Właśnie tak!

Wydawnictwo: Novae Res

Dwudziestoczteroletnia Stefania doskonale wie, jak smakuje sukces. Skończyła z wyróżnieniem studia dziennikarskie, pracuje w prestiżowym piśmie kobiecym, a jej książki cieszą się niesamowitą popularnością wśród nastolatek. Stać ją na mieszkanie w centrum Warszawy, dobry samochód i markowe ciuchy. Kiedy z rodzinnej Drzewicy, z której wyjechała jako nastolatka, przychodzi zaproszenie na ślub...

Dwudziestoczteroletnia Stefania doskonale wie, jak smakuje sukces. Skończyła z
Warszawy, dobry samochód i markowe ciuchy.

początkiem czegoś nowego. Czegoś, na co czekała przez całe życie.

Fragment:
Ciocia energicznie chwyciła jedną ręką za rączkę walizki, a drugą przytuliła mnie do siebie
jak dawno niewidzianą córkę. Moje ciało natychmiast samoistnie spięło się nerwowo. Chyba
musiała to poczuć, bo ucałowała mnie szybko w czubek głowy i odsunęła się na odległość
ramienia.
– Wujek zaparkował przed stacją – rzuciła szybko, ale nie zdążyła ukryć przede mną
zmartwionego spojrzenia.
Nie czułam się komfortowo w jej obecności, i ciocia o tym wiedziała. W tej sytuacji trudno
zachować jakiekolwiek pozory. To było niezręczne, a na dłuższą metę drażniące. Dlatego w
myślach odliczałam już minuty do wyjazdu.

źródło opisu: https://novaeres.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Piotr | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Książki są ciekawe lub nie, mądre bardziej lub mniej, wesołe lub smutne. "Właśnie tak" zawiera mieszaninę stylów. Historia nie jest skomplikowana (to wielki plus), a do tego napisana z lekkością i humorem.

Poznajemy pisarkę i dziennikarkę Stefanię, która dziesięć lat wcześniej opuszcza rodzinny dom w Drzewicy. Przenosi się do Warszawy, gdzie zostaje prymuską, a po studiach otrzymuje pracę w poczytnym czasopiśmie. To, że szefową jest jej ciotka, hetera dla pracowników, w tym dla niej, nie ma znaczenia. Kobiety potrafią oddzielić czas wolny od pracy.
Po latach Stefania powraca do wioski, aby uczestniczyć w ślubie bliskich osób. Problemem jest to, że pan młody to Paweł - jej były chłopak i miłość życia. Sama jest już uznaną pisarką i dziennikarką. Tutaj jednak nie Paweł okaże się być największym zagrożeniem...
Książkę przeczytałem w kilka godzin i dobrze się przy niej bawiłem. Historia może nie jest zbyt oryginalna, ale nie łudźmy się, że można wymyślać coś oryginalnego w...

Gosia | 2018-07-05
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 lipca 2018

Stefania Trocka mieszka i pracuje w Warszawie. Kiedy po latach przychodzi jej wyjechać na ślub kuzynki, Stefcia się waha. To właśnie ze wsią były związane jej lata młodości i pierwszej miłości.
Jak wypadnie to spotkanie po latach? Czy wreszcie pozna kogoś, kto tak jak w pisanych przez nią książkach zawładnie jej sercem?
Książka bardzo przypadła mi do gustu, czyta się ją ekspresowo - polecam!

mala1x9 | 2018-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2018

Swietna książka, którą czyta się jednym tchem.
Bardzo fajnie wykreowane postacie, które od razu wzbudziły moją sympatię.
Stefcia - kobieta z charakterkiem, ciętym językiem, ale również z bagażem doświadczeń, który skutecznie przeszkadza jej zaznać szczęścia.
I Michał <3 hmmm tak lubię Michała :P
Na umilenie czasu, poprawę humoru.
Bardzo polecam.

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

To nie moje pierwsze spotkanie z autorką, dlatego mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że „znamy” się od dłuższego czasu, bowiem od chwili, gdy jako Anna Scott umieszczała swoje pierwsze opowiadania w Internecie. Od tamtej pory minęło ładnych parę lat, jednak jedno się nie zmieniło – Anna Szafrańska wciąż zachwyca pięknym stylem, barwnymi opisami i wrażliwością zawartą na kartach kolejnej już powieści.
I chociaż to jej pierwsza typowo obyczajowa pozycja, to nie da się powiedzieć by w czymkolwiek ustępowała swoim poprzedniczkom skierowanym do trochę młodszego odbiorcy, bądź po prostu czytelnika preferującego lektury z nurtu New Adult.

tajemniczeksiazki | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

Jak dobrze wiecie, jestem wielką fanką powieści obyczajowych. Szczególnie tych pisanych przez polskie autorki. Jak dotąd Anna Szafrańska wydała trzy powieści, które wpasować można w nurt new adult, a teraz przyszła do nas w nieco innej formie i muszę Wam przyznać, że jej najnowsza powieść jest zarazem jej najlepszą powieścią, no przynajmniej moim zdaniem!

