Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II (Rusz głową!)

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Wykorzystaj innowacyjne metody nauki i zacznij tworzyć dynamiczne aplikacje internetowe! Jak korzystać z technologii JSP? Jak działają serwlety? Jak zastosować wzorzec projektowy MCV? Statyczna strona internetowa dziś już nikogo nie zachwyca. Czas na zmianę! Pora sprawić, aby tworzone przez Ciebie aplikacje stały się wyjątkowo dynamiczne, elastyczne i interaktywne. Poznaj i wykorzystaj w...

Jak korzystać z technologii JSP?
Jak działają serwlety?
Jak zastosować wzorzec projektowy MCV?

Statyczna strona internetowa dziś już nikogo nie zachwyca. Czas na zmianę! Pora sprawić, aby tworzone przez Ciebie aplikacje stały się wyjątkowo dynamiczne, elastyczne i interaktywne. Poznaj i wykorzystaj w tym celu nowoczesną technologię serwletów i stron JSP. Dzięki niej zbudujesz złożony serwis z zastosowaniem języka Java wplecionego w kod HTML danej strony oraz serwletu, który przetwarza informacje otrzymane z serwera, aby dostarczyć użytkownikowi gotowy obraz witryny. Aby Twoja aplikacja działała idealnie, potrzebujesz jeszcze tylko zabezpieczeń, kontenerów serwletów i modelu MCV. Jak to wszystko złożyć i uruchomić? Tego dowiesz się właśnie z naszego nowatorskiego podręcznika!

Książka "Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II" napisana została w oparciu o innowacyjne metody przekazywania wiedzy, polegające na włączaniu w proces nauki elementów zabawy oraz oddziaływaniu na wiele zmysłów. To pomaga szybko zrozumieć tę technologię i osiągnąć biegłość w tworzeniu dynamicznych stron oraz aplikacji. Z bogato ilustrowanego i napisanego lekkim językiem podręcznika dowiesz się m.in., co to jest serwlet, kontener i protokół HTTP, do czego służą strony JSP oraz jak tworzyć środowisko wdrożeniowe aplikacji i zabezpieczać przesyłane informacje. Architektura aplikacji internetowej nie będzie już miała przed Tobą żadnych tajemnic!

Przegląd technologii serwletów i stron JSP
Architektura aplikacji internetowej
Wdrażanie aplikacji internetowej
Strony bezskryptowe
Znaczniki niestandardowe
Zabezpieczenia serwletów
Filtry
Korporacyjne wzorce projektowe
Protokół HTTPS

Książka przygotowuje do najnowszej wersji egzaminu SCWCD z platformy J2EE 1.5!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion