Wielka księga ssaków

The Big Book of Beasts
zwierzęta, ssaki
popularnonaukowe
ciociaebi

Dlaczego wilki wyją do księżyca? Czy hieny potrafią się śmiać? Za co hipopotamy lubią wodę? To książka, w której znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dzięki niej poznasz różne gatunki ssaków i dowiesz się o nich mnóstwo ciekawych faktów – co jedzą, w jaki sposób polują i co robią, by przetrwać. Poszukiwanie i rozpoznawanie ukrytych w książce tropów dostarczy mnóstwo zabawy,...

Dlaczego wilki wyją do księżyca?

Czy hieny potrafią się śmiać?

Za co hipopotamy lubią wodę?

Poszukiwanie i rozpoznawanie ukrytych w książce tropów dostarczy mnóstwo zabawy, rozwinie spostrzegawczość i sprawi, że odkrywanie świata zwierząt stanie się jeszcze ciekawsze.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl

Ida | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
O ssakach czytaliśmy już wiele razy, ale dzisiaj Wielka Księga Ssaków poprowadzi nas przez dżunglę, sawannę, lasy, rzeki, jeziora, a nawet do epoki lodowcowej, żeby przedstawić najciekawsze gatunki tych znanych zwierząt.
Zaczynamy oczywiście od przedstawienia ich i określenia rodzinnych powiązań. To informacje dla tych, którzy do tej pory nie interesowali się szczegółami i pochodzeniem ssaków. Dowiemy się, do jakich grup należą i dlaczego jedne są gryzoniami, inne torbaczami, a jeszcze inne szczerbakami. W jaki sposób bronią się lub jak atakują.
Na tematycznie ułożonych stronicach poznajemy kolejno pancernika, lisa, bobra, lwa, leniwca i kilkanaście innych popularnych przedstawicieli gatunku, ale co jakiś czas czeka na nas niespodzianka. Bo czy na przykład znaliście zwierzę o nazwie BINTURONG albo RATEL? Jeśli tak, to tutaj dowiecie się wielu ciekawostek na ich temat, a jeśli nie, to koniecznie zajrzyjcie i poczytajcie wszystko, co chcielibyście o...

Amarisa | 2018-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Opinia + zdjęcia jak zawsze na moim blogu ^_^
Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/wielka-ksiega-ssakow-yuval-zommer-barbara-taylor/

Netula_CK | 2018-05-30
Przeczytana: 30 maja 2018

Wydawca tej publikacji chyba wziął sobie do serca jej nazwę – „Wielka księga ssaków” naprawdę jest wielka, także gabarytowo! I gdybym nie widziała poprzedniej części tej serii, pewnie byłoby to dla mnie duże (a, jakże!) zaskoczenie. Mąż kupił jednak swojej chrześnicy jakiś czas temu „Wielką księgę robali”, więc wiedziałam mniej więcej, z czym mamy do czynienia.

O ile robale nie leżą w kręgu moich zainteresowań, w sumie toleruję jedynie biedronki i mam nadzieję, że moja córka nie również zapała do nich miłością wzorem swojej siostry ciotecznej, to już porządna książka o zwierzętach musiała zagościć w naszej domowej biblioteczce. Tym bardziej taka dla dzieci. Są przecież takie tematy, które rodzicom potrafią spędzać sen z powiek, bo ich zakres jest tak szeroki, że generuje tysiące pytań „a dlaczego?”. Z tą publikacją możecie spać spokojnie, jeśli macie wątpliwości, co odpowiedzieć, zerknijcie do środka. Co więcej, dzięki niej uprzedzicie pytania młodych odkrywców! Poza podziałem...

Zabookowane | 2018-11-28

Czy wiesz, dlaczego lis ma taki duży i puszysty ogon?* Dlaczego zęby bobra są pomarańczowe?** Ile guzów ma guziec?*** Po co jeżozwierzowi kolce?**** Odpowiedzi na te pytania i mnóstwo innych informacji o świecie zwierząt znajdziecie w niesamowicie ciekawej i bogato ilustrowanej „Wielkiej Księdze Ssaków” Yuvala Zommera. To druga pozycja, po świetnej „Wielkiej Księdze Robali”, autorstwa angielskiego ilustratora i twórcy książek dla dzieci wydana w Polsce. Równie ciekawa, równie pięknie wydana i równie interesująca!

Choć wydawca książki kieruje ją do czytelników w wieku 6-12 lat, jestem całkowicie przekonana, że może ona zachwycić także dzieci niepotrafiące samodzielnie czytać. Już pięciolatek (a być może nawet młodsze dziecko) może wspólnie z opiekunem przyglądać się przykładom ssaków zamieszkujących nasz glob, poznawać ich zwyczaje, upodobania, sposób żerowania. Na pewno zainteresuje go, do czego ssakom potrzebne są zęby i pazury, jakie wydają ryki i zapachy, jakie ssaki mieszkają...

Kiedy tylko zobaczyłam te publikacje, od razu wiedziałam, że będę musiała je nabyć dla dzieci brata. Czy Yuval Zommer przekonał nas do siebie?

bubcio101 | 2018-07-19
Przeczytana: 21 lipca 2018