Dwudziestoczteroletnia Stefania prowadzi życie, o jakim marzy wiele młodych dziewczyn. Jest autorką trzech książek i pracuje w jednym ze znanych czasopism, dzięki czemu prowadzi życie na przyzwoitym poziomie. To wszystko jednak to tylko pozory, bowiem Stefania w głębi serca nie jest szczęśliwa. Brakuje jej tego, co najważniejsze : miłości i odpowiedniej osoby przy boku. Los w końcu daje jej szansę, stawiając na jej drodze pewnego mężczyznę, który z marszu zmienia życie tej dwudziestoczterolatki o sto osiemdziesiąt stopni...

Anna Szafrańska zadebiutowała powieścią "Widmo grzechu". Jest również autorką "Grzechu...

izabela81 | 2018-06-17
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Kiedy z rodzinnej Drzewicy, z której wyjechała jako nastolatka, przychodzi zaproszenie na ślub jej kuzynki, uznaje, że jest już dość silna, by zmierzyć się z traumą z przeszłości, od której uciekła do stolicy. Ten nieoczekiwany powrót do przeszłości okaże się dla niej początkiem czegoś nowego. Czegoś, na co czekała przez całe życie.

Znam poprzednie książki autorki i wiem, że mogę spodziewać się niezapomnianych emocji. Nie inaczej było i tym razem. Jednakże pani Ania odeszła od new adult i dała się poznać czytelnikowi z zupełnie innej strony, bo powieści obyczajowej.

Od samego początku bohaterowie zawładnęli moim sercem. Wraz z nimi przeżywałam ich wzloty i upadki, uczucia, ból....

Katarzyna | 2018-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Zapraszam na
www.nalogowyksiazkoholik.pl

Różowa landrynkowa okładka, a pod nią… No właśnie. Mam zdecydowanie za dużo przemyśleń po tej lekturze, by zawrzeć je w jednej recenzji. Nie martwcie się jednak, bo postaram się wypisać tylko najważniejsze punkty na mojej liście i pozwolę Wam zdecydować, czy rozpocząć lekturę tej książki, czy też nie. Właśnie tak! zapewniła mi jeden dzień walki rozbawienia z irytacją. Zacznijmy jednak od początku.

Stefania Trocka jest dwudziestoczteroletnią dziewczyną, która po skończeniu studiów dziennikarskich została zatrudniona w prestiżowym magazynie, a dodatkowo jest bardzo poczytną pisarką nastoletnich romansów. Stefę stać na markowe ciuchy, wspaniałe mieszkanie w centrum Warszawy i dobry samochód. Dziewczyna jednak boryka się z bolesną przeszłością i nie ma kontaktu z rodziną, z którą wcześniej była bardzo zżyta. Wszystko się komplikuje, gdy dostaje zaproszenie na ślub kuzynki i postanawia pojechać na kilka dni do rodzinnej Drzewicy. Tam na nowo...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Tak czy inaczej, jej czwarta w dorobku literackim książka niedawno do mnie trafiła i od razu skradła moje serce począwszy od cukierkowej okładki, po ostatnie zdanie, które wszak ostatnim w tej historii nie jest. Tak, tak, to dopiero pierwszy tom, czyli coś, co kocham i jednocześnie nienawidzę z uwagi...

1991monika | 2018-07-18

Stefania Trocka to dwudziestoczteroletnia kobieta, która wiele już w swoim życiu osiągnęła. Skończyła studia dziennikarskie z wyróżnieniem, ma wymarzoną pracę w kobiecym piśmie, a oprócz tego jest autorką popularnych książek dla młodzieży. Posiada mieszkanie w centrum Warszawy, dobry samochód, a także drogie ubrania. Wydawać by się mogło, że ma wszystko, jednak ma również spory bagaż doświadczeń, z którym musi się zmierzyć. Kiedy kilka lat temu wyjechała z rodzinnej Drzewicy, długo zmagała się z traumą, teraz jednak musi się z nią zmierzyć, ponieważ otrzymuje zaproszenie na ślub kuzynki.

Z twórczością Anny Szafrańskiej do tej pory spotkałam się tylko przy okazji lektury „Dziewczyny ze złotej klatki”. Pozycja ta zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Wiedziałam, że kwestią czasu jest tylko aż sięgnę po kolejną książkę tej autorki i tym razem mój wybór padł na tę najnowszą.

Zacznę od tego, że bardzo polubiłam styl autorki. Przedstawiona historia jest lekka, a przy tym zawiera...

Robert K-ski | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

Bardzo sztampowa, czyta się szybko, niestety do zapomnienia zaraz po odłożeniu na półkę.