wyjątkowo mądry i dojrzały sposób kreuje w swoich książkach problemy, z którymi muszą zmagać się dzieci. Przy tym robi to w sposób zdecydowanie dostosowany do wieku swoich czytelników....

PRZYGODA
Dzieciaki kochają przygody! Nie cierpią za to nudy! A kiedy nasze pociechy dopada ten jakże niewdzięczny stan, proponuje się im wtedy często… książkę! Prawda jest taka, że DOBRA książka zawsze jest NAGRODĄ! Odpędza nudę na długi czas! Pozwala zatopić się w świat fantazji, otwiera umysły a często przy okazji tłumaczy dzieciom rzeczywistość! Z pewnością poszerza horyzonty!

Nie może to być jednak byle jaka książka. Musi być wciągająca, fascynująca, ciekawa, do tego koniecznie powinna poruszać tematy bliskie dzieciom! Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Wielka Księga Przygód 2 Agnieszki Mielech jest lekturą, zaspakajającą te wszystkie dziecięce potrzeby. Pięknie wydana w wydawnictwie Wilga, zilustrowana przez Magdalenę Babińską, ale przede wszystkim naprawdę doskonale napisana, wnosi wiele dobrego w dziecięcy świat! Staje się doskonałym towarzyszem w podróży lub po prostu wieczornym przyjacielem, gdy przychodzi czas na refleksje i poważne rozmowy z dziećmi o życiu!

MISJA...

Magda | 2018-05-09
Przeczytana: 12 marca 2018

“Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2” to rewelacyjna książka dla wszystkich miłośników przygód i dobrej zabawy. Należy również podkreślić, że cała historia jest nie tylko świetną rozrywką dla młodego czytelnika, lecz również konkretną dawką wiedzy. Autorka genialnie wkomponowała w treść ciekawe i godne uwagi pojęcia, wyjaśniając ich znaczenia na dole strony. To zupełnie inna i o wiele skuteczniejsza forma nauki, dzięki której najmłodsi przyswajają wiedzę o wiele skuteczniej. Trudne słowa i ich znaczenie zawsze pozostaną w pamięci czytelnika, jeżeli będą się kojarzyły z przygodami ulubionych bohaterów.
Recenzja w całości: http://mamao.pl/emi-i-tajny-klub-superdziewczyn-wielka-ksiega-przygod-2/

kinga | 2018-03-21
Na półkach: 2018, Przeczytane